2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Öt soproni címeres mezben

Az FC Sopron, illetve jogelődje, a Matáv FC együtteséből eddig öt játékos szerepelt a magyar válogatottban. Legutóbb Horváth András mutatkozott be.

A Matáv FC Sopron 2000 nyarától játszik az első osztályban és 2003 tavaszától rendelkezik válogatott játékosokkal. A sort Pintér Zoltán nyitotta, aki 2003. május 8-án Pécsett Horvátország ellen lépett pályára. Pintér 56 percet töltött a gyepen, ekkor Rósa Henrik váltotta a középpályán. A mérkőzést 2–0-ra a kockás mezesek nyerték. Pintér azóta nem kapott szerepet a legjobbak között.

A következő bemutatkozó a csapat kapitánya, Pető Zoltán volt, aki 6 alkalommal játszott. A Matáv színeiben először 2003. november 19-én az Üllői úton Észtország ellen (0–1) lépett pályára, aztán a következő év tavaszán további ötször válogatta be Lothar Matthäus szövetségi kapitány. Részt vett a ciprusi tornán, ahol Lettország (2–1) és Románia (0–3) ellen játszott. Ezt követte a Puskás-stadionban a viharos végjátékot hozó Wales (1–2) elleni összecsapás. A legemlékezetesebb fellépése azonban minden bizonnyal a Ronaldinhóék elleni Puskás-stadionbeli, a mérkőzést Brazília nyerte 4–1-re. Utolsó játékát Kínában jegyezhettük fel (1–2).

Két matávos újoncot is avatott a válogatott 2004. április 25-én. Közülük Huszti Szabolcs góllal mutatkozott be, az utolsó percben büntetőből szerezte a győztes gólt Japán ellen (3–2). A villámléptű középpályás ezt követően még háromszor szerepelt (Brazília 1–4, Kína 1–2, Németország 2–0), az átigazolási időszakban aztán visszatért a Ferencvárosba. Szintén Japán ellen játszott először és eddig egyetlen alkalommal a honi pontvadászat tavalyi gólkirálya, Tóth Mihály. A csatárt 82 perc után Torghelle Sándor váltotta fel.

Horváth András középpályás szenzációsan mutatkozott be tavaly, első mérkőzése 2006. augusztus 16-án Grazban volt, ahol Horváth egy bombagóllal vette ki a részét a mieink sikeréből (Ausztria–Magyarország 1–2). Ezt követően még a norvégok ellen kapott szerepet Bozsik Péter szövetségi kapitánytól. Napjainkban is tagja Várhidi Péter keretének.
Pető Zoltán igyekszik szerelni Ronaldinhót a magyar–brazilon.
Tóth Mihály és Huszti Szabolcs egyszerre esett át a tűzkeresztségen.
Horváth András öröme a magyar válogatottban.

Ajándékba vereség

Bravúros idegenbeli győzelmével elrontotta a pravoszláv karácsonyt az Audi-ETO. A találkozó kis… Tovább olvasom