2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Öt meccsen négy pont

Jelentős prémiumtól estek el a Matáv Sopron labdarúgói azzal, hogy a bajnokság zárófordulójában hazai pályán 3 – 1-re kikaptak a már kiesett Haladástól.

A bordó-szürkék kihagyták a jobbnál jobb helyzeteket is. Bognár György edzővel öt mérkőzésen (ebből négy hazai) mindössze négy pontot szerzett a csapat.
A soproni labdarúgók azzal a tudattal léptek pályára, hogy ha legyőzik a szombathelyieket, elérik céljukat, azaz előrelépnek a tavalyi évadhoz képest, mehetnek a kasszához az éves célprémiumért. Feltehetően éppen ez a tudat tette roppant görcsössé a soproni játékosokat a szombathelyi kapu előterében. Hiába osztogatott remekül a középpályáról Somogyi, a távközlési támadók szinte versenyeztek a biztosabbnál biztosabb gólhelyzetek kihagyásában. A Haladás az első említésre méltó támadásából gólt szerzett az első félidő közepén. Ettől a kiesés miatt már amúgy is a lelki terhektől megszabadulva futballozó vasiak még bátrabbak lettek, több óriási helyzetet dolgoztak ki. A játékrész második felében – amely egy semleges szemlélő számára eseményekkel, mindkét oldalon óriási gólhelyzetekkel teli periódus volt – bizony Farkas kapus bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy már szünetben ne álljon kiütéses vereségre a hazai együttes. A hátrányban fejvesztetten támadni próbáló Matáv védelme átjáróház volt, miközben a soproni támadók pedig 10 – 12 méterről szinte körbelőtték Takács Tamás kapuját. Ha pedig kapura ment egy-egy lövés, a vendégek kapusa hárított.
A második félidő első 20 perce a már addig is elégedetlenkedő szurkolók számára valóságos rémálom volt. A játék képe ugyanis csupán annyit változott ebben a periódusban az első 45 perc hajrájához képest, hogy a vendégek ekkor belőttek két helyzetet. 3 – 0 után pedig Alex két ajtó-ablak ziccert puskázott el. Ekkor valóban padlón volt a soproni gárda. Tóth Mihály szépítő gólja után annyit változott a játék képe, hogy a szombathelyiek igyekeztek őrizni előnyüket, kevesebb energiát fordítottak a támadások vezetésére, a Matáv akcióiban viszont nem volt átütő erő. A hajrában ugyan még egyszer nekidurálták magukat a Matáv játékosai, ám az utolsó percekben is hiába voltak meg a lehetőségek, ezek ismét kimaradtak. Bognár György irányítása alatt öt mérkőzésen – ebből négy hazai találkozó volt – mindössze négy pontot szerzett a Matáv. Az nyilvánvaló: ennél mind Bognár, mind a klubvezetés többre számított a rájátszásban Sopronban. Amúgy a szakvezetőről szurkolói körökben az öt meccs után az a vélemény alakult ki, hogy szakmailag ugyan nincs vele gond, viszont túl „ jó fiú " , azaz nem bánik elég kemény kézzel a játékosokkal.
Ami pedig a kasszában maradt prémiumot illeti, a drukkerek azzal vigasztalták magukat: így több marad erősítésre...

Meglepetés Monacóban: westes győztes

A skót az idényben eddig megbízhatatlannak és kissé gyengének bizonyult West-McLaren-Mercedes… Tovább olvasom