2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Öt győri maradt a keretben

Háromgólos győzelmet aratott a december 6-án kezdődő dániai Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott Horvátország ellen, a két csapat harmadik mérkőzésén
Móron.
illusztráció
Magyarország–Horvátország 26–23 (16–15). Gólszerzők: Ferling 6/6, Szrnka 5, Németh 4, Vérten, Balogh 3–3, Siti, Pádár, Görbicz, Tóth T., Lovász 1–1, ill. Pensa 7, Hodak 6, Ruselj 4, Bilobrk 3, Cop, Arslanagic, Zebic 1–1.
A horvátok kevésbé tűntek fáradtnak, és szinte végig vezettek az első félidőben. A szünet előtti fél percben dobott két góllal fordított az EB-címvédő.
A folytatásban ismét a vendégek kezdeményeztek többet, a 38. percben megint náluk volt az előny (20–19). Mocsai Lajos időkérését követően aztán fordult a kocka, és a sok hiba ellenére sikerült győzni.
A két válogatott csütörtöki mérkőzésén a hazaiak 31–27-re nyertek, majd pénteken 30–28-ra kikaptak.
Mocsai Lajos, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya ígéretéhez híven a harmadik találkozót követően húszról 18 főre csökkentette a december 6-án kezdődő dániai Európa-bajnokságra készülő keret létszámát: Asztalos Judit és Tóth Mária került ki a csapatból. Hogy ki az a 16 játékos, aki végül utazik az EB-re, arról majd csak december első napjaiban születik döntés.
A 18 fős keret. Kapusok: Pálinger (Dunaferr), Sugár (FTC). Mezőnyjátékosok: Ferling, Pigniczki, Szrnka (Dunaferr), Mehlmann, Görbicz, Lovász, Kindl, Vérten (Graboplast-ETO), Németh, Kulcsár (Cornexi), Kirsner, Tóth T., Pádár I., Farkas, Siti E. (Herz-FTC), Balogh B. (Hypo).

A válogatott hétfőn Franciaországba repül, de nem tart az együttessel a horvátok elleni szombati mérkőzésen hassérülést szenvedett Ferling Bernadett, valamint Vérten Orsolya.
A magyar válogatott kedden Bayonne-ban, szerdán pedig Bordeaux-ban találkozik a házigazdák legjobbjaival. Ezután következik a párizsi négyes torna: pénteken Spanyolország, szombaton Jugoszlávia, vasárnap Franciaország lesz az ellenfél.
Egynapi itthon tartózkodást követően Kijev, a Turcsin-kupa az EB előtti mérkőzéssorozat újabb, utolsó állomása.
A Mocsai-csapat december 5-én repül Aarhusba, az EB csoportmérkőzéseinek színhelyére.

Szomorkás csarnokavató

Magyar vereséggel avatták fel a győri egyetemi sportcsarnokot. A horvát válogatott jobban hajrázott… Tovább olvasom