Kisalföld logö

2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Öt győri a vb-n

Az ausztráliai Perthben október 15–16-án öt győri is indulhat a maraton-világbajnokságon.

Az ausztráliai Perthben október 15–16-án maraton-világbajnokságot rendeznek, ahol a magyar csapatot 12 felnőtt és 10 ifjúsági egység képviselheti. Öt győri indulhat a vb-n.

A Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöksége elfogadta a maraton-világbajnokságra utazó csapat összetételét, azonban a teljes költségeket csak az A csapat – első számú indulók – részére tudják biztosítani, így a felnőtt B csapat – második számú indulók – részben, míg az ifjúsági B csapat tagjainak teljesen önerőből kell finanszírozniuk az eseményt.
Borsodi Géza vezetőedző az elmúlt évekhez hasonló sikeres szereplést, 1–2 aranyérmet és összesen 3–5 érmet vár a felnőtt versenyzőktől.

„Szeptember 19-től két hétig Győrben edzőtáborozunk, majd október 5-én elindulunk Ausztráliába, így a versenyzőknek elég idejük marad akklimatizálódni és kipróbálni új hajóikat a megmérettetések előtt. A nagy távolság miatt ugyanis nem tudnánk a hajók szállítását megoldani. A Nelo felajánlása révén azonban minden egység az általuk gyártott és leszállított hajókban vághat neki a maratoni távnak."

Weisz Róbert serdülő- és ifjúsági vezetőedző a női kajakosoktól és a férfi kenusoktól vár dobogós helyezést, de a férfi kajakosoknak is jó esélyük van az első hat hely valamelyikének megszerzésére. „A névsorból is kitűnik – folytatta Weisz Róbert –, hogy az ifiknél még van átjárhatóság a sík vízi és a maratoni távok között, hiszen sokuk sík vízi világbajnokként vág neki a maratoni vb-nek, a későbbiekben, a felnőtt és U23-as korosztályban azonban már elengedhetetlen a specializáció." 

Felnőtt válogatott keret

K–1 (36 km):

1. Gyökös Lajos (Démász-Szeged),
2. Bauer Gyula (BKV Előre).

K–2 (36 km):

1. Salga István, Jámbor Attila (Győri VSE, Tolnatext),
2. Szakály Viktor, Szigeti Krisztián (Tolnatext, Kaposvár).

NK–1 (28 km):

1. Folláth Vivien (Mezőgép-KGF),
2. Faldum Bereniké (Tolnatext).

NK–2 (28 km):

1. Csay Renáta, Szonda Kornélia (Győri VSE, Tiszaújváros),
2. Kollár Zsófia, Kollár Judit (MTK).

C–1 (28 km):

1. Csabai Edvin (Kis-Dunai SE),
2. Györe Attila (Kis-Dunai SE),

C–2 (28 km):

1. Csabai Edvin, Györe Attila (Kis-Dunai SE),
2. Fürdök Gábor, Hüttner Csaba (Démász-Szeged).

Ifjúsági válogatott keret

K–1 (21 km):
1. Bak Ádám (Békési Kajak-Kenu Club),
2. Péter Kristóf (Győri VSE).

K–2 (21 km):
1. Kemencei Viktor, Kulifai Tamás (Gödi SE),
2. Both Ádám, Pongrácz Balázs (Győri VSE).

NK–1 (21 km):

1. Csipes Tamara (Domino-Honvéd),
2. Groholy Diána (KSI).

NK–2 (21 km):

1. Hegyi Réka, Hegyi Zomilla (KSI), 
2. Nagy Anikó (Tiszaújváros), Buchmüller Judit (Alois Dallmayr-Tolnatext).

C–1 (21 km):

1. Nagy Péter (Győri VSE), 
2. Kövér Márton (Domino-Honvéd).

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

A doppingvádak miatt a visszatérésen gondolkodik Armstrong

Az idei, hetedik Tour de France-sikere után visszavonult amerikai Lance Armstrong szerint jó válasz… Tovább olvasom