2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Osztrák döntő

Telt ház, közel félezer néző előtt rendezték szombaton déltájban a Raiffeisen Grand Prix 10.000 dollár összdíjazású nemzetközi teniszverseny döntőit.
Az egyéni finálé két és fél órás álomteniszt hozott. A döntőre Sopronba látogatott a sorozat „megálmodója", a magyar tenisztörténelem egyik legsikeresebb alakja, egyetlen wimbledoni győztesünk, Taróczy Balázs. A finálékra kilátogatott a Szieszta Szálló teniszpályájára Walter Dezső, Sopron polgármestere, a verseny fővédnöke is. Remek időben, remek teniszt „varázsolt" a két osztrák játékos. Keresztnevükben annyi a különbség, hogy míg Mirnegg k-val Markónak, addig a címvédő, a tavalyi fináléban Bar dóczky Kornélt legyőző Neunteibl c-vel, Marcónak írja a keresztnevét.

Az első szettet pazar labdamenetek közepette Mirnegg nyerte 6:3-ra, a másodikat pedig a címvédő. Mindkét teniszező szenzációs röptéket, elütéseket mutatott be, nemegyszer kiszorított helyzetből pontokat szerezve. A döntő szettben aztán már az izgalmak is a tetőfokra hágtak. 5:4-es vezetésnél Mir negg adogatásánál Neunteiblnek nem kevesebb mint három alkalommal volt mérkőzéslabdája. Neunteibl mindhármat hárította, és ez akkora lelkierőt adott neki, hogy a következő két játékot, és ezzel együtt a tornát is megnyerte. Párosban érvényesült a papír forma, az első helyen kiemelt szerbia-montenegrói Ciric–To sic duó 6:0, 6:3-ra verte a szlo vák Polacik–Polyák kettőst.

Reszeli: a győzelem volt a legfontosabb

A győri vezetés győzelmet és közönségszórakoztató játékot várt a szombat esti Bp. Honvéd elleni… Tovább olvasom