2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Országos bajnok a győri váltó

Kiválóan szerepelt a váltók országos bajnokságán a Győri Dózsa SE női ifjúsági 3x800 méteres stafétacsapata.
A Badiss Anissa, Földing Réka, Pardavi Éva összetételű váltó tagjai, Jakab Erzsébet, Lukács László és Farkas Roland tanítványai remek taktikai érzékkel versenyeztek, jó képességű ellenfeleket maguk mögé utasítva nyerték a versenyt, s szerezték meg az aranyéremmel járó országos bajnoki címet.
Az ifjúsági lányok vágtaváltójának döntőjében, a 100, 200, 300, 400 méteres távon a Győri Dózsa négyese a hatodik helyet szerezte meg.
A junior korcsoportban a fiúknál a 3x1000 méteres váltóbajnokságon bronzérmet szerzett a Győri Dózsa Nyitrai Levente, Szabó Norbert, Argyasi Attila összeállítású csapata, ugyanebben a korcsoportban a 4x400-as dózsás váltó negyedik, a 4x100-as pedig hetedik lett.
Az atléták számára az év legfontosabb versenyeinek sorában Budapesten rendezték a juniorok országos csapatbajnokságát, amelyen 1500 méteren Földing Réka (Győri Dózsa) harmadik lett, s ugyancsak a harmadik helyen végzett 3000 méteren Bocskai Virág (Soproni AC).
Az éremszerzők mellett dicséretet érdemelnek a pontszerző helyezettek is, akik közül többen csak kevéssel maradtak le a dobogóról. Magasugrásban például a pannonhalmi bencés gimnáziumból Szenes Márk, aki a nemrég megrendezett győri ugrógálán 195-öt ugrott, most 189 cm-es eredménnyel a negyedik, s a dózsások közül 100 méteren Miski Roland ötödik, Viczina Ágnes 400 gáton hatodik, 800 méteren Pardavi Éva hetedik, valamint ugyancsak a hetedik helyen végzett a lányok és a fiúk 4x400 méteres váltója.
Az atléták felkészítői az említett Jakab Erzsébet, Lukács László és Farkas Roland mellett Tóth Béla, Németh Gyula, Marton Tamás és Török Loránd volt.