2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Orsi: megvan a bronz

DKSK Euroleasing- Orsi Sopron 74 79 (19–30, 19–16, 9–12, 27–21) Miskolc, női NB I, a 3. helyért vívott 2. mérkőzés. V.: Bodnár, Kóthay.
Ahogy pár napja Sopronban, Miskolcon is Orsi-triplával indult a két csapat összecsapása, ezúttal Horváth Zsuzsa révén. Neki is lendületet adott a gyors távoli találat, hamar dobott még egy duplát. Amikor a soproni meccs hőse, Vesel is betalált, már 11–4-re vezetett Hejková együttese.

Az Orsi fokozta a tempót, s valósággal állva hagyta ellenfelét: kihasználva a DKSK hibáit, gyors indítások után szerzett kosarakkal 26–12-re elhúzott. A negyed hajrájában Brosovszky révén csökkentette hátrányát a hazai csapat. A második szakasz elején az Orsi egyesével „araszolgatott" előre, több büntetőt elrontva. Seres, majd Honti találatával újra tíz pont fölé „hízott" az Orsi előnye. A negyed közepén az addig sokat hibázó Eördögh, valamint Nieuwveen magára talált, míg az Orsi támadójátékában sok volt az eladott vagy nem tiszta helyzetből eldobott labda.

Csapata 39–96-os vezetésénél Hejková magához rendelte játékosait. A szusszanás jót tett, két Honti-dupla közé „beékelve" egy Vesel-tripla jött, az Orsi pedig 8 pontos előnnyel zárta a félidőt!
Szünet után, amikor Hadzovic kosarával 5 pontra feljött a hazai gárda, Vajda triplája nagy lökést adott a soproni együttesnek: Horváth, majd Török találatával máris tucatnyi pont tátongott a felek között. Nagy rohanással kezdődött a zárószakasz, felváltva estek a kosarak.

A végén minden mindegy alapon elkezdték dobálni a triplákat a diósgyőriek. Koncznak, majd Eördöghnek is beesett egy, az utolsó percben 3 pontra jött föl a DKSK. A fiatal Hontinak kellett büntetőket dobni a bronzéremért, s az ifjú tehetségnek nem remegett meg a keze.
Tartalékosan is végig vezetve nyert, s megszerezte a bronzérmet az Orsi.

A meglepetések futama Monte-Carlóban

A Monacói Nagydíj idén sem hazudtolta meg magát. A meglepetések egész sorát nyújtó futamon az idén… Tovább olvasom