2018. 02. 19. hétfő - Zsuzsanna -5°C | 4°C Még több cikk.

Orsi: Kedvezőtlen véghajrá

Euroleasing- Orsi Sopron Szolnoki MÁV Coop 61 64 (18–12, 15–19, 13–15, 15–18) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 1600 néző. V.: Hartyáni, Földházi.
A nyáron – többek között Sopronból – alaposan megerősített és sokak szerint bajnokesélyesnek számító Szolnok kezdte nyugodtabban a rangadót. A kapkodva kezdő soproniaknál közel 3 és fél percet kellett várni az első kosárra, amelyet Seres szerzett. Ettől aztán a szolnokiak kezdtek el kapkodni, Vesel triplájával a negyed közepén egyenlített az Orsi.
Ezt követően Seres remek sorozatával – egy triplát, majd két ügyes akció végén két duplát dobott a válogatott kosaras – elhúztak ellenfelüktől a hazaiak. Persze nemcsak a pontok, a személyi hibák tekintetében is jelentős „előnyre" tettek szert Hejková tanítványai, és ezt bizony nehezményezte is a hazai közönség. A negyed vége az addig talán legjobb magyar védőjátékos, Csákány által roppant szigorúan őrzött Kovacevic pillanatait hozta, aki remekül használta ki, hogy őrzőjét pihentette a szolnoki edző.
A soproniak szerb kosarasa lendületben maradt a folytatásban is. Felváltva estek a kosarak, a közönség Kovacevic és Papp pontpárbaját láthatta a negyed közepén. Miután Csákány egy pontra felhozta a vendégeket, Hejková időt kért, Kovacevic pedig hamar visszaállította a „rendet" azaz a pár pontos hazai vezetést. A félidő végén kicsit túlpörgött az Orsi, az utolsó másfél percben egy 7–0-ás rohammal 2 pontra jött föl szünetig a Szolnok.
Ahogy az első, a második félidő is rossz dobásokkal indult. Felváltva vezettek a csapatok, óriási volt a küzdelem, a harc a pályán. Papp karolta át nem feltétlenül baráti szándékkal a kosárra törő Kovacevic derekát, a sportszerűtlen hiba után a büntetőkkel ismét az Orsinál volt az előny. A negyed végén azonban feltámadt az addig észrevétlen Perovic. Egálról várhatták a felek a zárószakaszt. Ennek elején Vesel ügyes passzát egy 2+1-es akció formájában értékesítő Seres jóvoltából a soproniak jutottak előnyhöz. Továbbra is fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két óriási elszántsággal küzdő együttes. Szikrázóan kemény volt a csata, óriási volt a feszültség a pályán.
Aztán amikor Djelmis valósággal letaglózta honfitársát, Kovacevicet, akkor izzott a katlan. Horváth triplájával fordított az Orsi, az ellenakciónál beesett a palánkról Djelmis triplája is, de ebben a dobásban sokak szerint Fortuna keze is benne volt... Hi hetetlenül izgalmas volt a végjáték, mindkét oldalon bedobták a büntetőket a kosarasok, majd 25 másodperccel a befejezés előtt Papp betalált.
Összességében egy nála erősebb játékosállománnyal rendelkező riválissal szemben maradt alul az óriási akarással küzdő Orsi. Így, emelt fővel ki lehet kapni, és ezt a soproni szurkolók vastapsa is bizonyította.