2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Oroszország történelmi győzelme a Davis Kupában

A franciák elleni sikerrel Oroszország először diadalmaskodott a tenisz Davis Kupában. Az utolsó mérkőzésen Mihail Juzsnyij 4 óra 26 perc alatt kétjátszmás hátrányból fordítva nyert Paul-Henri Mathieu ellen.
(fotó: eurosport.com)
Davis Kupa, döntő: Párizs:

Franciaország-Oroszország 2-3
Mathieu-Juzsnyij 6:3, 6:2, 3:6, 5:7, 4:6

Samil Tarpiscsev kapitány döntése alapján a pénteken egyesben, szombaton pedig párosban vereséget szenvedő Jevgenyij Kafelnyikov helyett az eddig pihenő Mihail Juzsnyij jutott szóhoz.

Az ellenfélcsere nem zavarta meg Mathieu-t, bátor és jó játékkal jutott megérdemelten kétszettes előnyhöz. Ezután váratlan fordulatot hozott a 20 évesek rangadója: Juzsnyij felbátorodott, önbizalma is visszatért és szépített.

Sőt, a negyedik játszma sem az október elején két tornán is diadalmaskodó Mathieu elképzelése szerint végződött, pedig a hazai reménység 4:2-re vezetett. Az orosz azonban parádés játékkal fordított.

Az ötödik játszmában Juzsnyij irányított, az sem zavarta meg, hogy 3-1-es előnyét még behozta ellenfele. 3-3 után ismét elnyerte Mathieu adogatását, s ezzel végleg eldöntötte a fantasztikus találkozó sorsát.

A végső labdamenet után a győztes együttes a pályán ünnepelt, még a korábbi államfő, Borisz Jelcin is lesietett a nézőtérről hozzájuk. A franciák eközben vigasztalni próbálták a teljesen magába roskadt, síró Mathieu-t.