Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 65-86 (14-31, 16-12, 19-16, 16-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Vígh, Pozsonyi, Minár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 5/3, Levy 15, Horváth Á. 6, WILLIAMS 20/6, Csorvási M. 8. Csere: Kiss 3/3, Csorvási L. 6, Vida 2. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Sopron: THOMAS 23/6, Thompson 2, Dénes 8/6, Takács 6/6, BAROVICS 17. Csere: RUJÁK 16/6, Molnár A. 5/3, Tóth G. 4, Trepák -, Bus 3/3, Molnár M. 2, Török. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Bonifert Domonkos: - Egynegyednyi előnyt adtunk a Sopronnak, a folyamatos kapaszkodás sok energiánkat fölemésztette. Csak időnként tudtunk közel kerülni ellenfelünkhöz.

Sabáli Balázs: - A jó kezdés alapot adott a hasonló folytatáshoz. Noha voltak hullámvölgyeink, összességében megérdemelten nyertünk.

IV. negyed (65-86)

10. perc: Barovics, majd Thomas 62-81. Vida 64-81. Bus triplája is jó 64-84. Molnár Máté 65-86. Ez a vége. Hatalmas csalódás, a szezon eddigi leggyengébb játéka.

9. perc: Dénes triplája 62-77. Williams kipontozódik.

Óriási csalódás: Szedeák-Sopron 65-86. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

8. perc: Levy kosara jó, a büntető is 62-74.

7. perc: Barovics lepattanójából Molnár András. Eldőlt 57-74. Levy ziccere 59-74.

6. perc: Csorvási Milán 57-70. Barovics 57-72.

5. perc: Molnár András hármasa 55-70.

4. perc: Ruják megoldja egyedül 52-67. Innen nagyon nehéz fordítani. Csorvási Levente kosár plusz büntető 55-67.

3. perc: Dénes büntetőivel 52-63. Thomas 52-65. Csorvási Levente hármasa is lejön.

2. perc: Williams triplája éppen hogy csak kijön.

1. perc: Williams kettő plusz egyével 52-59. Thomas 52-61.

III. negyed (49-59)

10. perc: Jereminov, majd Ruják 49-59.

9. perc: Ruják hármasa jó, megint közte tíz 47-57.

8. perc: Molnár András eladja, miénk a labda. Csorvási Milán fordul egyet, majd betalál 47-51. Thomas kosár plusz büntető 47-54.

7. perc: Horváth Ákos nem ront a büntetővonalról 45-51.

6. perc: Tóth ellen fújnak. Miénk a labda, de Vida eladja. Ruják triplája 42-51. Williams büntetője 43-51. Megint az amerikai, a blokkja is remek!

5. perc: Williams triplája remek 39-48. Még egyet dob! 42-48. Nyílt a meccs! Williams egyébként vezet a bb1.hu szurkolói szavazásán, ahol november legjobbját keresik - itt lehet rá szavazni ma éjfélig!

4. perc: Levy középtávolija hibátlan 36-46. Barovics 36-48. Csorvási Milán ziccert ront.

3. perc: Jereminov hármasa sem jó. Indulunk, de Levy elszórja. Thomas marad egyedül 34-46.

2. perc: Williams büntetői bent 32-44. Megint Williams, remek kosár volt 34-44.

1. perc: kezdünk. Próbáljuk meg! Barovics egyik büntetője jó 30-44.

A szünetben megjelent a lelátón a Mikulás és krampusza, ő is segített átadni az ajándékokat az ÁGOTA Alapítvány állami gondozottjainak.

II. negyed (30-43)

10. perc: Horváth triplája megint nem jó. Ruják 30-41. És Horváthnak harmadszor sem megy be... Thomas kosarával 30-43 a félidő. Legalább annyit sikerült elérni a második negyedben, hogy nem dőlt el a meccs.

9. perc: Horváth triplája lejön, de Williams összeszedi, faulttal együtt bedobja. 30-39. A büntető nem jó.

8. perc: Kiss Zsolt, jó a tripla 28-39.

7. perc: Horváth középtávolija bedöcög 25-39.

6. perc: Barovics blokkol, de már lefelé hullott a labda, így megadják a kosarat Csorvási Milánnak 23-39. Soproni időkérés.

5. perc: Csorvási Milán, majd Ruják 21-39.

4. perc: Levy helyére Kiss Zsolt jön. Barovics, egy lepattanót tol vissza 17-37. Williams a palánk segítségével 19-37.

3. perc: megint Tóth. Pihekönnyű kosarakat adományozunk a Sopronnak 14-35. Jereminov triplája 17-35.

2. perc: Tóth tesz vissza egy lepattanót 14-33.

1. perc: "Férfiak módjára kellene kosárlabdázni" - mondja emelkedett hangon Bonifert Domonkos csapatának. A Sopron eddig 80 százalék körül dobot, abban bízhatunk, hogy ez a szám romlik majd.

I. negyed (14-31)

10. perc: Levyt faultolják. Mindkét büntető jó 14-29. Teljes káosz a védekezés, Tuják használja ki 14-31.

9. perc: Thomas veri meg Vidát 12-29.

8. perc: Thomas triplája hibátlan, Levyé lejön 12-24. Molnár András a pályán. Dénes triplájával már 12-27.

7. perc: Williams szlalomozik szépen 10-18. Thomas triplája 10-21. Csorvási Levente első kosara 12-21. Horváth helyére Kiss Zsolt jön.

6. perc: Thomas kosara után Barovics megint egykezes zsákolást mutat be. Ilyet azért - mármint hármat 5 perc alatt - nem nagyon látunk a magyar bajnokságban. 8-16. Van baj a védekezéssel. Megint Barovics, most egy hatalmas blokkot oszt ki Williamsnek. Káprázatosan játszik eddig, sajnos. Most kosarat szerez 8-18.

5. perc: Thompson kosara is szemet gyönyörködtető 6-12. Levyé egyszerű, de ugyanúgy kettőt ér 8-12. Csorvási Milán helyén Csorvási Levente.

4. perc: Barovics óriási egykezes zsákolásával 2-10. Levy középtávolija nagyon kellett 4-10. Horváth Ákos első szegedi kosarát három ember szorításában szerezte 6-10.

3. perc: Tóth triplája után Barovics 2-8.

2. perc: két szegedi ziccer kimarad, de Levy két büntetője jó 2-3.

1. perc: a Sopron hozza el a labdát, Takács triplája 0-3.

18.28: néhány méterrel arrébb egy rangadót rendeznek a férfi vízilabda-bajnokságban, ezen az A-Híd Szeged a Vasast látja vendégül. Itt megnézheti, hogy is állnak.

18.27: ma mutatkozik be a Szedeákban Horváth Ákos - van olyan drukker, aki a válogatott kosaras szolnoki mezében szurkol neki és új együttesének.

18.25: "11-ből 11" - mondja honlapunknak Nyilas István, a Szedeák U23-as csapatának trénere. A gárda száz százalékos mérleggel vezeti a bajnoskágot.

18.24: a jótékonyság jegyében zajlik a mai találkozó, ugyanis a szünetben a csapat névadó szponzorának, a Naturtex Kft.-nek a tulajdonosa, Gellért Ákos, valamint az SZTE rektora, Szabó Gábor, illetve a SZEGEDma.hu kiadóigazgatója, Bonifert Gábor, és a Tisza Lajos Közéleti Egyesület elnöke, Német Ferenc ajándékokat ad át az ÁGOTA Alapítvány állami gondozottjainak, akik közül százan vannak a lelátón.

18.20: köszöntünk mindnekit az újszegedi sportcsarnokból, hamaroisan kezdődik a Szedeák meccse. Nyerni kell, nem kérdés!

Korábban
A Bonifert Domonkos, Simándi Árpád duó edzette legénység teljes kerettel készülhetett, így a legerősebb összeállításban szállhat harcba. Horváth Ákos első, szegedi színekben lejátszandó meccsére készül, a válogatott kosaras nagy erősítése lehet a Tisza-parti alakulatnak. A soproniaknál ezúttal is ott lesz a keretben a szegedi nevelésű Molnár András, akinek testvére, Molnár Bence a szegedi keretben található.

Bonifert Domonkos győzelemre vezetné csapatát a Sopron ellen.
Fotó: Schmidt Andrea

Érdemes lesz megőrizniük a nézőknek a jegyet, mert a Kárász utcai Dock kávézó egy kávéra hívja meg ennek felmutatása után a drukkereket. A meccsre nagy létszámban érkeznek majd az ÁGOTA Alapítvány állami gondozott gyermekei, akik ajándékot vehetnek át többek között a Naturtex Kft.-től.

Bajnokait köszöntötte Kapuvár

Harminc évvel ezelőtt nyert bajnokságot a megyei első osztályban a Kapuvári SE. Tovább olvasom