2017. 06. 27. kedd - László 20°C | 30°C Még több cikk.

Óriási csatában győzött az ETO-SZESE

Nagyszerű mérkőzésen 27:25-re győztek hazai pályán a zöld-fehérek a Balatonfüred ellen. Gerháth remekelt a kapuban, míg Halász nyolc gólig jutott a győrieknél.
Izgalmas mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott Magis Serra együttese a Balatonfüred ellen. A győri szurkolók nagyszerű hangulatot teremtettek az Egyetemi csarnokban, amely sokat segített a végjátékban.

ETO-SZESE – Balatonfüredi KSE 27-25 (14-8)
Győr, NB I-es férfimérkőzés, 1200 néző. V.: Hargitai, Markó.

ETO-SZESE: GERHÁTH – Gebhardt 3, NÉMETH G. 5, Mota 3/2, Rosta 2, HALÁSZ 8, HERNANDEZ 2/1. Cs.: Somogyi (kapus), Szabó A. 2, Gubó, Terenyi, Kalmár, Gál 2, Simon, Tóth E. Edző: Magi Serra.

Balatonfüred: Székely – Tombor 5/5, Bánhidi, Kovács Gy. 3, Szöllősi 5, Zdolik 2, Pásztor 4. Cs.: Komendánt (kapus), Nagy D. 2, Németh B. 1, Törteli, Bóka, Lelkes, Vasvári, Faluvégi, Grigorjev 3. Edző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 6/3, ill. 8/5. Kiállítások 10, ill. 8 perc. Kizárva: Bánhidi (59.).

Magi Serra: – Nagyszerű volt a játékosok hozzáállása, egyénileg és csapatként is remekül teljesítettünk. Az elmúlt hetekben jó mérkőzéseket játszottunk, jó formában vagyunk, örülök, hogy ezt egy ilyen ellenféllel szemben is meg tudtuk mutatni. Köszönjük a közönség támogatását, ők voltak a nyolcadik játékosunk, a segítségük nagyon sokat jelentett.
Remekül kezdte a találkozót az ETO-SZESE együttese, hiszen Gerhárdt védéseivel, valamint Németh góljaival sikerült elhúzniuk 5-1-re. Sótonyi László, a vendégek mestere jobbnak látta kihasználni időkérési lehetősét, hiszen hamar eldőlhetett volna a mérkőzés.

A rövid szünet után is a hazaiak voltak eredményesek, de Zdolik góljaival igyekeztek tartani a lépést a Balaton-partiak. Az első félidő derekán kisebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak. Védekezéssel nem volt különösebb probléma, de támadásban sok technikai hiba csúszott.

Magi Serra, a győriek mestere igyekezett megnyugtatni a játékosait, hiszen két gólra is sikerült felzárkóznia a Balatonfürednek. Az első félidő végére ismét nagyobb sebességi fokozatban játszottak Halászék és a remek védekezésen kívül már a támadásokat is rendre góllal fejezték be. Nagyszerű játékkal 14:8-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően Motára és Halászra külön ember vigyázott, amely kissé megzavarta a hazaiakat. Hét perc alatt négyet lőttek a vendégek, míg Rostáék csak egyszer voltak eredményesek.

A folytatásban sikerült ismét változtatniuk a zöld-fehéreknek és a második félidő 14. percében már 20-14-re vezettek. Továbbra sem adta fel a küzdelmet a vendégegyüttes és sikerült ismét szorossá tenniük a találkozót. Tombor büntetőivel, valamint Szöllősi találatainak köszönhetően az utolsó percek óriási izgalmakat hoztak.

Egy perccel a vége előtt 25-24-es győri vezetésnél Halász lőtt nagy gólt felugrásból, miközben Bánhidi csúnyán fejbe ütötte. A balatonfürediek játékosa azonnali piros lapot kapott, míg Halász hosszas ápolás után végül folytatni tudta a játékot.

Az utolsó percben Szöllősi góljával ismét egy volt a különbség, de Gerbhardt büntetőt harcolt ki szélen, amelyet Hernandez értékesített, így végül 27:25-ös győzelmet aratott Magi Serra együttese.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Lehozták a kapusukat a vendégek, sikerült megszerezni a győrieknek a labdát és Németh lőtt távolról az üres kapuba, de a játékvezetők nem adták meg a találatot.

(II.) 30.p. Gebhardtot lökték meg a szélen, a játékvezetők büntetőt ítéltek. Góóóóól! Hernandez nem hibázott. 27-25

(II.) 30.p. Szöllősi óriási gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 26-25

(II.) 29.p. Halász lőtt nagy gólt, miközben Bánhidi durván fejbe vágta. A játékvezetők azonnali piros lapot adtak a vendégek játékosának. Ápolás után Halász folytatni tudta a játékot. 26-24

(II.) 28.p. Simon harcolt ki hétméterest, amelyet Mota elhibázott.

(II.) 27.p. Óriási izgalmak! Szöllősi góljával egyre zárkózott fel a Balatonfüred. 25-24

(II.) 25.p. Tombor ötödször volt eredményes büntetőből. 25-23

(II.) 23.p. Tombor büntetőből szerzett góljával kettőre zárkózott fel a Balatonfüred, de Németh ismét a kapuba talált. 25-22

(II.) 22.p. Először Gebhardt, majd Szöllősi lőtt a kapuba. Potyognak a gólok, hiszen egy percen belül Németh és Pásztor is eredményes tudott lenni. 24-21

(II.) 21.p. Szöllősi gólja után időt kért Magi Serra. 22-19

(II.) 20.p. Nagy szépített szélről. 22-18

(II.) 19.p. Góóóóól! Szabó átlövésből szerezte meg második találatát. 22-17

(II.) 17.p. Gyors lerohanás végén Pásztor lőtt a kapuba. 21-17

(II.) 16.p. Kovács Gy. beállós pozícióból volt eredményes. 21-16

(II.) 15.p. Szabó test mellől lőtt a kapuba, míg Gerhádt büntetőt hárított. 21-15

(II.) 15.p. Szöllősi átlövésből lőtt a kapuba. 20-15

(II.) 14.p. Sótonyi László időt kért.

(II.) 14.p. Mota hozta remekül helyzetbe Rostát, aki megszerezte második találatát. 20-14

(II.) 13.p. Grigoriev nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 19-14

(II.) 12.p. Góóóóól! Már fent volt a játékvezető keze, de Halász test mellől nagyszerűen lőtt a kapuba. 19-13

(II.) 11.p. Halász átlövésből lőtte ki a bal alsót. 18-13

(II.) 10.p. Gebhardt kiszorított helyzetből, szélről lőtt a jobb felsőbe. 17-13

(II.) 9.p. Tombor szépített büntetőből. 16-13

(II.) 8.p. Szabó indítása után Halász szerezte meg ötödik találatát. 16-12

(II.) 7.p. Grigoriev szerencsés kapufás góljával háromra zárkózott fel a Balatonfüred. Magi Serra időt kért. 15-12

(II.) 6.p. Mota lépett be remekül a beállós pozícióba, majd lőtt remekül a kapuba. A következő támadásnál Szöllősi szépített. 15-11

(II.) 4.p. Kovácsot hozták kihagyhatatlan helyzetbe, aki nem hibázta el a ziccert. 14-10

(II.) 3.p. Halász büntetőt hibázott, míg Grigoriev megszerezte első találatát átlövésből. 14-9

Vége az első félidőnek!

30.p. Góóóóóól! Halász szerezte meg a kipattanót, majd szélről lőtt a kapuba. 14-8

28.p. Gerháth bravúr a kapuban, majd ismét Gál volt eredményes. 13-8

28.p. Gyönyörű blokk után Gál iramodhatott kapura és lőtte be a ziccert. 12-8

27.p. Sótonyi László kihasználta második időkérési lehetőségét.

25.p. Halász óriási gólt lőtt a kapu bal oldalába. 11-8

25.p. Gerháth védett, de a kipattanó Nagyhoz pattant, aki másodszorra nem hibázott. 10-8

24.p. Góóóóól! A kisebb gólcsendet Halász törte meg. Jól védekezik az ETO, de támadásban feljebb kell javulnia. 10-7

20.p. Újabb Balaton-parti gól, Tombor hétméteresből lőtt Gerháth kapujába. 9-7

19.p. Magi Serra, a győriek mestere időt kért.

18.p. Németh szépített pattintott lövéssel, illetve Tombor is a kapuba talált büntetőből. 9-6

15.p. Ismét hétméterest rontottak a vendégek, majd Halász góljával öttel vezet az ETO-SZESE. 9-4

12.p. Eladott labda után Pásztor megszerezte második találatát. Mota harcolt ki büntetőt, amelyet magabiztosan értékesített. 8-4

11.p. Pásztor harcolt ki hétméterest, de Zdolik lövését Gerháth hárította.

10.p. Pásztor szépített szélről. 7-3

9.p. Hernandez szerezte meg a kipattanót, majd estében lőtt a kapuba. 7-2

6.p. Gebhardt szélről, míg Zdolik átlövésből volt eredményes. 6-2

5.p. Remekül kezdtek a győriek, Németh harmadik találatát szerezte a mérkőzésen. 5-1-es hazai vezetésnél Sótonyi László, a vendégek mestere időt kért.

4.p. Góóóóól! Rosta maradt egyedül középen és lőtte be a ziccert. 4-1

4.p. Zdolik szépített átlövésből. 3-1

3.p. Gerháth védések, valamint Németh remekel támadásban. 3-0-ra vezetnek a győriek.

2.p. Halász harcolt ki büntetőt, amelyet Mote értékesített. 1-0

Elkezdődött a csapatok bemutatása, rövidesen kezdődik a találkozó.

A Balaton-partiak hét győzelem, két döntetlen és három vereséggel állnak a táblázat ötödik helyen. A két együttes a nyitófordulóban már találkozott egymással, akkor 26:16-os vereséget szenvedtek a győriek.

"Véget ért az első kör, a csapat jó pozícióban áll a táblázaton, morálisan és szakmailag is jó formában van, ez mutatja, hogy helyes irányba tartunk. Szombaton nehéz ellenféllel találkozunk, amely magasabb kvalitású játékosokkal rendelkezik. Szeptemberben az első mérkőzésünkön nagy különbségű vereséget szenvedtünk el tőlük, de bízom benne, hogy a debütálás izgatottságát levetkőzve ezúttal megfelelő riválisai leszünk a Balatonfürednek. Remélem, hogy a közönség lesz a nyolcadik játékosunk, az ő segítségükkel megpróbáljuk megnyerni a meccset, még ha ez nem is lesz könnyű" - mondta elöljáróban Magi Serra vezetőedző, a győriek mestere a klub hivatalos oldalán.

A zöld-fehéreknél a győri közönség először – és lehet, hogy utoljára – láthatja a kapuba visszatérő Gerháth Zoltánt.

• 2. ZéZé 2013. november 16. 22:47
    „Jo meccs volt! Szerencsére maradt a végére is az előnyből! Gratula !”
  • 1. dacista 2013. november 16. 20:40
    „Gratuláció a CSAPAT-nak! Egyre jobbak lesznek, csak így tovább!”