2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Óriási csata a BL-ben: ETO-Podgorica 23-23

Az első játékrész végén négy góllal vezettek a vendégek, de nagy küzdelemben egyenlített Ambros Martín csapata.
Nagy küzdelemben 23-23-as döntetlent játszott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Buducnost Podgorica ellen.

Győri Audi-ETO – Buducnost Podgorica 23:23 (9:13)
Győr, 2800 néző. Vezette: Alpaidze, Posavec (oroszok)

ETO: Lunde – Orbán 1, Tervel, Görbicz 3(1), LÖKE 3, AMORIM 6, Korsós 1. Csere: Herr (k), BULATOVIC 4, Hornyák D., Kovacsics 3, Rédei-Soós, Bognár-Bódi 2.
Vezetőedző: Ambros Martín.

Podgorica: WOLTERING – Petrovic 5(2), Dalby 2, Knezevic 1, CVIJIC 6, NEAGU 4, Mehmedovic 4.  Csere: Byzdra 1, Lazovic, Gjeorgjievska,
Vezetőedző: Dragan Adzic

Ahogy az várható volt, zsúfolásig megtelt a Széchenyi Egyetemi csarnok a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első mérkőzésen. A legrangosabb kupát 2012-ben elhódító Buducnost Podgorica látogatott a címvédő Győri Audi-ETO otthonába.

Knezevic góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de Amorim és Löke találataival gyorsan sikerült fordítaniuk a hazaiaknak.
A folytatásban kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, amelyen mindkét együttes igyekezett védekezésben kiemelkedőt nyújtani. Lunde védései után a találkozó 11. percében szerzett először kétgólos előnyt Ambros Martín csapata, de Dalby test mellől lőtt góljaival sikerült gyorsan egyenlíteniük a montenegróiaknak.

Az első félidő derekától sok technikai hibával játszottak a zöld-fehérek, amelyet a Podgorica kegyetlenül kihasznált. Kettős emberelőnyben is eladták a labdát a hazaiak, míg a vendégek rendre góllal fejezték be a támadásokat.
A találkozó 28. percben Korsós találatával egyre zárkózott fel az ETO, de az utolsó két percben Petrovic kettő, míg Cvijic egy góljának köszönhetően 13:9-es podgoricai vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a győriek, igyekeztek a védekezést is jobban megszervezni, illetve a támadásokban is nagyobb átütő erővel játszani.  Sikerült ismét egy-két gólos különbségre feljönniük Görbiczéknek, de a vendégek továbbra is jól védekeztek. Igaz, sokszor a két orosz játékvezető többször is érdekes döntéseket hozott.

A második félidő 15. percében 18-15-re vezetett a Podgorica, de a zöld-fehérek továbbra sem adták fel és négy perccel később Bulatovic találatával már 19-18-ra vezetett az Audi-ETO.

Az utolsó tíz perc is óriási küzdelmet hozott, mindkét együttes felváltva vezetett a mérkőzés végig. Az utolsó percben Byzdra góljával a vendégek vezettek, de Amorim a vége előtt húsz másodperccel egyenlített. Az utolsó támadást kivédekezte az Audi-ETO, így 23-23-as döntetlennel ért véget a találkozó.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek.

(II.) 30.p. Húsz másodperccel a vége előtt Amorim egyenlített betörésből. 22-22. Az utolsó támadást kivédekezték a győriek.

(II.) 30.p. Byzdra gólja után időt kért Ambros Martín. 22-23

(II.) 29.p. Knezevic vesztette el eszméletét egy ütközés után. Valószínűleg a nyelvét is lenyelte a játékos, így gyorsan a mentők is a pályára rohantak. Ápolást követően szerencsére lábán hagyta el a játékteret a vendégek jáétkosa.

(II.) 27.p. Góóóóóól. Amorim egyenlített átlövésből. Időt kértek a vendégek. 22-22

(II.) 26.p. Görbicz nem hibázta el a hétméterest. 21-22

(II.) 23.p. Kínai figura után Mehmedovic már négy találatnál jár. 20-22

(II.) 22.p. Cvijic találatával ismt a vendgeknl az előny. 20-21

(II.) 22.p. Amorim megpattanó lövésével egyenlített az ETO emberhátrányban is. 20-20

(II.) 20.p. Eladott labda után Petrovic ötödik találatát szerezte meg. 19-20

(II.) 19.p. Mehmedovic egyenlített beállós pozícióból. 19-19

(II.) 18.p. Góóóóóóóóól. Bulatovic találatával már a győrieknek vezetnek. Időt kértek a vendégek. 19-18

(II.) 18.p. Szépen megjáratott labda után Bognár-Bódi szélről egyenlített. 18-18

(II.) 16.p. Óriási a hangulat Kovacsics találata után . 17-18

(II.) 15.p. Neagu lőtt Lunde kapujába, de Amorim gyorsan válaszolni tudott. 16-18

(II.) 13.p. Görbicz gólja után már csak kettő a különbség. 15-17

(II.) 13.p. Neagu emberhátrányban is óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. Ambros Martín időt kért. 14-17

(II.) 11.p. Petrovic büntetőből lőtt a csereként beálló Herr kapujába. 14-16

(II.) 10.p. Bulatovic betörése után már csak egy a különbség. 14-15

(II.) 9.p. Görbicz büntetőt rontott, de a kipattanót nem hibázta el. 13-15

(II.) 8.p. Neagu találata után 12-15-re módosult az eredmény.

(II). 6.p. Hangosan szól a mindent bele Bulatovic gólja után. 12-14

(II.) 5.p. Mehmedovic a vendégeknél, míg a győrieknél Bognár-Bódi lőtt a kapuba.

(II.) 2.p. Kovacsics szépített betörésből. 10-13

Vége az első játékrésznek.

30.p. Dudaszó pillanatában még Cvijic is a kapuba talált, így négygólos Podgorica vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

29.p. Petrovic egymás után kétszer is eredményes tudott lenni szélről. 9-12

28.p. Labdaszerzést követően Korsós tört megállíthatatlanul kapura és szépített a győrieknek. Időt kértek a vendégek. 9-10

27.p. Elveszettnek tűnő labda után Cvijic már három gólos. 8-10

25.p. Kettős emberelőnyben eladták a labdát a győriek, majd jó védekezés után Amorim emelt a kapuba. 8-9

23.p. Eladott labda után Cvijic harmadszorra lőtt Lunde kapujába. 7-9

21.p. Petrovic büntetőből szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 7-8

20.p. Góóóóóól. Tervel passza után Kovacsics szélről volt eredményes. 7-7

17.p. Gyors lerohanás után Mehmedovic lőtt a kapuba. 6-7

16.p. Amorim bejátszása után Löke bravúros mozdulattal szedte össze a labdát és egyenlített. 6-6

5.p. Gyönyörű támadás végén Löke lőtte be a ziccert. 3-2

4.p. Góóóól. Orbán góljával vezetett az ETO, de sajnos Neagu rögtön válaszolni tudott. 2-2

3.p. Amorim egyenlített átlövésből. 1-1

1.p. Knezevic szerezte meg a vezetést a vendégeknek egy kipattanó labda után. 0-1

A győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt, perceken belül kezdődik a találkozó.

Elkezdődött a játékosok bemutatása.

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Belépők korlátozott számban

A szombati Audi-ETO–Buducnost női Bajnokok Ligája-mérkőzésre korlátozott számban még kapható ülő- és állójegy. A belépőket a Magvassy-csarnoknál lévő klubirodában lehet megvásárolni csütörtökön és pénteken. Amennyiben marad jegy szombatig, a pénztár 16.30 órakor nyit ki az egyetemi csarnoknál.

Folytatja szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában a címvédő Győri Audi ETO KC, amely a középdöntő szombati rajtján új helyszínen, az Egyetemi Csarnokban fogadja a montenegrói Buducnost Podgoricát.

Az átépítés miatt zárva tartó Magvassy Csarnokból kiszorult győriek panaszkodtak, hogy az új helyen hideg van, de remélik, hogy a több ezer nézőnek köszönhetően megfelelő hőmérsékletben játszhatnak majd. A két csapat jól ismeri egymást, az elmúlt években sokszor találkoztak a felek, a Podgorica 2012-ben éppen a győrieket legyőzve nyerte meg a BL-t.

Az ETO a mezőnyben egyedüliként zárta százszázalékos mérleggel a csoportkört. A kvartettben a másik két csapat, a szlovén Krim Ljubljana (2001, 2003) és a norvég Larvik (2011) szintén nyert már BL-t. A másik ágon a dán Midtjylland, a macedón Vardar Szkopje, a svéd Sävehof és a német Thüringer HC alkotta négyes messze nem olyan erős, mint a győrieké.

A két csoport első és második helyezettje jut majd a májusi budapesti négyes döntőbe.

Így készülnek Görbicz Anitáék a BL-re

A BL-ben indult, ám a rossz csoportszereplés miatt a KEK-nyolcaddöntőbe átkerült FTC-Rail Cargo Hungaria a norvég Bergent kapta ellenfélnek. A zöld-fehérek jelezték: 2011 és 2012 után ismét szeretnék megnyerni a KEK-et.

Ugyancsak ott érdekelt a Veszprém Barabás-Duna Takarék, amely feladta a pályaválasztói jogot, és pénteken, majd vasárnap a francia Loiret otthonában (egyszer Montargis-ban, egyszer Saranban) lép pályára. Az Érd a német Buxtehudéval került össze, amellyel szemben bravúr kell a továbbjutáshoz.

A női EHF Kupában két magyar csapat, az Ipress Center-Vác és a Fehérvár érdekelt, és biztos, hogy egyikük továbbjut, mivel egymással kerültek össze. Októberben az NB I-ben a váciak simán nyertek Székesfehérváron.

A magyar csapatok hétvégi programja

péntek

Női KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Loiret (francia) - Veszprém Barabás-Duna Takarék, Montargis 20.00

szombat

Női BL, középdöntő, II. csoport, 1. forduló: Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 18.30

Megműtötték Janics Natasa gerincét

A Graboplast-Győr háromszoros olimpiai bajnoka hosszú ideje bajlódott lumbágóval, a beavatkozás… Tovább olvasom