2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Óriási csalódás: Győrben kapott ki az Audi-ETO, bajnok a Fradi - fotók

"Ezt a szezont nem szabad elfelejtenünk, mert ami ma fájdalom, az holnap tanulság lesz" - mondta a mérkőzés után Ambros Martín, az Audi ETO edzője.

Nyilatkozatok

Ambros Martín: - Mindenek előtt gratulálok az ellenfélnek a bajnoki cím megnyeréséhez! Nagyon sajnálom a csapatot, mert egész évben rengeteget dolgozott és küzdött, nemcsak az ellenfelekkel, hanem a körülményekkel is. A szurkolókat is nagyon sajnálom, mert az utolsó másodpercekig mellettünk voltak, hittek bennünk, de sajnos most nem sikerült nekik örömet okoznunk. Bármennyire is fájnak az emlékek, ezt a szezont nem szabad elfelejtenünk, mert ami ma fájdalom, az holnap tanulság lesz.

Kovacsics Anikó: - El kell ismernünk, hogy most jobb volt nálunk a Fradi. A vereség ellenére nagyon büszke vagyok a csapatra, mert iszonyúan küzdöttünk egész évben, de ez most sajnos csak ennyire volt elég. Veszíteni is tudni kell, és le kell vonnunk a tanulságokat is. A válogatott hetek után pihenni megyünk, és nyáron újult erővel indulunk neki az új szezonnak.

A mérkőzés

Nagy küzdelemben Győrött is nyerni tudott a Ferencváros, így 2-0-ás összesítéssel hódította el a bajnoki címet.

Győri Audi-ETO-FTC-RailCargo Hungaria 25-27 (11-15)
Audi Aréna Győr, 4200 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

ETO: Herr - Bognár-Bódi 3, Aguilar 2, LÖKE 5(2), Kovacsics 3, Sen 4, Szepesi 1. Csere: Lunde (k), Milanovic-Litre, Korsós 1, Hornyák 2, KNEDLIKOVÁ 4. Edző: Ambros Martín.

FTC: TOMASEVIC - Kovacsicz 2, TOMORI 6, SZAMORÁNSKY 5, Mészáros, Szucsánszki 2, Vérten. Csere: Szikora (k), PENA 11(4), Lukács, Cifra, Szarka 1. Edző: Elek Gábor.

Múlt heti Ferencváros otthonában elszenvedett veresége után mindenképpen győznie kellett a Győri Audi-ETO együttesének, ha harmadik mérkőzésen akarják eldönteni a bajnoki cím sorsát.

A tétet jól jellemzi, hogy Ambros Martín, a győriek mestere már a kezdés előtt háromnegyed órával egyedül ült a hazaiak kispadján. Nem tudhatjuk mire gondolhatott pontosan, de ahogy ismerjük, meg sem fordult a fejében mai találkozó veresége.

Már a mérkőzés elején is remek hangulatot teremtett mindkét szurkolótábor, igaz ezúttal nem telt meg teljesen az aréna.

Szamoránsky találatával a vendégek szerezték meg a vezetést, de Sen rögtön válaszolt egy átlövéssel. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Ferencváros rendre tartani tudta az előnyét.

A vendégek főként Szucsánszki és Tomori átlövéseire építtek, illetve ha a győriek kiléptek a lövőkre, akkor rendre sikerült megtalálniuk Szamoránskyt. A hazaiak nem nagyon találták az ellenszert a védekezésben, de a támadások befejezésénél is sok hiba csúszott, így a találkozó 12. percében 7-4-es fővárosi vezetésnél jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Ambros Martín.

Audi ETO - FTC - döntő, második félidő. Fotó: Bertleff András

Sajnos a rövid szünet sem segített a győrieknél, pár perc alatt Szamoránsky és Pena találatával már 9-4-re vezettek a vendégek. Egyre több győri szurkoló kezdett el izgulni, hogy hamar eldőlni látszik a találkozó, de szerencsére ritmust tudott váltani az ETO és a találkozó 20. percében Kovacsics találata után már csak 11-9 volt a fővárosiaknak.

A kétgólos győri hátrányt nem sikerült az első félidő végére lejjebb faragniuk a hazaiaknak, annak ellenére, hogy többször is emberelőnyben játszhattak, de sok technikai hibát követtek el támadásokban, míg a vendégek rendre értékesíteni tudták a ziccereket. Küzdelmes első félidő végén a kevesebbet hibázó Ferencváros 15-11-re vezetett a Rába-partiak ellen.

Szünetet követően is óriási küzdelem zajlott, a vendégek igyekeztek hosszú támadásokat vezetni, míg a győrieknek egyre kevesebb idejük maradt faragni a hátrányból. Sajnos nem változott jelentősen a játék képe, a vendégek Pena vezetésével emberhátrányban is rendre Lunde kapujába találtak. A második félidő 10. percében Tomori találata után ismét öt volt a különbség, 20-15-re vezetett a Ferenváros.

A folytatásban Ambros Martín időkérése után sokkal nagyobb elánnal kezdtek el játszani a győriek, mindent egy lapra feltéve ritmus váltottak. Öt perc alatt Knedliková és Löke vezérletével a második játékrész 17. percében már csak eggyel vezetett a Ferenvcáros (20-21), így jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Elek Gábor.

Az egyperces szünet után az egyenlítésért is támadhatott az ETO, de a remek napot kifogó Tomasevic eszén nem sikerült túljárni, míg a vendégeknél az első találkozón haloványabb teljesítményt nyújtó Tomori ezúttal jól értékesítette az átlövéseket. A második félidő 27. percében 24-22-es vezetésnél időt kért Ambros Martín.

Audi ETO - FTC - döntő, első félidő. Fotó: Bertleff András

Kockáztatniuk kellett a győrieknek, támadásban Hornyák érkezett Lunde helyére, de sajnos az egyenlítés nem sikerült, míg a vendégek lassú támadásokat vezetve végül 27-25-re győztek Győrött és 2-0-ás összesítéssel elhódítottak a bajnoki címet.

Ambros Martín tanítványai remekül küzdöttek, de a szezonban a rengeteg sérülést nem csak a Bajnokok Ligájában, hanem a bajnokságban sem sikerült kiküszöbölni. Reméljük a következő szezonba a jelentősen kicserélődő keretnek sikerül visszahódítani a serlegeket.

Online közvetítés

27-25-re nyert a Ferencváros, ezzel elhódította a magyar bajnoki címet.

(II.) 30.p. Kihúzta a Ferencváros, a végén még Kovacsicz is a kapuba talált. 25-27

(II.) 30.p. Bognár-Bódi szépített, időt kért Elek Gábor. 25-26

(II.) 29.p. Szamoránsky gól beállós pozícióból. 24-26

(II.) 29.p. Góóól! Hornyák lőtte ki a jobb alsót. 24-25

(II.) 28.p. Tizenegyedik gólját szerezte meg Pena. 23-25

(II.) 27.p. Lunde lejött, támadásban Hornyák, Bognár-Bódi szélről nem hibázott. 23-24

(II.) 27.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 25.p. Tomori nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 22-24

(II.) 25.p. Góóóóól! Gyors támadás végén Sen gól. 22-23

(II.) 22.p. Litre két perc, büntető a vendégeknek, amelynél Szucsánszki lövését Herr hárította.

(II.) 21.p. Pena verte meg egy az egyben Hornyákot, majd kilőtte a bal alsót. 21-23

(II.) 18.p. Szucsánszki gól, majd Mészéros kiállítása után Löke értékesített egy büntetőt. 21-22

(II.) 17.p. Góóóóól! Hornyák gólja után időt kért Elek Gábor, aki reklamálás miatt sárga lapot kapott. 20-21

(II.) 16.p. Korsós harcolt ki hétméterest, amelyet Löke értékesített. 19-21

(II.) 14.p. Hornyák passza után Löke szépített. 18-21

(II.) 12.p. Tomori gólja után időt kért Ambros Martín.

(II.) 11.p. Góóól! Labdaszerzés után újabb Knedliková gól. Hangosan szól a Hajrá Győr a szurkolóktól. 17-20

(II.) 10.p. A vendégeknél Tomori, a győrieknél Aguilar talált a kapuba. 16-20

(II.) 9.p. Pena emberhátrányban is nagy gólt lőtt átlövésből. 15-19

(II.) 8.p. Knedliková kiszorított helyzetben is szépen húzta vissza a rövidre. 15-18

(II.) 8.p. Pena ezúttal sem rontotta el a büntetőt. 14-18

(II.) 6.p. Knedliková nem hibázott szélről. 14-17

(II.) 6.p. Pena nem hibázta el a hétméterest. 13-17

(II.) 5.p. Cifra két perc lökésért, de ennek ellenére nem hibázott Sen. 13-16

(II.) 5.p. Sokáig támadhatott az ETO, de Aguilar kihagyta a ziccert, míg a vendégeknél Szarka nem hibázott szélről.

(II.) 2.p. Lunde védése után Sen passzát értékesítette Löke. 12-15

Elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek.

30.p. Időn túli hétméterest elhibázta Sen. 11-15

29.p. Knedliková gól emberelőnyből. 11-15

26.p. Korsós két perc, majd Pena gól hétméteresből. 10-15

25.p. Cifra kiállítása miatt emberelőnyben szerzett gólt Kovacsics. 10-14 Elek Gábor időt kért.

24.p. Újabb Pena gól távolról. 9-14

23.p. Hiába játszott négy percen keresztül emberelőnyben az ETO, ezúttal is Pena volt eredményes. 9-13

22.p. Hornyák harcolt ki büntetőt, Kovacsics a kapufát találta el.

21.p. Tomori nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 9-12

20.p. Kovacsicz két perces büntetés, ezt kihasználva Kovacsics szépített. 9-11

19.p. Góóóól! Korsós nem hibázott szélről. 8-11

18.p. Szép ütemtelen lövéssel talált a kapuba Hornyák. A győrieknél Herrt Lunde váltotta. 7-11

17.p. Góóól! Augilar szépített, de Szamoránsky rögtön válaszolt. 6-11

14.p. Löke szépített az ETO-nak, majd Pena ismét a kapuba talált. 5-10

14.p. A szünet sem segített sajnos. Szamoránsy beállós pozícióból, míg Pena büntetőből volt eredményes. 4-9

12.p. Sen ütközötta pálya közepén Tomorival, a játékvezetők nem fújtak semmit, így Szucsánszki iramodott meg a kapu felé és lőtte be a ziccert. 4-7 Ambros Martín időt kért.

11.p. Lökétől vették el a labdát lépéshiba miatt, majd lerohanás után Kovacsicz nem rontotta el a ziccert. 4-6

10.p. Szepesi szép ejtéssel szépített. 4-5

9.p. Tomori találatával már kettővel vezet a Ferencváros. 3-5

8.p. Szamoránsky maradt egyedül, nem hibázta el a ziccert. 3-4

7.p. Sen balról nagy gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 3-3

6.p. Pena betörése után ismét a vendégeknél az előny. 2-3

5.p. Kovacsics óriási kapufás átlövéssel egyenlített. 2-2

2.p. Gyors gólváltás. A vendégeknél Szamoránsky szerezte meg a vezetést, de Sen rögtön válaszolt, majd Tomori is a kapuba talált. 1-2

1.p. A győriek kezdték a találkozót, Szepesi rontott ziccert szélről.

Elkezdődött az együttesek bemutatása, a hangulatra nem lehet panasz, mindkét szurkolótábor már most remekül biztatja a csapatát.

Elkezdték a csapatok a bemelegítést, jó harminc perc múlva kezdődik a találkozó.

Előzmények - Csütörtökön 18 órakor az Audi-arénában a Ferencvárost fogadja a bajnoki döntő második felvonásán a címvédő Audi-ETO. A győriek nem hibázhatnak, mert egy újabb vereség a bajnoki címükbe kerül. Erre nem is gondol Ambros Martín vezetőedző.

A hazai bajnokságban emberemlékezet óta nem volt ennyire győzelmi kényszer alatt az Audi-ETO, mely a bajnoki döntő első meccsén a Népligetben hétméteresekkel kikapott a Ferencvárostól. Ha csütörtök este nem győznének a győriek, akkor 2007 után először nem lenne aranyérmes.

Persze erre gondolni sem akarnak a győri zöld-fehérek. Ambros Martín vezetőedző két győzelemre készül, hiszen a remélt mai siker után szombaton 16 órakor kezdődik a mindent eldöntő csata a bajnoki címért.

„Számunkra nem változott a cél a múlt hét óta: két mérkőzést kell megnyernünk. A Fradinál ugyan elveszítettük az első összecsapást, mert az utolsó másodpercekben gólt kaptunk, de tekintettel arra, hogy az alapszakaszt megnyertük, lehetőségünk van az utolsó két mérkőzést itthon játszani. Úgy gondolom, ez hatalmas előny nekünk, és igyekszünk is élni vele. Nagy erőbedobással dolgozunk, hogy a szurkolóinknak örömet szerezzünk a szezon végén" – fogalmazott a spanyol szakember.

Jegyek a döntőre

A győri klub úgy döntött: az FTC elleni bajnoki döntőre érvényesek a hétvégi Bajnokok Ligája négyes döntőjére megváltott teljes árú jegyek. Aki ilyen jeggyel szeretne belépni, annak a főbejáratnál lévő pultnál kell jelentkeznie a belépőjével, amelyre pecsétet, illetve egy belépőjegyet kap a bajnoki döntőre. Ezenfelül 3000 forintos egységáron a pénztárnál még lehet belépőt vásárolni a találkozóra.

Korábban - Az NB I döntőjének első mérkőzését, múlt csütörtökön drámai büntetőpárbajban 37-36-ra nyerte a fővárosi csapat. Szucsánszki Zita 14-szer volt eredményes, míg Nerea Pena kilencszer, akárcsak a címvédő győrieknél Ana Szen.

Klubja honlapjának Pena elmondta, teljes erőbedobással készülnek az első idegenbeli összecsapásra. Emlékeztetett rá, hogy bár nyertek a Népligetben, sok hibával játszottak, ezeket pedig Győrben ki kell javítaniuk.

Ambros Martin, a győriek vezetőedzője kiélezett csatára számít, és közölte: a Magyar Kupa után az NB I-es trófeát is szeretnék otthon tartani. Ehhez azonban nem elég csütörtökön győzni, szombaton - ugyancsak az Audi Arénában - ismét kellene a diadal, mivel a párharc az egyik csapat második sikeréig tart.

A címvédő Győrnek, valamint "kihívójának", az FTC-nek is 11-11 bajnoki aranyérme van, így amelyikük megnyeri finálét, az örökrangsorban egyedüliként lesz második a 15 elsőséggel büszkélkedő Vasas mögött. A Győr sorozatban nyolcadszor lehet bajnok.

A két együttes ebben az idényben négyszer találkozott egymással: a bajnokság alapszakaszában a Győr otthon 31-26-ra diadalmaskodott, majd a népligeti meccsen - már tét nélkül - az FTC győzött 24-21-re. A Magyar Kupa március 29-i, győri fináléjában az ETO 29-23-ra nyert, majd következett a múlt csütörtöki, népligeti felvonás, ugyancsak hazai sikerrel.

A Győr 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, míg az FTC 1966, 1968, 1969, 1971, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2002 és 2007 után lehet ismét bajnok.

Az FTC legutóbb 1996. november 13-án, azaz 18 és fél éve nyert Győrben a győri szurkolói egyesület kimutatása szerint, míg az utolsó győri FTC-pontszerzésért 2004. február 29-ig kell visszamenni az időben.

Az ETO legutóbb 2004. szeptember 26-án kapott ki hazai környezetben, 2004. október 3-a óta valamennyi hazai bajnoki összecsapását megnyerte.