2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Öngólok után Barca-siker

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai slágermérkőzésén a Barcelona legyőzte a Chelsea együttesét.

Visszafogottabb első félidő és parádés második után a Barcelona győzni tudott a Stamford Bridge-en, a Chelsea otthonában. A londoniak a 37. percben emberhátrányba kerültek: Del Horno belépője érdemelt piros lapot.

Mindezek ellenére a Chelsea az 59. percben Motta öngóljával előnyhöz jutott. Nagy offenzívába kezdett ezután a Barcelona, az egyenlítéshez azonban Terry feje kellett. Az angolok védője a 72. percben saját kapujába csúsztatott. Nyolc perccel később Eto’o révén a győzelmet is megszerezte a Barca, így komoly lépést tett a továbbjutás felé.
A skót Rangers otthonában nem bírt a Villarreallal. A spanyolok kétszer is előnyhöz jutottak, előbb Riquelme tizenegyesével, majd Forlán találatával. A hazaiak Lövenkrands és Pena öngóljával azonban rendre egyenlítettek.

Amszterdamban is négy gól esett igazságos elosztásban. Az Ajax hiába szerzett kétgólos előnyt, a vendég Internazionale az utolsó pillanatokban döntetlenre mentette a mérkőzést, így az olaszok kerültek lépéselőnybe.
A Werder Bremen nagy csatában a hajrában szerzett Mi-
coud-góllal legyőzte ugyan a Juventust, de a torinói Zebrák idegenben lőtt két góljuknak köszönhetően kedvező helyzetben várhatják a két hét múlva esedékes visszavágót.

Eredmények: Chelsea (angol)–FC Barcelona (spanyol) 1–2 (0–0). Gsz.: Motta (59., öngól), ill. Terry (72., öngól), Eto’o (80.). Piros lap: Del Horno (37., Chelsea). Werder Bremen (német)–Juventus (olasz) 3–2 (1–0). Gsz.: Schulz (39.), Borowski (87.), Micoud (92.), ill. Nedved (73.), Trezeguet (82.). Ajax (holland)–Internazionale (olasz) 2–2 (2–0). Gsz.: Huntelaar (15.), Rosales (20.), ill. Stankovic (49.), Cruz (86.). Glasgow Rangers (skót)–Villarreal (spanyol) 2–2 (1–2). Gsz.: Lövenkrands (22.), Pena (82., öngól), ill. Riquelme (8., 11-esből), Forlán (35.).
A sárga mezes Ronaldinho és Paulo Ferreira csatájából előbbi került ki győztesen.

Idegenben nyert az Arsenal a Real Madrid ellen

Az Arsenal idegenben nyert egy góllal a Real Madrid ellen, az AC Milan pedig 1-1-es döntetlent ért… Tovább olvasom