2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

Önbizalom-növelő győzelem

Az első játékrész kiegyenlítettebb játékát követően, a második félidőben jól futballozott az ETO.

4. p: Müller szögletét követően Nikolic 3 m-ről a győri kapu fölé fejelt.

10. p: Kenesei 25 m-ről, középről, szabadrúgásból jobbal  csavarta a labdát a pápai kapu jobb oldalába, a vetődő Deli kapufára tolta a lövést, majd másodjára szögletre mentett.

33. p: Hercegfalvi kissé kisodródott helyzetből az oldalhálóba lőtte a labdát.

45. p: Vincze indította a pápai térfél közepéről Keneseit,  aki két tétlenkedő védő között kilépett és 8 m-ről a kifutó Deli mellett a kapu  jobb oldalába lőtt. 0–1.

46. p: Priskin 15 m-es lövése centikkel kerülte el a kaput.

48. p:
Kovrig ívelt jobbról szabadrúgásból a kapu elé, Hercegfalvi fejjel megcsúsztatta a labdát, ami a menteni akaró Stark lábáról a győri kapuba vágódott, öngól. 1–1.

60. p: Ismét vezetést szerzett az ETO. Kenesei 28 m-ről, szabadrúgásból, jobbal ívelt a kapu elé, sokan mozdultak a labdára, ami végül érintés nélkül a kapu bal oldalába vágódott. 1–2.

79. p: Vincze O. 30 m-ről középről, szabadrúgásból nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 1–3.

81. p: Vincze O. 18 m-ről a balösszekötő helyéről lőtt kapura és a vetődő Deli hasa alatt a kapuba jutott a labda. 1–4.

Az első komoly lehetőség a vendégek előtt adódott, a láthatóan nagy kedvvel játszó Kenesei szabadrúgásból csaknem be is talált a pápai kapuba. Élénk iram jellemezte az első félidőt, ám a kapuk leginkább csak pontrúgások után kerültek veszélybe. Még szünet előtt egyetlen védelmi megingás elég volt a győrieknek a vezetés megszerzéséhez.
A folytatásban – győri szempontból – szerencsétlen góllal egyenlített a Pápa, ám Kenesei szemfüles találatával ismét a Rába-partiaknál volt az előny. A kapu előtt határozatlan hazaiak ellen aztán Vincze O. is brillírozott, két remek lövéssel növelte az előnyt, s ez elég volt a győrieknek a három pont biztos begyűjtéséhez.

Az első játékrész kiegyenlítettebb játékát követően, a második félidőben jól futballozott az ETO, hozta a kötelezőt, s végül gólokban is megmutatkozott a két csapat közötti tudáskülönbség.

Szentes Lázár: – A két kapu közötti küzdelemből az ETO jobban jött ki ezen a mérkőzésen. Szervezetten futballoztunk ma, de ez kevés volt, mert a rögzített szituációk után a Győr eredményes volt.

Reszeli Soós István: – A mérkőzés elején tartottak egymástól a csapatok és az is tudatos volt, hogy az első félidőben a hazaiak átadták a terület nagy részét, de mi lassan építkeztünk. A második félidőben már felszabadultabban futballoztunk. Örömteli, hogy helyenként jó, tetszetős játékkal és szép gólokkal nekünk sikerült most nyernünk. Köszi, Doki!
Herczeg Miklós és Regedei Csaba csatájában itt ugyan a pápai játékos nyert, végül mégis utóbbi örülhetett a győzelemnek.

Signori pályára léphet a Vasas ellen

Elégedetten nyugtázta Selymes Tibor, az FC Sopron futballcsapatának szakvezetője, hogy Giuseppe Signori személyében egy igazi világklasszist küldhet pályára a Vasas ellen. A csapat háza táján persze azért inkább a mai összecsapás, mint a Signori érkezését egyébként joggal körülvevő „őrület” volt a fókuszban. A soproni szakvezető nem lenne elégedett egy esetleges pontosztozkodással. Tovább olvasom