2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Olimpiát ér a hatodik hely

Szombaton délelőtt drámai mérkőzésen, kétszeri hosszabbítás – vagyis nyolcvan perc játék – után győzött Magyarország a legutóbbi vb-n bronzérmes Jugoszlávia ellen, így vasárnap az olimpiai bajnok Oroszország ellen az 5. helyért léphetett pályára.
Skaliczki László, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya: – A jugoszlávok ellen már teljesítettük a kitűzött célt, az olimpiai részvétel kiharcolását. Összességében örülök a hatodik helynek, s leginkább annak, hogy jövőre Athénban ott lehetünk az ötkarikás játékokon.

A 7. helyért: Izland–Jugoszlávia 32–27. A 3. helyért: Franciaország–Spanyolország 27–22. Döntő: Németország–Horvátország 34–31. Mivel a plávik felett aratott 34–33-as siker athéni kvótát ért, az utolsó mérkőzés tulajdonképpen a világ legérdektelenebb összecsapása címet is méltán kiérdemelte. Tetézte ezt az is, hogy ottani idő szerint reggel kilenckor kezdődött a találkozó, így szinte végig álmos, hangulattalan játék zajlott a pályán. Az egyedüli tét talán csak az lehetett volna a mieink számára, hogy visszavágjanak a csoportmérkőzésen elszenvedett 31–30-as vereségért. Végül az oroszok öt góllal nyertek, Carlos Perez lett a gólkirály.

Matáv: jöhetnek az újak