2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Olaszország a döntőben!

Olaszország a hosszabbítás végén szerzett két góllal győzött Németország ellen és ezáltal elsőként jutott a labdarúgó-világbajnokság vasárnapi döntőjébe

Fantasztikus mérkőzést vívott egymással a német és az olasz válogatott. Bár gól nem született a rendes játékidőben, végig látványos játékot, kiélezett küzdelmet láthatott a közönség. És amikor szinte már mindenki a mindent eldöntő tizenegyespárbajra várt, az azzurik előbb Grosso, majd Del Piero nagyszerű lövésével két vállra fektették a hazai pályán játszó németeket.

4. perc: Totti tesztelte Lehmannt, jó 30 méterről középről leadott szabadrúgása nem okozott gondot az Arsenal kapusának és magabiztosan lehúzta a jobb felső sarokba tartó labdát.

31. perc: Grosso húzott el a balszélen, kicselezte Schneidert, a tizenegyes pont magasságából középre passzolt, ahol az érkező Toni belepörgetett a labdába, de Metzelderről az szögletre pattant.

50. perc: Klose vezette föl a labdát az olasz térfélen, majd a 16-os vonalánál két ember között továbbment, mire azonban lőni tudott, Buffon túl közel került hozzá és hárított.

51. perc: A másik oldalon hasonló végeredménnyel végződött egy támadás. Totti ugratta ki Grossót, aki elől hasonló szituációban mentett Lehmann.

92. perc: Gilardino húzott el a jobb oldalon az alapvonalig, majd egy remek visszacsellel elfektette Ballackot, a kimozduló Lehmann mellett lőtt, de a bal kapufa hárított.

94. perc: Zambrotta a 16-os vonaláról hatalmasat lőtt, labdája a rövid saroknál találta el a keresztlécet.

106. perc: Odonkor remekül ívelte Podolski fejére a labdát a bal oldalról, ő azonban az ötösről senkitől sem zavartatva jócskán a bal kapufa mellé fejelt.

112. perc: Podolski a labdaátvétel után 11 méterről lőtt. Buffon óriási bravúrral, a rövid felső sarokból kiütötte a labdát.
119. perc: Egy szöglet után Pirlóhoz került a labda, aki egy ideig vezetgette, majd Grosso elé tálalt, aki 11 méterről, jobbról a hosszú sarokba tekerte. 0–1.

120. perc: Gyors olasz ellentámadás végén Gilardino passzolt Del Pieróhoz, aki 7 méterről balról a hosszú sarokba emelt. 0–2.
Csodálatos, izgalmas, fantasztikus 120 percet játszott a két csapat. A 0–0 ellenére 120 percig sem unatkozott a publikum és amikor már-már mindenki a tizenegyespárbajra apellált, az olaszok két parádés góllal a világbajnokság döntőjébe lőtték magukat.

A MiZo Pécs az utóbbi négy év negyedik legjobbja

A MiZo Pécs negyedik lett azon a 97 együttest tartalmazó listán, amelyet Európa legjobb női… Tovább olvasom