2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Olaszok a világ tetején

Olaszország hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások után legyőzte Franciaországot a németországi labdarúgó-világbajnokság döntőjében. A finálét a földkerekségen több mint egymilliárd ember látta.
A franciák legszebb álmaiknak megfelelően kezdték a mérkőzést, már a 7. percben egy vitatható büntetőből megszerezték a vezetést Zidane révén. A kékek viszonylag gyorsan egyenlítettek Materazzi fejesével. Ezt követően mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, ám a kilencven perc újabb találat nélkül ért véget.

A hosszabbításban a franciákban volt több virtus, gólt azonban nem tudtak elérni, sőt: Zinadine Zidane, a franciák csapatkapitánya belefejelt Materazzi mellébe, amiért a játékvezető kiállította. Az olaszok azonban nem tudták a maguk javára fordítani az emberelőnyt, így következhetett a tizenegyes párbaj.

Az olaszok ebben fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen mind az öt tizenegyest értékesítették, míg a franciáknál Treze-
guet hibázott, ezzel Olaszország nyerte a világbajnokságot Franciaország előtt.

A bronzérmet a német válogatott szerezte meg, miután legyőzte a portugálokat (3–1).

Olaszország - Franciaország 1-1

7. perc: Malouda a 16-oson belül elesett Materazzi lábában. A bíró a tizenegyespontra mutatott. Zidane a felső kapufára lőtte a labdát a jobbra vetődő Buffon fölött, ami onnan  a gólvonal mögé, majd a kapus kezébe pattant. 0–1.

19. perc: Pirlo végzett el szögletet a jobb oldalról, a beívelt labdát a Vieira mellett felugró Materazzi az ötösről fejelte a kapu közepébe. Barthez tehetetlen volt. 1–1.

28. perc: Mintha lemásolták volna az olaszok a gólt megelőző szituációt. Pirlo adott be egy szögletet jobbról, ismét Materazzi ugrott a legmagasabbra és fejelt, de Thuram ki tudta rúgni a kapuba tartó labdát.

54. perc:
Egy francia ellentámadás végén Zidane passzolt nagyszerűen Maloudának, aki elesett az olasz 16-oson belül, de a bíró sípja ezúttal néma maradt.

77. perc: Pirlo végzett el szabadrúgást 26 méterről, a labda elsuhant a sorfal fölött, majd nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Barthez rajta volt a labdán.

A hosszabbításban nem született újabb gól, így következtek a tizenegyesrúgások. Az olaszoktól Pirlo, Materazzi, De Rossi, Del Piero és Grosso belőtte, a franciáknál Wiltord után Trezeguet a felső lécre lőtt, majd Abidal és Sagnol hiába értékesítette, az olaszok 5–3-ra nyerték a büntető csatát.

Olaszország 24 év után lett világbajnok, az ezüstérmet Franciaország vehette át.