2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Olasz napok a BL-ben

A Bajnokok Ligája elődöntőjébe jutásért vívott összecsapások találkozóin az AC Milan gól nélküli döntetlent ért el Lyonban.

Olympique Lyon - AC MIlan 0-0

A Bajnokok Ligája elődöntőjébe jutásért vívott összecsapások tegnapi találkozóin az AC Milan gól nélküli döntetlent ért el Lyonban, míg az Inter egygólos előnyt szerzett hazai pályán.

Elsősorban Sevcsenko jóvoltából sokkal veszélyesebben játszott az első 45. percben a vendég olasz együttes. Az első negyedóra vendégfölényben telt el, aztán kiegyenlítetté vált a játék. A félidő utolsó öt percében mind a két csapat játéka felélénkült. Sevcsenko lőtt háromszor veszélyesen a franciák kapujára, de az első játékrész gól nélküli döntetlennel zárult.

A folytatásban már jobban futballoztak a vendéglátók, ám csak helyzetekig jutottak el, míg az olaszok csak ritkán veszélyeztették a hazai kaput.

A gól nélküli döntetlen után, az első játékrészben valamelyest veszélyesebben futballozó Milan nyugodtabban várhatja a visszavágót.
Csakúgy, mint CAREW és COSTACURTA, a Lyon és a Milan sem bírt egymással.

Internazionale - Villarreal 2-1

Vendégtalálattal kezdődött az összecsapás. A spanyol gárda játékosa, José Mari tört kapura, nagy erejű lövését Toldo kapus bravúrral öklözte a mezőnybe, azonban a második hullámban érkező Forlan már nem hibázott és a kapuba talált. 0–1. Két perc múlva csaknem kiegyenlített a hazai csapat. Adriano tört be szép cselekkel a büntetőterületen belülre, lövése túljutott Viera kapuson, de a gólvonalon álló Venta végül mentett.

A 7. percben aztán már ő sem tudott segíteni, Stankovic húzott el a jobbszélen Sorin mellett, remek beadását a tisztázni igyekvő Pena tökéletesen készítette le Adrianónak, aki nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott. 1–1. A 29. percben Riquelme ijesztett rá a hazaiakra, majd Adriano került helyzetbe, több gól azonban nem esett az első 45 percben.

A második játékrész elején megszerezte a vezetést az Inter. Stankovic jobbról adott középre, majd a berobbanó Martins a kapu jobb oldalába fejelt. 2–1. A 63. percben ismét Riquelme veszélyeztetett. Egy szabadrúgás után remekül csavarta el a labdát a sorfal fölött, Toldo verve volt, mégis a lécet találta telibe.

Nem túl megnyugtató egygólos előnyt harcolt ki az Inter, a jövő héten sokat számíthat a spanyolok idegenben lőtt gólja.