2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 28°C Még több cikk.

Ökölvívás - Soproni aranyérem magasabb súlycsoportban is

Egy arany- és két bronzérmet szereztek a közelmúltban rendezett bajnokságokon a soproni Gyevát Gyula Ökölvívó Iskola Egyesület sportolói.
A Győrben rendezett fiú ifjúsági bajnokságon 75 kg-ban Madarász Csaba két értékes győzelmet szerezve, majd az elődöntőben a későbbi bajnokkal szemben alulmaradva lett 3., Kallós Levente 69 kg-ban az 5. helyen végzett.
A Bükön rendezett női ifjúsági, junior- és felnőttbajnokságon az ifjúságiak 69 kg-os mezőnyében a korábbi EB-harmadik Gáll Bernadett némileg elmaradva a várakozástól bronzérmes lett.

A felnőttek 60 kg-os súlycsoportjában – ami olimpiai kategória – Gyurán Zsófia, aki két éve 57 kg-ban lett bajnok, most egy kategóriával feljebb is a legjobbnak bizonyult.

Gyurán Zsófia (pirosban)

Érdekesség, hogy tavaly is egy soproni versenyző, a jelenleg tanulmányi és munkahelyi okok miatt pályafutását szüneteltető Pribojszki Kata nyerte e súlycsoport bajnoki címét.