2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 18°C Még több cikk.

Nyolcvan itt, nyolcvan ott és két győzelem

GySEV-Orsi–Telekomas Vilnius (litván) 80–51 (22–12, 24–14, 22–12, 12–13) Sopron, Euroliga, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 1800 néző. V.: Poiger (osztrák), Herzeg (horvát).
GySEV: BEVILAQUA 3, Balogh 7/3, BOGUJEVIC 15, SERES 12/6, Zakaluzsnaja 13. Cs.: ALESSANDRA 16, NEMCOVA 10, Szőke 2, Török. Edző: Farkas Sándor.
Vilnius: Velishaieva 2, Murashkina 1, VALUZYTE 11/3, Zherzherunova 8, Baranauskaite 2. Cs.: Abromaite 7, Nikonovaite 4, VALENTIENE 6, Miklyciute, Marcauskaite 10/3. Edző: Algirdas Paulauskas.

Erős kispaddal kezdett a GySEV, hiszen a kezdőötösben sem a térdével bajlódó Nemcova, sem pedig Alessandra nem kapott helyet. Két rossz soproni dobás után Zherzherunova kosarával a vendégek szereztek vezetést, ám Seres egy szép tempóval egyenlített.

Jól védekeztek, ám támadásban kapkodtak a hazaiak, többnyire nagyon hamar dobták el a labdákat, pedig lett volna idejük tiszta dobóhelyzetig játszani. A labdák elszórásában a meccs elején Zakaluzsnaja járt az élen. Éppen le akarta cserélni Farkas edző, amikor Balogh tripláját követően mintegy varázsütésre magára talált. Zsinórban dobott hét pontot, így a zsűriasztal mellett már bevetésre várakozó Alessandra mehetett is vissza a kispadra.

Az orosz center eredményessége ellenére nem tudott elhúzni a GySEV, a litvánok amolyan talált kosarakkal tartották magukat, ezeket rendre Valuzyte találta, miután többször is megszerezte a lepattanót a soproni palánk alatt. Talán éppen ezért „magasított" csapatán Farkas Sándor, a negyed végén pályára küldve Alessandrát és Nemcovát. „Gólképtelen" is volt ekkor a Vilnius, a negyed hajrájában pedig Seres és Alessandra parádézott. Remekül indította a második negyedet a GySEV Alessandra közeli és Nemcova középtávoli kosaraival. A 13. percben 28–14 az eredményjelző táblán, azaz kétszer annyi pontot dobott a GySEV, mint ellenfele. Ebben az eredményes támadójáték mellett a szoros, szigorú védekezésnek is nagy szerepe volt. A félidő hajrájában aztán Bogujevic is belelendült, így a szünetre megnyugtatónak mondható, húszpontos előnyre tett szert a GySEV.

Bogujevic úgy kezdte a második félidőt, ahogy az elsőt abbahagyta: két kosárral. Ezt követően aztán macska-egér harc folyt a pályán, a negyed közepére Alessandra, Seres és Bogujevic kosarai, no meg Bevilaqua bravúros labdaszerzései jóvoltából már 30 pontra nőtt a különbség. Összességében, jó szokásának megfelelően, 10 ponttal nyert a GySEV. A negyedik negyed ugyan eléggé „rózsahegyi" színezetű volt, kapkodás és sok eladott labda jellemezte ekkor a soproniak játékát. A küzdőszellemre nem lehetett panasz. Úgy tűnt, jót tett a soproni csapat játékosainak a hét elején megtartott beszélgetés, az első három negyedben a sztárok is vetődtek, csúsztak, másztak, és többségük jól is játszott, így biztos győzelmet aratott a soproni gárda.
Farkas Sándor: – Voltak jó periódusaink és mindenkinek lehetőséget adhattam. A litván csapat hasonló cipőben járt, mint mi, sok az új játékosuk, még össze kell hogy szokjanak, biztos győzelmünket a jobb dobószázalékunknak köszönhettük, lepattanózásban viszont nem sikerült a litvánok fölé kerekednünk.
Algirdas Paulauskas: – Gratulálok a soproniaknak, jobb csapat, mint a miénk, de azért a játékvezetők is segítették őket...

CCC Aquapark Polkowice (lengyel)–Soproni Postás 66–80 (15–17, 17–25, 18–19, 16–19)
Polkowice, Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, 1500 néző. V.: Ganijev (orosz), Tobi (észt).
Polkowice: Frniaková 2, Klosinska 9, MARCZEWSKA 18, Palka 2, KORYZNA 17. Cs.: Waligorska 2, Mrozinska 5, Kedzior 9, Portianko 2. Edző: Wojtech Spisarski.
Postás: Najdenova 6, CSÁKÁNY 13/3, EÖRDÖGH 16/3, Ambrus 7, Papp 10. Cs.: ENGLERT 8, FODOR 9/3, RUSSAI 11/3. Edző: Meszlényi Róbert.
A találkozó legnagyobb részében a soproniak akarata érvényesült, akik feltehetően az első Európa-kupa-meccsen elszenvedett vereség miatt kissé idegesen kezdték a találkozót. Aztán később fokozatosan került fölénybe a soproni csapat, amelyhez nagyban hozzájárult, hogy kitűnően játszottak és eredményesek voltak a Postás cserejátékosai. Szünetig így 10 pontos vezetést szereztek a soproniak.

A második félidő elején Meszlényi Róbert tanítványai hamar döntésre vitték a dolgot! Gyors, szellemes és precíz akciókkal 21 pontos előnyre tettek szert Eördöghék ebben a játékrészben, így ennek a negyednek a vége hiába volt a lengyel csapaté. Bár feljöttek a lelkes szurkolóik által biztatott polkowiceiek, egy pillanatra sem tudták kétségessé tenni a fegyelmezetten és helyenként jól kosárlabdázó soproni együttes győzelmét. Ezzel a sikerrel valamit javítottak a helyzetükön a Postás játékosai, ám a jövő héten az orosz Szamara ellen hazai pály án a továbbjutáshoz – a két első helyezett megy tovább – folytatni kell a Lengyelországban megkezdett, és remélhetőleg minél hosszabbra nyúló győzelmi sorozatot.
Meszlényi Róbert: – Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, voltak jó periódusaink és akadtak hullámvölgyek, de a csapat átérezte a felelősséget és biztosan nyert.