2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Nyolcgólos győzelem a BL-főpróbán: Audi ETO-Érd 30-22

Az Audi ETO nyolc góllal legyőzte az Érd együttest a női kézilabda NBI-ben. A hétvégén nehezebb feladat következik. Görbiczék a BL-középdöntőjéban a Larvik otthonában lépnek pályára.
GYŐRI AUDI ETO KC - ÉTV-ÉRDI VSE 30-22 (16-9)
Női kézilabda NBI, 18. forduló

59. perc: Mayer dupláz, majd összehoz egy kiállítást az érdieknél. Balog és Gros góljaival ér véget a meccs. 30-22.

58. perc: Orbán, és Kovács Anna is jobbszélsőből szerez gólt. 27-21.

57. perc: Kovacsics a felső lécre lövi a büntetőt.

56. perc: Ferencz Juditról maradunk le középen. Pontos lövés. 26-20.

55. perc: Orbán szerez labdát, majd indítja Szölösit. Gól. 26-19.

54. perc: Bradeanu hetese kimarad.

52. perc: Kovács Anna két gólt szerez zsinórban. 25-19.

51. perc: Újabb kapuscsere az ETO-ban. Burghardt után Szemerey Zsófia is lehetőséget kap. Máris hetest véd!

50. perc: Balog verekedte át magát a falon. 24-17. Szölösinek is megvan az első találata a meccsen. 25-17.

49. perc: Mayer ejt beállóból a kapuba. 24-16.

48. perc: Tamás, és Őri találataival 23-16.

47. perc: Bradeanu lövi át a sáncot könnyedén. 23-14.

46. perc: Kisfaludyt állítják ki.

45. perc: Wolf lövi ki kilencről a bal felső sarkot. 22-14.

44. perc: Gros megint. Ezúttal átlövésből. 22-13.

43. perc: Gros a jobbszélső helyéről talál a kapuba. 21-13.

42. perc: Balog majd Kisfaludy is gólt szerez. 20-13.

41. perc: Gros a felső kapufára lövi a hetest.

40. perc: A vendégcsapat kér időt.

38. perc: Burghardt áll a győri kapuba. Tóth a felső lécre lövi a hetest. Amorim pontosabb a túloldalon. 20-11.

37. perc: Mayer szerez labdát, és végig is viszi a támadást. 19-11. Kovacsics kap két percet.

34. perc: Kisfaludy ejti át Lundét egy gyors akció végén. 18-11.

33. perc: Grosnak is megvan az első találata. 18-10.

32. perc: Érdi labdaszerzés, és egy gyors indítás. Gyetván használja ki a ziccert. 17-10.

31. perc: Védekezésben a Lunde, Schatzl, Kovacsics, Amorim, Bradeanu, Mayer, Orbán összeállításban kezdjük a második félidőt. Orbán eredményes Mayer passzából. 17-9.

A félidőben: 16-9

30. perc: Bradeanu lövi a félidő utolsó gólját. 16-9.

27. perc: Görbicz hetesgóljával 15-9.

26. perc: Vérten helyén Schatzl a pályán. Közben Orbán is megszerzi első gólját. 14-9.

25. perc: Egy szabaddobásnál kap jó zárást Amorim. Nagy gól a vége. 13-9.

23. perc: Amorim is megmutatja, hogy tudja ugyanezt. 12-8. Kovács Anna a jobb szélről ejti át Lundét. 12-9.

22. perc: Megint Görbicz lőhet hetest. Ez már pontos. 11-7. Tóth Tímeának skadik próbálkozásra bejön egy távoli bomba. 11-8.

21. perc: Tartja a lépést az Érd. Kovács jobbátlövőből akaszt óriási gólt a hazai kapuba. 10-7.

20. perc: Görbicz kapu fölé lövi a hetest.

18. perc: Spiridon szerzi a tizedik hazai gólt. 10-6.

17. perc: Érdi labdaszerzés után Tóth kerül ziccerbe. 9-6. Emberelőnyben az ETO Kuridza kiállítását követően.

16. perc: Kuridza préseli be a labdát a rövidre a jobb szélről. 9-5.

15. perc: Mravikova, majd Spiridon eredményes. 9-4. Szabó Edina időt kér. Az eredmény tükröződik az edzők viselkedésén: Konkoly Csaba higgadtan magyaráz, a vendégek edzője üvölt játékosaival.

14. perc: A hosszú labdatologatást Amorim unja meg, és dühből a bal alsóba lő, szinte álló helyzetből. 7-3. Kovács Annáról lemaradunk. 7-4.

12. perc: Kisfaludy beállóból lövi el a labdát Lunde mellett. 6-3.

11. perc: Egyelőre egyet cserélünk támadás-védekezésben. Kovacsics váltja Görbiczet, ha védekezik a csapat.

10. perc: Spiridon szerez labdát, Görbicz pedig gólpasszt ad Vértennek. 6-2.

8. perc: Görbicz második hetesét is belövi. 5-2.

7. perc: Kovác Anna lövésébe beleér Lunde, a labda azonban a hálóba pattan. 3-2. Spiridon máris válaszol a gólra. 4-2.

4. perc: Tóth Tímea talál utat a győri falban Mravikova mellett. 2-1. Spiridon harcol ki egy hetest, Görbicz pdig belövi. 3-1.

3. perc: Görbicz átlövésből talál a kapuba. 2-0.

1. perc: Az Audi ETO kezdte a meccset. Lunde előtt Vérten, Amorim, Görbicz, Spiridon, Bradeanu és Mravikova a pályán támadásban. Az első gól Amorimé. 1-0.

Vezetőedző: Szabó Edina

Konkoly Csaba tanítványai számára ráadásul fél szemmel már a szombati Larvik elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre is figyelniük kell.

„Mindenkit formában és a BL-ritmusban szeretnénk tartani. Tény, hogy kötelező a győzelem, de teljes koncentráltság és taktikai fegyelem kell a csapattól, hiszen ha szeretnénk a hétvégi, Larvik elleni meccset sikerrel megvívni, szükség lesz erre ezúttal is. Ráadásul Érden csak nehezen nyertünk, így van miért törlesztenünk" – mondta Konkoly Csaba vezetőedző.

Kedvező sorsolás.

Elkészítették a női európai kupákban a negyeddöntők sorsolását. Az EHF-kupában a Vác a dán Holstebrőt, a lehetséges riválisok közül az egyik legkönnyebbet kapta, míg a KEK-ben az FTC együttesének a francia Toulon jutott. Mindkét magyar csapat idegenben kezd, ami szintén előny.

• 2. IV.Béla 2011. február 16. 22:16
    „A meccs után pedig bejelentették, hogy Bradeanu nem marad.. Ha máshol nem, akkor védekezésben nagyon sokat tudott volna még segíteni, így viszont a 3 3-as védőnkből kettőt már elveszítettünk.”
  • 1. alacska 2011. február 16. 19:55
    „Ez a védekezés kevés lesz a Larvik ellen, még ha sok cserejátékos is szerepelt. 4 hetest kihagyni az Érd ellen luxus !
    Én megmondom őszintén két számjegyű különbséget vártam ! Minden sértés nélkül IFI-s játékosoknak még sokat kell tanulni az NB I középvonalához is!”

Az Audi ETO ismét megrendezné az MK négyes döntőjét

Április első hétvégéjén rendezik meg a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét, de a helyszín… Tovább olvasom