2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Nyolc között az ETO a Magyar Kupában: Érd-Audi ETO 28-40

Huszonöt percig bírta az Érd az Audi ETO ellen, aztán a második félidőben már nem volt ellenfele a győri lányoknak.
Érd-Győri Audi ETO 28-40 (14-19)
Érd, női Magyar Kupa-mérkőzés, 350 néző. V.: Szegedi, Unyatinszki.

Érd: Oguntoye – Tamás, Kovács A. 1, Bognár 3, Vukcevic 2, TÓTH T. 8, Vincze 1. Cs.: Szekeres 2, Wolf 4/2, Kisfaludy 2, PÁDÁR 5. Edző: Szabó Edina.

Audi-ETO: PÁLINGER – Radicevic 2, Gros, Lekic 3, LÖKE 10, Amorim 4, VÉRTEN 6. Cs.: LUNDE HARALDSEN (kapusok), Hornyák, GÖRBICZ 11/4, Orbán 3, Kovacsics 1/1. Edző: Karl-Erik Böhn.

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5. Kiállítások: 14, ill. 10 perc.
A győriek nehezen lendültek bele, ám végül nem lehetett kérdéses, melyik együttes jut tovább a nyolc közé.

Karl-Erik Böhn: – Kicsit álmosabban kezdtünk, mint a múlt heti bajnokin, az Érd viszont sokkal harcosabb volt. Negyedóra kellett, hogy rátaláljunk a megfelelő védekezésre, támadásban pedig Görbicz vitt új színt és lendületet a játékba. A második félidőre a lényegi kérdések eldőltek. Örülök a továbbjutásnak.

Nyolc közé jutott az Audi ETO a Magyar Kupába

A második felidő első öt percében az Audi ETO eldöntötte a találkozót, már csak a különbség volt kérdés.

Lunde fogott ziccert. Görbicz szerezte a 40. győri gólt. Kisfaludy még betalált. 26-40. Pádár lőtt két gólt: 28-40

Kovacsics a balszélről eredményes 24-39. Kisfaludy góljával 25-39

Planéta kapott két perces büntetőt az 55. percben.

Amorim ment fel. 21-37. Pádár válaszolt a másik oldalon. 22-37. Pádár Margó duplázott. 23-37. Sőt tripla: 23-37

Szekeres Klára ismét harciasan. 21-36. Wolf hetesét védte Lunde-Haraldsen.

Lökét szabálytalanul állították meg, Görbicz a bal felsőbe lőtte a hetest. 20-36. Lunde védett.

Görbicz talpról eresztett el egy szép lövést. 19-35. A másik oldalon Szekeres ment végig. 20-35

Amorim harcolt ki hetest, Görbicz belőtte. 19-34

A 44. percben Lunde védett, majd Vérten szerzett gólt 19-33

Löke ismét. 18-30. Leült a meccs.

Wolf szépségtapasza. 18-29. Majd Wolf húzta vissza Lökét, két percet kapott a 41. percben.

Görbicz passza után ismét Löke. 17-29. Szabó Edina időt kért az érdieknek.

Lekic játszott be Lökének, aki parádésan szedte össze. A büntetőt Görbicz belőtte. 17-28

Amorim tovább növetlte az előnyt. 16-27. Nagy izgalmakat nem várunk a követlező 22 percben.

Löke passzolt Orbánnak. Tíz a különbség: 16-26 - ez a meccs is eldőlt, a másdik félidő hatodik percében.

Görbicz passza parádés Lökének. 16-24. Vérten ejtette át a kapust. 16-25. Közben Görbicz és Tamás Krisztina akadt össze, mindkét játékot kiállították.

Amorim passza után Löke beállóból szerzett szép gólt. 15-22. Tóth Tímea válaszolt. 16-22. Az ETO kapuját Lunde védi. Az indításból Amorim talált be. 16-23

Tóth Tímea ismét nagy gólt lőtt. 15-21

Az Érd kezdte a második félidőt. Lekic szerzett labdát. Görbicz góljával 14-20. Vérten találatával 14-21

Tóth Tímea nagyszerű lövései és Oguntoye védéseinek köszönhetően csak nehezen tudott elszakadni az ETO az érdi csapattól. Az első félidő 20. percében aztán két gólós hátrányból két gólos előnyt szereztek a győriek, s innentől már nem volt kegyelem. A 25. percre, főként Löke góljainak köszönhetően, megnyugtató különbség alakult ki.

Görbicz lövése megpattant, de így is utat talált a kapuba. 14-19 - ez a félidő vége

Tóth Tímea ismét hatalmast gólt ragasztott a felsőbe. 14-18

Az Audi ETO is időt kért. Kisfaludy kapott 2 percet büntetést. A hetest Kovacsics belőtte. 13-18.

Lekicet küldték ki 2 percre.

Löke ejtette át a kapust a 25. percben. 13-15. Majd újabb Löke gól. 13-16. Majd indulásból ismét Löke eredményes: 13-17

Kettős emberhátrányból hetest harcolt ki Bognár. Kovacsics is lemegy 2 percre. Wolf belőtte. 13-14

Emberhátrányban Bognár Barbara a bal szélről lőtt gólt. 12-13.

Löke harcolt ki büntetőt. Wolfot még ki is állították. A hetest Görbicz a jobb alsóba lőtte.

Érdi időkérés. Wolf passzívnál nagy gólt lőtt. 11-12

Lekic már a vezetést szerezte meg az ETO-nak. 10-11. Majd Orbán Adrienn lövi a tizenkettedik gólt: 10-12

Bognár vezette a falra a labdát, 8-ről felugrott és nagy gólt lőtt. 10-8. Hornyákot még ki is szórták 2 percre. Kovacsics Anikó is a pályán. Emberhátrányból Görbicz és Orbán találatával gyorsan ledolgozta két gólos hátrányát az ETO.

Tóth Tímea ötödik gólját szerzte. 9-8. Hornyák állt be Gros helyére. Görbicz Anita is a pályán.

Vérten góljára Wolf válaszolt hetesből. 8-8

Tóth Tímeát engedték közel a falhoz, belőtte. 7-7

Előbb Löke, a másik oldalon Bognár lőtt a kapuba 6-7

Kovács Anna egyenlített 5-5, de Radicevic középkezdés után azonnal gólt szerzett. 5-6.

Vincze Melinda ejtését leszedte Pálinger. Radicevic viszont nem hibázta el. 4-5

Jó védekezés után Lekic egyenlített. 4-4. Amorim kapott sárga lapot.

Vérten szerzett gólt a blszélről. 4-3. Vukcevicet állították ki 2 percre.

Két lövőcsel után Tóth Tímea ismét nagy gólt lőtt. 4-2

Amorim egyenlített. 2-2. De Tóth Tímea azonnal válaszolt: 3-2

Lekic beállóból szerzi az első győri gólt. 2-1

Tóth és Bognár góljaival 2-0-ra vezet az Érd.

A győri kezdőjében Pálinger, Vérten, Lekic, Radicevic, Löke, Gros, Amorim. Az ETO kezdte a játékot.

Az ETO játékosai fehérben, az érdiek fekete-zöldben.

Korábban - A győri csapat kedden este 6 órakor a Magyar Kupában az Érd otthonában lép pályára. A zöld-fehérek tavaly éppen az érdiek ellen játszották utolsó mérkőzésüket: hazai pályán igazi gálát rendeztek Lökéék, s végül 47–22-re győztek. Ha ilyen arányú sikerre nem is lehet számítani, a keddi találkozó toronymagas esélyese azért a címvédő győri gárda.