2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nyolc között a magyarok

A női U21-es világbajnokságon a magyar válogatott 75–64-re legyőzte Brazíliát, így bejutott a legjobb nyolc közé Moszkvában.
Horti ponterős palánk alatti játéka révén a negyed közepéig a mieink vezettek. Ekkor fordult a kocka, szétesett a magyar csapat védekezése. A brazilok már öt ponttal is vezettek, ám Honti egy triplával gondoskodott róla, hogy ne húzzon el nagyon az ellenfél.

A második szakaszt Horti közeli kosaraira, valamint Köllő két triplájára és a feljavult védekezésre alapozva parádés 13–0-ás rohammal indították legjobbjaink. A három és fél percben szerzett előnyt szünetig taktikus játékkal gyakorlatilag meg is tartották a mieink: a félidőben 43–35-re vezettek.

Térfélcsere után gyorsan megfelezte a különbséget Brazília, ám ennél tudott kerülni. A negyed hajrájában Somogyi triplája nagy lökést adott a mieinknek, Hontit nem tudták szabályosan tartani a brazilok, az ő büntetői is kellettek ahhoz, hogy a zárószakaszt tizenegy pont előnnyel (61–50) várják a mieink.

A brazilok 5–0-lal nyitották a befejező tíz percet, de Honti két duplája megtörte lendületüket, sőt, időkérésük után újra a soproniak saját nevelésű játékosa volt eredményes. A negyed közepén a másfél perces kosárcsend is a mieink malmára hajtotta a vizet.

Semsei kosarával 12 pontra nőtt az előny, a továbbjutáshoz létfontosságú győzelmet nem fenyegette veszély: Székely Norbert együttese ezzel a sikerrel bejutott a világ legjobb nyolc csapata közé.

A 75–64-es sikerrel zárult összecsapáson Honti Kata 19 pontig jutott, Horti Dóra dupla-duplát ért el (18 pont, 12 lepattanó). A harmadik soproni, Semsei nyolc pontot és hét lepattanót szerzett, s hasznos tagja volt az együttesnek a győri Ürmös Edina is, aki öt lepattanóval vétette észre magát.