2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Nyíregyházán kapott ki a Soproni KC

A Nyíregyháza csapata hazai pályán kilenc ponttal legyőzte a Sopron együttesét a férfi kosárlabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–SOPRONI KC 87–78 (23–22, 19–18, 23–27, 22–11)
Nyíregyháza, 800 néző, V: Valovics, Győrffy, Szilas

NYÍREGYHÁZA: GENNIE 10/6, SISKA 9/3, DOYNE 28/6, SITKU 19/3, Wiley 8.
Cs: Henderson 7, Szarvas 6/6.
Edző: Ferenczi Tamás

SOPRON: Richardson 15, Brooks 15/6, MOLNÁR A. 15/6, Szabó Zs. 6/3, KNIGHT 23.
Cs: Pojbics 4, Gombás.
Edző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 4. p.: 7–10. 7. p.: 16–14. 9. p.: 23–19. 12. p.: 23–26. 15. p.: 32–31. 18. p.: 36–36. 25. p.: 58–48. 27. p.: 60–58. 29. p.: 63–63. 34. p.: 75–70. 38. p.: 86–74.

Kipontozódott: Szabó Zs. (36. p.), Molnár A. (40. p.).

Ferenczi Tamás: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de kiharcoltuk a győzelmet, amivel szurkolóinknak szeretnénk kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánni.

Meszlényi Róbert: – A kiélezett szituációkban nem tudtunk jó döntéseket hozni, ezekben a helyzetekben sok volt a rossz dobásunk és az eladott labdánk. Ezeket a Nyíregyháza remekül kihasználta, és megérdemelten nyert.

A hazaiak kezdtek jobban, de ezt követően a Sopron percei következtek: Brooks akciója és Richardson hármasa után már Ferenczi Tamásnak kellett időt kérnie. A nyírségiek vissza is vették a vezetést. A negyedet Knight duplája zárta, így egy pontra olvadt a hazaiak előnye. A második tíz perc elején pontosabbak voltak a vendégek, Knight tarthatatlannak bizonyult. Sitku szerzett egy fontos középtávolit, majd büntetőivel ismét vezetett a Nyíregyháza. Ezúttal Meszlényi Róbert kért időt, de zsinórban 7 dobott pontjával tartotta az NYKK a vezetést. Nyíregyházi duplával kezdődött a harmadik negyed, majd Wiley ziccerével lett hatpontos a hazai előny. A vendégek mestere 50–42-nél időt kért, de ekkor még nem változott a játék képe. Molnár két hárompontosával és Brooks, majd Richardson kosarával átvették a vezetést a vendégek. A zárónegyedben egyre idegesebbek voltak a csapatok. Siska játszott jól az utolsó negyedben, labdát és fontos kosarat szerzett. Doyne keze sem remegett meg, így két perccel a vége előtt kilencpontos lett a hazai előny, s biztossá vált, hogy a Nyíregyháza nyeri a mérkőzést.

Tokody: Nem foglalkoztat a váltás gondolata

Tokody Tibor szerint előrébb lenne a csapat helye a bajnokságban. A lemaradást tavasszal… Tovább olvasom