2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Nyíregyháza - Soproni sÖRDÖGÖK 87–84

Az első negyedóra dobópárbajt hozott, mindkét együttes embert fogott, viszont a csapat védekezésről, mint olyanról úgy tűnt, megfeledkeztek az együttesek.
A dobópárbajban a két irányító Savic illetve Carr vitte a prímet. Végig a soproni együttes vezetett és ez a második szakaszban sem változott. Ebben a periódusban már inkább a középjátékosokról szólt a mérkőzés, soproni oldalon Bowman, hazai részről pedig Sitku és Scott „termelt". Térfélcsere után hosszú hajrát nyitottak a Nyíregyháziak, és ebben kapóra jött nekik Duscak gyors kipontozódása, a soproni csapat egy ideig Porzingis eredményes játéka révén visszaverte a hazai felzárkózási kísérleteket. A negyed vége azonban a szabolcsiaké volt, s a zárószakaszt már ők zárták egyetlen pontnyi előnnyel.

Hozzá kell tenni, az első három szakasz mindegyike úgy indult, hogy a soproni csapat hatodik személyhibája utána ítéltek először szabálytalanságot a játékvezetők a nyíregyháziak ellen, azaz mindegyik negyedben 3–4 perc elteltével már büntetőzhetett a nyíregyházi együttes. A befejező negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek. 78–74-re még a Nyíregyháza vezetett, ám ekkor Carr vezérletével egy 8–0-s rohamot vágott ki a sÖRDÖGÖK együttese. A hajrá azonban a pályaválasztónak sikerült jobban, Savic kosár plusz büntetős akciójával, majd Scott döntő fontosságú triplájával fordítottak és nyertek a hazaiak, akik 30–37 büntetőt dobhattak a soproniak 14 kísérletével szemben.

Sterbenz László: – Keményen küzdöttünk, ám a mérkőzés végén nem volt szerencsénk. Idegenbeli győzelemhez végig hiba nélküli koncentráció szükséges, és jó idegek is kellenek.