2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Nyíradony-Audi ETO KC 25-39

Kézilabda - A női bajnokság alapszakaszának 10. fordulójában a Nyíradony otthonában játszott a Győri Audi ETO KC. A mieink magabiztos győzelemmel hangoltak a pénteki BL-nyitányra.
TAJTAVILL-NYÍRADONY–AUDI ETO KC 25–39 (11–23)

Nyíradony 1000 néző. V: Hargitai I. G, Markó G.

NYÍRADONY: Lajtos – Flaska 4, Szamosi A. 3, Such, Pádár 2, Kudor 3, Sütő E. Cs: Király (kapus), SOPRONYI 9 (4), Sütő M. 1, Szamosi L., Szűcs N. 2, Varsányi, Zoványi 1(1).
Edző: Köstner Vilmos.

Győri Audi ETO KC: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, Herr A. 4, Görbicz 4 (2), SPIRIDON 6, Bradeanu 4 (1), Vérten 1. Cs: Oguntoye (kapus) KOVACSICS 5 (4), Hornyák Á., Tomori 3, Mayer 2, Karnik Sz. 3 (2), Deáki 1.
Edző: Konkoly Csaba

Köstner Vilmos: – Harminc perc aláírásgyűjtés után, elkezdtünk végre a kézilabdával is foglalkozni.

Konkoly Csaba: – Remélem, hogy az elkövetkezendő három-négy napban hasonló ütemben fogunk fejlődni!

60. perc: A nagy kavarodásban Karnik vállalja be a lövést, tíz méterről! Hatalmas gól. 25-39. Ez a vége.

59. perc: Zoványi rtékesít egy büntetőt. 25-38.

58. perc: Emberhátrányban lő gólt Deáki Dóra. 24-38.

57. perc: Kudor Kitti "szólózik". 24-37.

55. perc: Karnik, megint hetesből. 22-37.

54. perc: Játszik az ifi. Oguntoye bravúrokat mutat be, Karnik Szabina gólt szerez. 22-36.

52. perc: Tomorit rángatják, de nem zavarja. Ad egy kötényt a kapusnak. 22-35.

51. perc: Ogntoye Viktória véd egy hetest, Mayer meg bedob egy ziccert. Mravikova is ezt teszi. 22-34.

Minden elismerés az ETO-szurkolóké. Átutazták az országot, és egy lefutott meccsen is olyan hangulatot csinálnak, mintha ez lenne a kupadöntő.

48. perc: Az ETO ellkapkod egy támadást, Szamosi használja ki a hibát. Mravikova higgadtan ejt a kapuba. Flaska is belöi negyedik gólját. 22-32.

47. perc: Tomori második gólja sem csúnyább az elsőnél. Kudor Kitti is kétgólos. 20-31.

46. perc: Mravikova indításból, Sütő átlövésől... 19-30.

45. perc: Herr Anita megy fel lövésig a jobb oldalról. Szépen húzza vissza a bal felsőbe. Közben kapunk egyet, majd Kovacsics akcióból is eredményes. 18-29.

43. perc: Kovacsics megint hetesből talál be. 17-27. Újra tíz van közte.

42. perc: Pálinger megint nagyot véd. A kipattanó újra a hazaiaké. Szűcs szerez gólt. 17-26.

41. perc: Kettős emberhátránybann az ETO. Kovacsics és Bradeanu is "pihen". Flaska ezt kihasználja...nem volt nehéz. 16-26.

39. perc: Sopronyi hetesét véi Pálinger. A kipattanó a Nyíradony gólgyárosáé. Ezt már nem hibázza el. Az ETO 26. gólját Mayer szerzi. 15-26.

37. perc: Flaska Mónikáig jut az ide-oda tologatott labda. Ő nem teszi tovább, inkább lő egy merész gólt a jobb szélről. 14-25.

35. perc: Sopronyi értékesít egy büntetőt. 13-25.

33. perc: Bradeanu bokkol, majd másodpercekkel később gólt szerez. 12-25.

31. perc: A második félidő Sopronyi hetesgóljával kezdődik. Ez volt a hatodik találata. Herr Anita bomba a hazai kapura. Gól. 12-24.

Az ETO védekezésben, támadásban, -ahogy a sablonnal mondják- a játék minden elemében  messze jobb ellenfelénél. A második játékrészben lehet gyakorolni a Skopje elleni BL-meccsre. Persze nem lazán...

30. perc: Eadott labdák itt is-ott is. Spiridon megunja és pontosan fejazi be a támadást. 10-23. Sopronyi lő Pálinger feje mellé egy hetest. Elnézést kér, de nem a gólért... 11-23. Ez a félidei eredmény.

27. perc: Kovacsics a második hetesét is belövi. 10-22.

26. perc: Pádár Margó lendületből lőhet. Én nem álltam volna a labda elé. Pálinger megpróbálta, nem jött össze. Mravikova, majd a túloldalon a szélről Szűcs is gólt szerez. 10-21.

24. perc: Hornyák is a pályán az ETO-ban, sőt, egy hetesre jön Kovacsics Anikó is. Belövi. 8-20.

23. perc: Görbicz jobbra néz, balra passzol Vértennek. Klasszikus, szép szélső gól. 8-19.

22. perc: Sopronyi újra tízgólosra csökkenti a különbséget. 8-18.

21. perc: Tomori most állt be, és ezt góllal teszi emlékezetessé. Balátlövőből a bal felsőbe. A követkző támadást Mravikova fejezi be okosan. 7-18.

80 Spiridon Simona

20. perc: Flaska Mónika beállóból ejti át Pálingert. 7-16.

18. perc: Görbicz balról indul, két testcsel, majd miután a blokk nem találja a labdát egy gyönyörű gól. 5-16. Pádár belövi első gólját. 6-16.

16. perc: Újabb hetes. Gól. Herr Anita. 5-15.

15. perc: A Nyíradony kapujában Király Annamária. A második ETO-büntetőt védi.

14. perc: Nem véletlen, hogy Sopronyi a második az NBI góllövőlistáján. Most is szórja... 5-14.

13. perc: Sopronyi után Bradeanu hetesből...4-14.

Nagyon fegyelmezett az ETO védekezésben. Görbicz a bal szélen, eggyel beljebb Vérten. Bradeanu és Spiridon a fal közepe. Mravikova a jobb szélen állja útját a hazai támadásoknak, Herr A. pedig ezen az oldalon a kettes védő.

11. perc: Bradeanu könnyedén megy át a falon. Emberelőnyben az ETO, de a gól így is gól. 3-12. Megint jön Spiridon. 3-13.

10. perc: Spiridon a mezőny legeredményesebb játékosa, 4 góljával. 2-11. Sopronyi Anett szerzi a Nyíradony harmadik találatát. 3-11.

19 Szamosi Anita

9. perc: Spiridonnal sem tudnak mit kezdeni a hazaiak védekezésben. 2-10.

8. perc: Vérten ellen egy szabálytalanság. Hetes. Gól. Görbicz. 2-9.

7. perc: Vérten kvételével minden kezdő ETO-játékos szezett már gólt. Most éppen Mravikova. 2-8.

6. perc:Eddig kellett várni az első nyíradonyi gólra. Kudor Kitti szerezte. Rögtön jön a második is, Szamosi Anitától. 2-7.

5. perc: Görbicz talál a kapuba, ezúttal a bal szélről. A gólt érő mozdulat után még a Nyíradony drukerei is tapsolnak. Herr Anita átlövésből szerzi második gólját. 0-7.

4. perc: Pálinger véd, Görbicz indít, Spiridon ellövi a labdát a kapus feje fölött. 0-5. A hazaiak edzője, Köstner Vilmos időt kér.

3. perc: Aurlia Bradeanu is betalál. Jól kezd az ETO. Herr Anita is feliratkozik a góllövők közé. 0-4.

2. perc: Görbicz gólja után Spiridon fejezi be szépen a második ETO-támadást. 0-2.

1. perc: Az Audi ETO kezdte a meccset. Pálinger a kauban, támadásban pedig Vérten, Bradeanu, Görbicz, Spiridon, Herr A., Mravikova a pályán.

Az Audi ETO hosszú bajnoki győzelmi sorozata szakadt meg a legutóbbi idegenbeli meccsen Debrecenben. A Nyíradony ellen a címvédő az esélyes.

Konkoly Csaba vezetőedző szerint a találkozó hasznos lesz a BL-mérkőzés előtt. A győriek ugyanis pénteken Szkopjében lépnek pályára.

„A Debrecen igencsak megizzadt Nyíradonyban, ami azt jelzi, hogy nem vár ránk könnyű mérkőzés. Csapatom kezd kijönni a gödörből, bár még közel sem vagyunk olyan állapotban, amellyel elégedett lehetnék. Abból a szempontból mindenképpen jó, hogy egy keményebb erőpróba vár ránk, mert így a játékosok is tudják, hogy sokkal több kell annál, amit a sima siker ellenére a Vasas ellen mutattunk. Mindent egybevetve azért kötelező a győzelem a keddi meccsen" – fogalmazott Konkoly Csaba, aki két hétig nem számíthat Herr Orsolyára, akinek beszakadt a vádlija.

"A Győr a bajnokság fő esélyese, de nincs legyőzhetetlen csapat, hiszen a DVSC megverte a dunántúli gárdát, mi pedig nüanszokkal, illetve a végén jobb koncentrációval akár felülkerekedhettünk volna a Lokin a szombati találkozón. Nehéz fogást találni a Győrön, jól összeszokott gárda, magas játékintelligenciával. Kiszámíthatatlanok, tudnak játszani, váratlan megoldásokat alkalmazni. Újult erővel, új ambícióval szeretnénk pályára lépni a keddi meccsen, s nem akarunk a szombati mérkőzésre hivatkozni: egy jól edzett sportolónak ki kell pihennie ennyi idő egy mérkőzést. A védekezésben zárt és nyitott variációval is készültünk." - mondta Köstner Vilmos a Nyíradony edzője a meccsről.

Az Audi ETO mérkőzései a 2008-2009-es idényben:

Váci NKSE-Győri Audi ETO KC 25 : 27 (11 : 17)
Győri Audi ETO KC-Fehérép Alcoa 33 : 26 (15 : 14)
PTE-PEAC-Győri Audi ETO KC 20 : 35 (7 : 20)
Dunaferr NK-Győri Audi ETO KC 31 : 36 (13 : 21)
Győri Audi ETO KC-FTC 45 : 37 (21 : 16)
Békéscsaba-Győri Audi ETO KC 23 : 33 (12 : 19)
Győri Audi ETO KC- HNKC 35 : 15 (21 : 8)
DVSC-Győri Audi ETO KC 24 : 22 (13 :
Győri Audi ETO KC Vasas SC 42 : 20 (19 : 10)

A Nyíradony eddigi mérkőzései a bajnokságban:

Nyíradony Pikker-PTE-PEAC 31 : 23 (16 : 15)
Budapest Bank-FTC-Nyíradony 44 : 38 (21 : 19)
Nyíradony-HNKC 24 : 24 (14 : 10)
Vasas SC-Nyíradony 24 : 35 (13 : 14)
Nyíradony-Kiskunhalas NKSE 26 : 17 (11 : 8)
Fehérép Alcoa-Nyíradony 32 : 28 (19 : 15)
Nyíradony Dunaferr NK 31 : 33 (14 : 15)
Békéscsabai ENKSE-Nyíradony 31 : 26 (15 : 14)
Nyíradony DVSC-Aquaticum 30 : 31 (16 : 15)

A Szurkolói Egyesület autóbuszt indít a mérkőzésre. Indulás a Magvassy Sportcsarnok elől, déli 12 órakor. Az utazás egyesületi tagoknak ingyenes, nem tagoknak 3000 Ft. A jegyár várhatóan 1000 Ft körül lesz. Jelentkezni a 06-30-3778588 telefonszámon lehet.

• 11. winer-nek 2008. október 29. 10:40
    „EKKORA BARMOT!Egyszer kikaoott azETO ,ezmeg ezen lovagol!Szegénykém szar lehet az élete ha ez az öröme!Jellemző a féltékenység az irigység a kódisokra!”
  • 10. íyxcv 2008. október 29. 00:06
    „Mielőbbi gyógyulást Herr Orsinak!”
  • 9. sdf 2008. október 28. 20:13
    „winer

A debreceniek itthon hülyére lesznek verve másrészt egy kis bírói segédlettel könnyebben megy a nyerés is a debrecennek.”
  • 8. handball 2008. október 28. 19:48
    „A Debrecent meg majdnem leverte az a Nyíradony, akit a "laposi" csapat 14 góllal ütött. Tudom, a majdnem nem számít. Just to be correct.”
  • 7. Drukker 2008. október 28. 19:43
    „Kedves "Winer"! Mi nem magunkat verjük mint írtad, mi az esetek többségében az ellenfelet verjük meg sportszerűen. Tény, hogy a DVSC most nyert. Gratulálok nekik. Azért arról szeretnélek tájékoztatni, hogy még van mérkőzés Győrben is, no meg esetleg ha olvasni megtanultál, akkor nézd meg a gólkülönbséget. Ugye még az is számíthat? Bennünket "laposiakat" azonban nagy örömmel tölt el, hogy van egy ilyen csapatunk és még arra is telik, hogy folyamatosan a fiatalokból kerüljenek fel a felnőtt csapatba.
    Egyébként javasolnám, hogy jobb egy csapattal foglalkozni, annak drukkolni, mint "inteligenciánkat" a Te módodon kifejteni.”
  • 6. winer 2008. október 28. 19:21
    „dvsc az leszopatott benneteket laposiak, akkor mire veritek magatok”
  • 5. RéKa 2008. október 28. 18:56
    „Ez DúrCah.Magyarban már nincs is ellenfelük^^10 gól min. lesz a különbség.”

Magyar Kupa: tavasszal Győri ETO-Kazincbarcika

Labdarúgás - Kedden az Magyar Labdarúgó Szövetségben (MLSZ) kisorsolták a Magyar Kupa… Tovább olvasom