Az Öttevény 100%-os teljesítményével vezeti a megyei I. osztályú bajnokságot.
Nyúl, 300 néző. V.: Mogyorósi L.

Nyúl: Unger – Gayer (Domonkos), Tóth A., Józsa, Schmied, Cserháti, Vígh, Kiss Z., Szekér (Kovács D.), Sulyok (Tőke), Németh G. Edző: Kóbor Péter.

Lébény: Szabó – Mészáros, Fehér, Kovács (Hatos), Németh L., Makai (Hécz), Németh T., Hegedűs, Varga (Farkas), Sebők, Szalka. Edző: Turány Imre.

Gsz.: Németh G. (2), Józsa, ill. Szalka (2), Németh T.

A hazai csapat a harmadik forduló után győzelmi kényszerrel lépett pályára. Az első félidő elején több helyzetet is kidolgozott, de azok kimaradtak. A 19. percben a szélről beérkező labdát Szalka átvette és a kiinduló kapus mellett berúgta. 0–1. A 27. percben egy labdára lecsapott Szalka, egészen a kapuig vitte és laposan a rövid sarokba lőtte. 0–2.
A második félidőre egy cserékkel frissített hazai csapat lépett a pályára, amelynek eredményeként az 50. percben egy kapu előtti kavarodás után Józsa a kapuba lőtte a labdát. 1–2. Az 53. percben egy keresztbe ívelt labda után Németh T. a hosszú sarokba lőtt. 1–3. A 61. percben egy jobb oldali bedobás után a büntetőterületen belül a vendégvédő kezére pattant a labda és a megítélt büntetőt Németh G. értékesítette. 2–3. A 74. percben a hazaiak nagy bedobása után Vígh a labdát megcsúsztatta és az érkező Németh G. a kapuba lőtt. 3–3.

A második félidei játék alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna, de a kimaradt helyzetek miatt ezt nem sikerült bebiztosítani.

Jók: Unger, Józsa, ill. Szalka, Sebők.

Kóbor Péter: – A második félidei akarással már nem volt gond, de a játék még jó pár embernél akadozik.

Turány Imre: – Biztosnak látszó győzelmet engedtünk ki a kezünkből második félidei gyenge játékunknak köszönhetően.

Németh László

**********

Győrújbarát–Intertec AblakBajcs 1–0 (1–0)
Győrújbarát, 200 néző. V.: Preiner.

Győrújbarát: Ács – Kiss, Tuifel, Fürst Á., Wynn (Varga I.), Forika, Váczi Á. (Hegedűs), Váczi L., Fürst F., Tóth A., Varga Cs. Elnök: Kiss Antal.

Bajcs: Kiss Sz. – Németh (Oláh), Bíró, Nagy, Teidl, Pirka, Vadász, Kokas (Mikli), Ladiszlaidesz, Kovács, Wágenhoffer. Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Tóth A.

A mély talajon nagyon jó színvonalú játékban a hazaiak szerencsésebbnek bizonyultak. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, de a kapusok nagyszerű formában védtek.

Jók: mindenki, ill. Kiss, Vadász, Bíró.

Kiss Antal elnök: – Kemény, iparos- munkával kiszenvedtük a győzelmet, amelyhez egy kis szerencse is kellett. Nem játszottunk alárendelt szerepet a tavalyi bajnokkal szemben.

Józsa Péter: – A sors elvette tőlünk, amit a múlt héten adott. A többiről nem tudok mit mondani, mert nem bírja el a papír.

**********

Nagyszentjános–WHB-Ménfőcsanak 3–2 (1–2)
Nagyszentjános, 250 néző. V.: Stenger.

Nagyszentjános: Tóth – Varga, Kerékgyártó, Gardó, Molnár I. (Molnár T.), Kertész B., Csanaki (Kelemen), Vollai, Fodor, Domján, Szabó (Vedres). Edző: Süle János.

Ménfőcsnak: Csiszár – Szabó, Puglits, Kószás, Mészáros, Pintér, Dobó, Bognár, Rónaszéki (Sulyok B.), Kulcsár, Sulyok M. (Melkovics). Edző: Turbék István.

Gsz.: Domján (2), Szabó, ill. Mészáros, Bognár.

Kezdettől fogva nagy iramot diktált a hazai csapat. Ennek ellenére kétszer is hátrányba került, de a vendégcsapat az óriási hazai nyomást nem tudta kivédekezni. A hazai csapat győzelme megérdemelt.

Jók: mindenki, ill. Puglits.

Süle János: – Játékosaim teljesítményben egymást múlták felül. Ennek a nagy akarásnak csak győzelem lehetett a vége.

Turbék István: – Kétszeri vezetésünk után gyerekes gólokat kaptunk.

**********

Petőháza–Fertőszentmiklós 1–2 (1–2)

Petőháza, 400 néző. V.: Böcskei.

Petőháza: Jánics – Nyitrai, Riedinger, Bebes, Németh, Pokrócz (Gundics), Hadarics, Heller, Szabó Á. (Szalai S.), Szalai V., Szabó D. (Müller). Edző: Gosztola József.

Fertőszentmiklós: Kovács – Farkas, Hatajer, Horváth I., Németh (Varga), Horváth A., Steiner, Horváth T., Kalmár (Holper), Ábrahám, Bognár. Edző: Horváth György.

Gsz.: Hadarics, ill. Ábrahám, Kalmár.

Két rosszul játszó, rengeteget hibázó csapat küzdelméből a helyzeteit jobban értékesítő vendégcsapat került ki győztesen.

Jók: Szalai V., Hadarics, Németh, ill. Kovács, Hatajer, Steiner.

Gosztola József: – Gratulálunk a fertőszentmiklósiaknak a győzelemhez.

Horváth György: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban szerencsénk volt. Nagyon kellett nekünk ez a győzelem.

**********

Lipót-Pékség–Pannonhalma 2–0 (0–0)

Lipót, 200 néző. V.: Salzer.

Lipót: Bálint – Németh Sz. (Simon), Németh Zs. (Sípos), Török, Ásványi, Magyar, Gollovitzer, Gál (Horváth), Kun, Fajkusz, Kiss. Edző: Gunyhó Ferenc.

Pannonhalma: Novák – Németh L., Mayer, Ress A., Geleta (Bán), Horváth (Ferenczi D.), Ress T., Csollány, Németh Cs., Erdélyi (Mohamed), Ferenczi G. Edző: Novák Béla.

Gsz.: Magyar, Simon.

Sportszerű mérkőzésen az egyénileg jobb labdarúgókból álló lipóti csapat megérdemelten győzött.

Jók: Török, Kiss, Gollovitzer, Ásványi, ill. Novák, Mayer.

Gunyhó Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen második félidei jó helyzetkihasználásunk döntött.

Novák Béla: – Nagy erőket mozgósítottunk a mérkőzésen, de a jobb erőkből álló hazai csapat „ledarált" bennünket.

**********

Öttevény BS Tekton TC–Jánossomorja 3–0 (0–0)

Öttevény, 250 néző. V.: Lukácsi.

Öttevény: Temesi – Herm, Mészáros, Molnár (Csonka), Szári, Tandari, Peczár (Csáki), Nagy, Benkő (Raczenböck), Tóth, Tollár. Edző: Siska Attila.

Jánossomorja: Sipőcz – Pint, Fördős, Görgits, Bagoly (Ölvedi), Ornyi, Molnár (Bácskai), Körmendi (Reizer), Balogh, Göde, Mátyás. Edző: Csenteri Csongor.

Gsz.: Tollár (2), Tandari.

A hazai csapat, ha nehezen is, de felőrölte a jánossomorjai csapat ellenállását. A csapatot kapusuk remek védései mentették meg a nagyobb vereségtől.

Jók: mindenki, ill. Sipőcz, Mátyás, Görgits.

Siska Attila: – Ha Jánossomorján lenne még két-három Sipőcz-szintű játékos, nem itt állnának a tabellán.

Csenteri Csongor: – Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem.

**********

Hegyeshalom-Lafarge–Győri Dózsa 3–0 (2–0)

Hegyeshalom, 200 néző. V.: dr. Egedy.

Hegyeshalom: Almási – Budai, Kertész, Denk, Németh (Kopf R.), Fléner, Baranyai, Kopf K., Glaser, Hegedüs (Nagy), Kovács R. Edző: Horváth Tamás.

Győri Dózsa: Kokas – Polczer, Tóth, Király, Pátka (Kádi), Körtvélyesi (Varga Gy.), Kovács Á., Bőcz, Molnár, Varga R. (Csollány), Fábián. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Kovács R. (2), Kopf K.

A hazai csapat helyzetek tömkelegét hagyta ki, ennek ellenére ilyen arányú győzelme is megérdemelt.

Jók: Kovács R., Almási, Denk, Kopf K., ill. Tóth, Molnár, Fábián.

Horváth Tamás: – Magas szintű játékvezetés, szimpatikusan küzdő ellenfél, biztos győzelem.

Horváth Dénes: – Ellenfelünket gólpasszainkkal hoztuk ismételten lendületbe, ezért vereségünk törvényszerű volt.

A Koroncó–Abda mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

Kézilabda: A fiatalság győzött

Tóth László, a győriek volt edzőjének emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó,… Tovább olvasom