2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Nulla-nulla: MTK-Győri ETO FC 0-0

Az idényben negyedszer - kétszer a kupában, kétszer a bajnokságban - játszott egymással a két csapat, és negyedszer született döntetlen. Ezúttal a rosszabbik fajtából: Unalmas meccsen gól nélkül. A győzelemhez az ETO állt közelebb.

MTK-Győri ETO FC 0-0
Monicomp Liga-mérkőzés, Hidegkuti-stadion
V.: Garcia (Kispál , Viszokai)

MTK: Szatmári Z.– Vukadinovic,  Szekeres A., Sütő,  Vadnai (Vukmir 59.p.)  – Gál A., Pátkai (Urbán 46.p.) – Kanta J., Könyves, Ladányi – Eppel (Tischler 85.p.)

ETO: Sztevanovic –  Takács, Djordjevic, Sztanisic, Völgyi – Pilibaitis, Kiss M., Ji-Paraná, Dinjar Cpa 87.p. – Koltai (Niksic 87.p.), Aleksidze (Bougerra 87.p.)

Garami József, az MTK vezetőedzője: – Két emberünk hiányzott, ráadásul Vadnai megsérült a mérkőzésen. Az első félidő elfogadható volt, a folytatás azonban ebből kifolyólag már döcögősebbre sikerült, azonban küzdöttek a gyerekek, így nyugtázzuk az egy pont megszerzését. A két középső védőnk jól játszott az életveszélyes Ji-Paraná ellen."

Csertői Aurél, a Győri ETO vezetőedzője: – A második félidőben jobban meg tudtuk tartani a labdát, és jöttek a helyzetek is, ezek azonban kimaradtak. Azt kell, hogy mondjam, az ilyen meccseket meg kéne nyerni. Többet mutattak a játékosok az előző találkozóknál, de végjátékban pontosabbnak kell lenni. Többre hivatott ez a csapat.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Tischler kapott sárga lapot.

87. perc: Érdekes...Hármas csere az ETO-nál: Fuad Buguerra, Arsene Copa és Vedran Niksic állt be, Koltai, Aleksidze és Dinjar ment le.

86. perc: Dinjar közeli fejese széllt mellé.

85. perc: MTK-csere. Eppel helyére Tischler jött.

84. perc: Urbán Gábor dobta fel magát a tizenhatoson belül, de büntető helyett sárga lapot kapott.

77. perc: Kanta Pilibaitisszal szembeni szabálytalansága ért sárga lapot.

75. perc: Dinjar lőtt éles szögből, de Szatmári védett.

73. perc: Urbán esett el a győri tizenhatoson belül, de a chilei játékvezető nem ítélt büntetőt.

71. perc: Szekeres sokadjára is útját állta Alekszidzének.

68. perc: Szatmári védte Ji-Paraná lövését.

67. perc: Urbán is távolról próbálkozik. Fölé.

63. perc: Cserél az MTK. Vadnai helyére Vukmir áll be.

58. perc: Pilibaiis lőtt méterekkel fölé.

54. perc: Alekszidze kapott nagyszerű labdát a hazai tizenhatoson belül, lőtt, de a labda egy védőn lelassult, és így ebből a helyzetből sem lett gól.

53. perc: Most Dinjar próbálkozása is pontatlan volt.

52. perc: Alekszide lőtt 24 méterről kapu mellé.

49. perc: Szép összjátékot követően Ji-Parana indult meg a kapu felé, majd lőtt, de Szatmári védett.

46. perc: Folytatódik a meccs. A szünetben cserélt az MTK. Pátkait Urbán váltja.

45. perc: Jöhet a megváltó sör. Vége az első félidőnek.

42. perc: A kapu is ott van, fiúk! Azt kellene eltalálni. Ezúttal Ji-Paraná lőtt mellé.

38. perc: Könyves buktatta Ji-Paranát. Sárga lap.

37. perc: Kanta lőtt mellé 20 méterről.

31. perc. Dinjar 18 méteres lövése törte meg a csendet. Ez is mellé ment.

29. perc: Unalom, lassú játék, gólhelyzet nélkül- ez jellnmzi az utóbbi 10 percet.

19.perc: Koltai adott be balról az alapvonal mellől, a labda a hosszú oldalon érkező Kiss M. elé került, aki lőtt, de Vadnai belevetődött a labda útjába.

13. perc: Kanta szabadrúgását Sztevanovic ütötte szögletre.

12. perc: Sztanisic kapott sárga lapot.

10. perc: Völgyi rúgta fel Gált. Sárga lap.

9. perc: Kanta lőtt 16 méterről mellé.

8. perc: Szatmári mentett Koltai elől.

4.perc: Sztanisic futott el a bal oldalon, majd középre passzolt Aleksidzének, aki kapura fordult, de lővését blokkolták.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

Az ETO-nál az eddigi vezetőedző, Pintér Attila helyett új szakembert neveztek ki Csertői Aurél személyében, aki ma az MTK ellen mutatkozik be a zöld-fehérek kispadján.

A két csapat nemrégiben a Magyar Kupa keretében találkozott Győrött, és az 1–1-es döntetlen, valamint a hazaiak kiesése is hozzájárult Pintér Attila szerződésbontásához.

Tíz napon belül itt az alkalom, hogy – a hétközi fogadkozások után – a győri játékosok a bajnokságban javítsanak az MTK ellen és egyben feledtessék a Vasas elleni kudarcot.

„Az MTK az elmúlt héten kiejtett minket a Magyar Kupából: jó csapat, amely jó focit játszik. Mi mindenképpen szeretnénk javítani a mérlegünkön. Egyetlen mérkőzés sem könnyű, de mentálisan erős csapatot akarok látni a pénteki bajnoki mérkőzésen" – mondta Csertői Aurél a mérkőzés kapcsán a klub hivatalos honlapjának (www.eto.hu).

Egy sikeres edzői bemutatkozás valószínű, sokat lendítene a hangulaton az ETO háza táján. A nagy reményekkel indult idény gyorsan megbicsaklott, ám ha a szurkolók számukra szimpatikus jegyeket tapasztalnak kedvenc csapatuk játékán, a következő fordulóban, a Ferencváros ellen szép számban térhetnek vissza a lelátóra.