2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

Női labdarúgás: marad a másodosztály

Nem sikerült kiharcolni az élvonalbeli feljutást a Győri ETO női labdarúgócsapatának.

Az NB II Nyugati csoportban ezüstérmes zöld-fehérek az NB I-es Nagykutas ellen játszottak osztályozót. A párharc első mérkőzését 3–1-re az ETO nyerte, így a győriek kétgólos előnnyel várhatták a hétvégi, zalaegerszegi visszavágót.

Nagykutas NLSE–Győri ETO FC 4–1 (2–1, 3–1, 4–1)
Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Vizi.

ETO: Joó – Mogyorósi (Mészár), Berke, Fleck, Bogdán, Géczi (Peák), Öreg, András (Nyéki), Dura, Németh L., Horváth R. Edző: Horváth Tamás.
Gsz.: Boda, Végh R., Vincze, Szegedi, ill. Németh L.

Kiállítva: Boda (27.), ill. Joó (29.).

A hazai csapat már a hetedik percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később két gólra növelte előnyét. A félidő lefújása előtt érkezett erre válasz a győri oldalról, ami még továbbjutást érő eredmény lett volna, hiszen Németh Loretta góljának köszönhetően összesítésben 4–3 volt az állás az ETO javára. Ekkor 10–10 emberrel játszottak a csapatok, hiszen míg az ellenféltől egy mezőnyjátékost, az ETO-tól a kapust állította ki a bíró. A 63. percben aztán harmadik találatát is megszerezte a Nagykutas, így összesítésben döntetlenre álltak a csapatok. A rendes játékidőben már nem esett újabb találat, a hosszabbításban tizenegy percet kellett várni a mindent eldöntő gólra, ezt azonban a hazaiak szerezték. Az ETO így továbbra is a másodosztályban harcolhat a feljutásért, míg a Nagykutas az élvonalban maradt.

Karate: ötödszörre sikerült megnyernie

Négy Európa-bajnoki második helyezés után a múlt héten véget érő svájci kontinenstornán aranyérmet… Tovább olvasom