2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Női kosárlabda: Szegeden nyert a Győr

A harmadik negyed közepéig szoros meccset játszott, ám végül 24 ponttal, 98-74-ra nyert a Mediteam Szeged ellen a SEAT Lami-Véd Győr a női kosárlabda bajnokságban.

„A csapat kapitánya Laklóth Anna, megbízott edző Donkó Orsolya, segítője Domokos Mihály" – sorolta az új, ideiglenes megnevezéseket a Mediteam Szeged SEAT Lami Véd Győr elleni NB I A csoportos női kosárlabda bajnokija előtt a hangosbemondó.

A szombati történések (lemondott Bencze Tamás vezetőedző, és távozott a csapattól a válogatott Németh Bernadett is) után nyilvánvaló volt, hogy hatalmas bravúr kell a Szegednek a szoros eredmény eléréséhez is.

Zserzserunova kezdte meg a szegedi pontgyártást, az első három percben két triplát és egy duplát szórt, így állt 8-8-ra az összecsapás. A Győrben tarthatatlan volt az amerikai Carson, és a 196 centiméter magas Hollingsworth is megnehezítette a Mediteam életét. A Szeged ukrán légiósa pedig a Győrét, Zserzserunova 16 pontja ellenére azonban a szünetben 48-42-re vezettek a vendégek.

A harmadik negyed hullámvasúthoz hasonlított: előbb Laklóth Anna triplájával egy pontra zárkózott a közönsége által buzdított Szeged (47-48), majd erejét vesztették a hazai támadások, míg a SEAT Lami Véd nem tudott hibázni, így 55-79-nél huszonnégy pont volt a különbség.

Németh, és természetesen a térdműtét után lábadozó Laczi Edit hiánya nem csak képességeik miatt látszott meg a végig hajtó csapaton, egyszerűen „darabra" is elfogytak, Donkó Orsolya megbízott edző (aki csak a tegnapi meccsen ült le a kispadra) nem pihentethette eleget játékosait, a fáradtság pedig vereséghez vezetett a jóval erősebb kerettel dolgozó győriek ellen.

Donkó Orsolya: - A lányok bizonyították, hogy remek közösséget alkotnak, külön öröm a számomra, hogy amíg szorossá tudtuk tenni a mérkőzést, a közönségünk folyamatosan buzdított minket.

Tapodi Péter: - A kezdés harmatos volt, a második játékrésztől viszont felpörgettük a ritmust – azonban ennél is jobb teljesítmény kell majd az Európa-kupában ránk váró feladatokhoz.

Mediteam Szeged-SEAT Lami Véd Győr 74-98 (20-28, 22-20, 15-31, 17-21)
Női kosárlabda NB I A csoport, 18. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Földházi, Gál, Fodor.
Mediteam Szeged: Lengyel 6/3, LAKLÓTH 9/3, RASHEED 16/6, Fejes 10, ZSERZSERUNOVA 20/12.Csere: Roglics 5, Kováts, Farkasinszki 8, Mészáros, Békefi. Megbízott edző: Donkó Orsolya.
Győr: Englert 6/6, CARSON 25, SEMSEI 7/3, KOVÁCS K. 12/9, KUBLINA 16. Csere:HOLLINGSWORTH 12, Simon 10, Djelmis 8/6, Nagy D., Horváth Zsó. 2. Vezetőedző:Tapodi Péter.

Győzött az MKB-Sopron, kikapott az SKC

A női kosárlabda bajnokságban hazai pályán nyert az MKB-Sopron. Izgalmas meccsen idegenben kapott ki… Tovább olvasom