2018. 06. 24. vasárnap - Iván 12°C | 20°C Még több cikk.

Női kosárlabda NBI: hengerelt a Sopron a szezonnyitón

A címvédő Sopron kiütéses, 76 pontos győzelmet aratott a BSE felett a hivatalos kosaras szezonnyitó női mérkőzésén a budapesti Körcsarnokban.
A címvédő Sopron kiütéses, 76 pontos győzelmet aratott a BSE felett a hivatalos kosaras szezonnyitó női mérkőzésén a budapesti Körcsarnokban. Az euroligás alakulat - amely a múlt héten már lejátszotta első, előrehozott meccsét az NB I-ben - mindvégig nyomasztó fölényben játszott, a második negyedet például 35-5-re nyerte.

Eredmény: BSE-FCSM - Uniqa-Euroleasing Sopron 25-101 (10-28, 5-35, 3-21, 7-17)

Legjobb dobók: Szondy 9, illetve Krnjics 18, Horti 16, Kuraszova 16, Krivacsevics 15, Zavecz 13

Székely Norbert tanítványai már az első negyedben „megléptek" ellenfelüktől, a második tíz percben pedig állva hagyták az ellenfelet: mindössze öt pontot engedélyeztek a BSE-nek, miközben 35 ponttal terhelték meg a házigazdák gyűrűjét (15–63).

Szünet után sem változott a forgatókönyv, sőt, a harmadik negyedben még kevesebb pontot, csupán hármat kaptak Krivacevicék. A hajrára két cél maradt: hasonló védekezés mellett elérni a száz dobott pontot. Nos, mindkettő sikerült. Mindössze hét pontot szerzett a BSE, az utolsó percben pedig Zavecz Hanna révén a bűvös százas határt is átlépte az Uniqa-Euroleasing Sopron.

Székely Norbert: – Azzal tiszteltük meg a BSE együttesét, hogy igyekeztünk az aktuális pillanatban a lehető legtöbbet kihozni magunkból. Remélem, a következő hetekben még tovább tudunk fejlődni. Jövő hét vasárnap az Egyesült Államok ellen is szeretnénk a legjobb tudásunkat adni.

• 1. mindigatutit 2011. szeptember 29. 10:04
    „ennek mi értelme?ezért nem mennek az embrek meccsre!(persze ez nem a sopron hibája)”