2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I, döntő - Sopron-Győr 62-66

A címvédő Sopron hazai pályán kikapott a Győrtől a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik, vasárnapi mérkőzésén.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés: Uniqa-Euroleasing Sopron - UNI Seat Győr 62-66 (13-18, 13-20, 21-11, 15-17

Legjobb dobók: Fegyverneky 16, Horti 14, Krnjics 12, Fűrész 10, illetve Rasheed 18, Ciglar 12, Simon 10.

A három sikerig tartó párharc állása: 2-1 a Győr javára.

A nyolcadik NB I-es címükre hajtó soproniak hétfőn 79-60-ra nyerték a nyitányt, majd csütörtökön - 27 siker után - elszenvedték első bajnoki vereségüket Győrben (65-58). A harmadik meccsen a házigazdák gyorsan 6-0-ra elhúztak, ám a 9. percben már a tavaly ötödik helyen végzett győriek vezettek.

A folytatásban némi meglepetésre maradt a remekül célzó vendégek fölénye, egy-egy sportszerűtlen, illetve Székely Norbert vezetőedzőnek kiosztott technikai hiba után már tíz ponttal meglépett Füzy Ákos alakulata (24-34).

A nagyszünetben a válogatott kerettag Rasheed triplájával 26-38 volt az állás. Térfélcsere után 17 pontra nőtt a horvát Ciglar irányította győriek előnye, ám a Fegyverneky vezette házigazdák egy 17-4-es rohammal visszajöttek a mérkőzésbe.

A 47-49-ről induló zárószakaszban a címét nemrég a Magyar Kupában megvédő Sopron utolérte ugyan ellenfelét, ám nemsokára ismét hatpontos hátrányban volt. Ekkor megtorpant a trónkövetelő, és több helyzetet is kihagyott, ám Rasheed újabb hármast dobott, az utolsó perc 59-64-ről kezdődött.

Ciglar kilépésénél Székely Norbert videós visszajátszást kért, ám a játékvezetők jelezték, hogy ilyen esetben nem alkalmazható a nemrég bevezetett szabály. A hajrában Rasheed - a mezőny legjobbja - büntetőkkel biztosította be a győri sikert.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálé negyedik mérkőzésére szerdán 18.15 órakor kerül sor Győrben.

• 9. egon1 2012. április 23. 12:00
    „A még félháznak sem nevezhető , pangó stadion látképe elárulja,hogy mi a véleménye ,a szakértő közönségnek ,a női csapat vergődéséről !
    Remélem Norbi,nem valamiféle drog hatása alatt beszél hülyeségeket !(kiélezett-küzdelem ?!)”
  • 8. raptor12 2012. április 22. 20:39
    „Ezt nem értem!!
    Akkor hogy vezetett a Győr 17 ponttal is egy "kiélezett" mérkőzésen? :DD”
  • 7. KissG22 2012. április 22. 20:16
    „Székely Norbert: "Az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen nyert a Győr, gratulálunk nekik!"”
  • 6. KissG22 2012. április 22. 19:16
    „5. skandi
    Bl be mikor fog a férfi csapat játszani? Megmondom soha...
    Akkor miért ne legyen egy másik sikersportág is a városban ami nemzetközi porondon is képviseli a várost...”
  • 5. skandi 2012. április 22. 19:04
    „Így van, a városnak javaslom, hogy még 100 millát adjon a csapatnak az eddigi 160 mellé, hogy legalább az egyetlen riválist le tudják győzni és legalább 400 néző is legyen:-) Holnap a férfimeccsen full ház lesz, nem tűnik fel?!”
  • 4. agy 2012. április 22. 18:13
    „Gratulálok a bíróknak. Szép volt fiúk!!!”
  • 3. KissG22 2012. április 22. 18:03
    „Gratulálok a győzelemhez.
    A jövő héten remélhetőleg bajnoki címet ünnepelhetünk Győrben -->> Reméljük az utánpótlás is beindul ennek hatására”
  • 2. agy 2012. április 22. 18:02
  • 1. raptor12 2012. április 22. 18:00
    „Csak tömjétek tovább pénzzel a Törököt meg a két csapatos bajnokságban "vitézkedő hős" női kosárlabda csapatot!

Szégyen itthon is kikaptak!!”

Gólzáporos döntetlen Manchesterben

A címvédő és listavezető Manchester United - kétgólos előnyét elherdálva - 4-4-es döntetlent… Tovább olvasom