2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Női kosárlabda NB I - Soproni siker Győrben

A Sopron nagy csatában nyert Győrben a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

CMB Cargo-UNI Győr–Uniqa-Euroleasing Sopron 74–86 (14–13, 17–22, 22–19, 21–32)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Földházi, Pozsonyi, Minár.

Győr: RADOCAJ 23/3, Horváth K. 3, Takács 6, WAMPLER 12, VAJDA 26/3. Cs.: Mansaré, Ivanovic, Czirják 2, Török Á. 2. Edző: Völgyi Péter.

Sopron: HARTLEY 20/12, MCBRIDE 21/9, Simon 9/6, Kuttor 2, KRNJIC 13. Cs.: Ciglar 4, Stankovic 9, Weninger 4/3, Crvendakic 2, Licskai 2, Zsovár. Edző: Igor Polenek.

Hullámzó játékot hozott az első szakasz, hiszen 8–5-ös győri vezetésnél előbb a Sopron csinált egy 8–0-ás szakaszt, ezt követően a negyed a hazai gárda 6–0-ás „részeredményével" zárult, azaz tíz perc játék után eggyel ment az UNI Győr. A második tíz percben már tíz pont is volt a szezonban még veretlen Uniqa előnye, innen zárkózott fel a nagyszünetre Völgyi Péter csapata (31–35).

A folytatásban is maradt a zöld-fehérek lendületéből, hiszen hosszú idő után ismét náluk volt az előny (41–40). Felváltva estek a kosarak, így a vezető csapat kiléte is változott a következő percekben. A végén Hartley dobott egy hármast, így a Sopron minimális előnyével kezdődött a zárófelvonás (53–54), ebben sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok (60–60). A hajrában a hazaiak még próbáltak egy utolsó rohamot indítani, de Hartley negyedik hármasa 68–74-nél végleg eldöntötte a mérkőzést.

Völgyi Péter: – Több ízben is el tudtuk bizonytalanítani a Sopront, ám az árnyékunkat nem tudtuk átlépni, támadásban és védekezésben is több rossz döntést hoztunk. A felkészülés kezdetéhez képest azért  így is közelebb kerültünk a soproniakhoz.

Igor Polenek: – Izgalmas mérkőzés volt, a legfontosabb dolog, hogy nyerni tudtunk egy jól játszó győri csapat otthonában. Biztos vagyok benne, hogy sok csapat fog elvérezni itt a szezon során.

Budapest Honvéd - Győri ETO 0-2