2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 25°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - Soproni győzelem a megyei rangadón

Uniqa-Euroleasing Sopron–UNI Győr  76–69 (18–19, 19–12, 18–16, 21–22)
NB I-es női mérkőzés, alapszakasz, Sopron, 500 néző. V.: Földházi, Hegedűs, Minár.

Sopron: HARTLEY 27/9, Simon 11/3, Weninger 5/3, KRIVACEVIC 10, Stankovic 9. Cs.: Ciglar 1, Zsovár 4, CRVENDAKIC 9/3, Zsovár, Krnjic. Edző: Igor Polenek.

Győr: Radocaj 6, IVANOVIC 14/6, Horváth K., LAKLÓTH 13/6, VAJDA 23/12. Cs.: Czirják 4/3, Vulic 1, Takács K. 6, Török Á., Vincze 2, Koch. Edző: Völgyi Péter.

Az első kosarat a hazaiak szerezték, Stankovic sikeres középtávolijára Vajda egy hármassal felelt. A túloldalon Hartley is beemelt egy triplát, majd egy duplát, amivel 9–5-re vezettek a zöld-sárgák. Vajda újabb hárompontosával, Radocaj kettesével már a győrieknél volt az előny, s a szakasz minimális Győr-vezetéssel zárult (18–19).

A második tíz percet két Hartley-dupla vezette fel, de a több sikertelen akciót követő kosárcsendet Laklóth egy hármassal zárta le, négy pont volt a vendégek javára (22–26). A hazai ponta(t)lanság végére Krivacevic tett pontot. A félidő hajrájáig őrizte előnyét az UNI Győr, de a játékrész legvége a hazaiaknak sikerült jobban (37–31). A fordulás után 47–45 után egy 8–0-ás rohanással tíz ponttal megléptek a zöld-sárgák. Az utolsó felvonásban a listavezető már 68–51-re vezetett.

Igor Polenek: – Örülök, hogy bebiztosítottuk első helyünket az alapszakasz vége előtt két fordulóval, így közel négy hetünk van arra, hogy a legalaposabban felkészülhessünk a Magyar Kupa nyolcas döntőjére.

Völgyi Péter: – Sajnos a végjátékban nem volt esélyünk a győzelemre. A Sopron sokkal taktikusabban játszott, mi több mindent nem tudtunk megvalósítani abból, amit kértem a csapattól. Ellenfelünk zónája ellen is pontosabban kellett volna kosárlabdáznunk.

Rossz helyzetkihasználás

Törökországi edzőtáborozása során ezúttal Larában lépett pályára az ETO. Az ellenfele mégsem a… Tovább olvasom