2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 2°C

Női kosárlabda NB I - Simán nyert a Sopron

A Sopron hazai pályán könnyed győzelmet aratott a Vasas felett a női kosárlabda NB I szombati mérkőzésén.

Eredmény: MKB-Euroleasing Sopron-Vasas-Csata 96-54 (24-21, 28-14, 26-11, 18-8)

Sopron, 350 néző

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 13, McCoughtry 8/3, Holt 22/6, Krivacevic 16, Tamane 21 Cs.: Varga Zs. 2, Licskai 6, Czinder 6/6, Doncsecs 2

VASAS-CSATA: Pál 8, Balla 6, Bajnóczi 7/3, Eördögh 17/3, Mansare 8 Cs.: Velkey K. 4, Mányoky -, Koch D. -, Szabados 4, Horváth

Székely Norbert: Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt Kívánunk mindenkinek!

A soproniak légiósai közül ezúttal Ekaterina Abramzon maradt ki a keretből. A megerőltető szerdai Euroliga-összecsapás után láthatóan fásultan léptek pályára a hazaiak. Az 5. percben még a vezetést is átvették a vendégek (9–10). A 8. percben is csak egypontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Székely Norbert magához kérte tanítványait, de a második negyed elején is még rengeteg volt a hiba mind támadásban, mind védekezésben. A különbség azért lassan növekedett (17. perc: 38–29). Holtra nem lehetett panasz, az első félidőben 17 ponttal segítette csapatát.

A nagyszünet után három perc alatt 11 ponttal terhelte meg a vendégek kosarát az MKB-Euroleasing (23. perc: 63–35). Időt is kért a Vasas-Csata edzője. A negyed végén Tamane is megközelítette Holtot a dobott pontok terén. A lett center 21. pontját szerezte (78–46). A záró tíz percben sem változott sokat a koreográfia. A két együttes fiataljai helyenként látványos megmozdulásokkal szórakoztatták a szurkolókat.

A téli szünet után a soproniak következő hazai mérkőzése január 8-án lesz a ZTE ellen.

MKB Sopron-Vasas-Csata - Fotó: Petyus András