2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - Sima soproni és győri győzelem

A CMB CARGO UNI Győr otthon győzte le a Ceglédet 22 ponttal.
A címvédő PINKK-Pécs hosszabbításban győzte le vendégként az MTK Budapestet a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Eredmények

MKB-Euroleasing Vasas - UNIQA-Euroleasing Sopron 51-69
(10-13, 13-25, 15-15, 13-16)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Vida, Horváth A., Esztergályos.

Vasas: Cymmer 11/3, AHO 6, Bajnóczi 3/3, Tóth T. 6, HATÁR 14. Cs.: Farkas F. 7, Bagi 2, Bach 2, Gocsmann,  Solymosi, Gundel-Takács, Müller. Edző: Krivacevic Dragoljub.

Sopron: Ciglar 7/3, WENINGER 11, Zsovár 4, Krivacevic 5, Sztankovics 7. Cs.: HARTLEY 13/3, Crvendakic 13/3, Licskai 7/3, Krnjic 2, Kocsis. Edző: Igor Polenek.

A Sopronból a sérült McBride és a beteg Simon is hiányzott. A vendégcsapat kezdett jobban, a hazaiakat Határ Bernadett próbálta versenyben tartani. A második negyed közepén fordított a szívósan küzdő Vasas. Ekkor „megrázta magát" a Sopron, amely egy 15–0-ás rohammal lényegében eldöntötte a meccset.

Igor Polenek: – Nagyon fáradtak voltunk, igyekeztem sokat cserélni, több pihenőt adni azoknak, akik sokat voltak a pályán a Maccabi ellen. A Vasas jól játszott, de mi is elég jól ahhoz, hogy győzzünk.

CMB CARGO UNI Győr-Ceglédi EKK 76-54 (16-16, 28-16, 19-7, 13-15)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 150 néző. V.: Jurák, Kovács N., Radnóti.

Győr: RADOCAJ 11, Ivanovic 7/3, Török Á. 3, LAKLÓTH 10, VAJDA 25/6. Cs.: Takács 7, Horváth K. 5/3, Vulic 4, Czirják 2, Koch, Nagy R. 2, Vincze. Edző: Völgyi Péter.

Cegléd: HADZOVIC 23/3, Szepsi, Gorjanácz 8, Skoric 13/3, Serbán. Cs.: Lengyel 2, Ruttner, Kobolák 5, Szabó D., Filipowicz D. 3. Edző: Cziczás László.

A Cegléd 6–2-re vezetett a találkozó elején, de egy 9–0-ás rohammal fordítottak a hazaiak, akik két vereség után a javítás szándékával léptek pályára. Az első negyed döntetlennel zárult, sőt, a második szakasz elején három ponttal a vendégek vezettek, ezután viszont beindult a győri henger, a 12–0-ás rohanás megalapozta a folytatást, a különbség fokozatosan nőtt. A zárófelvonás 24 pontos győri vezetésről indult (63–39). Bár ekkor már a zöld-fehérek sem villogtak, a végén csak a különbség volt kérdéses.

Az UNI Győr két vereség után különösen a második félidei jó teljesítményével megszerezte újabb győzelmét a bajnokságban, s őrzi második helyét a tabellán.

A hétvégén, vasárnap megyei rangadót rendeznek a női NB I-ben, a listavezető Sopron ugyanis a győrieket fogadja.

Völgyi Péter: – Kötelező, de nagyon fontos győzelmet arattunk. Ezzel megteremtettük az esélyt, hogy ha jól szerepelünk a rangadókon, akkor jó pozícióban zárjuk az alapszakaszt.

CMB CARGO UNI Győr-Ceglédi EKK 76-54 - Fotó: Mészáros Mátyás

MTK-Budapest - PINKK-Pécsi 424 95-103 (27-18, 20-26, 23-21, 18-23, 7-15) - hosszabbítás után
PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 77-54 (16-9, 22-8, 15-15, 24-22)
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE Női Kosárlabda Klub 90-72 (25-19, 17-18, 24-9, 24-26)

Hozták a kötelezőt - Mosonmagyaróvár-Szeged 30-20