Női kosárlabda NB I - Sima győri győzelem

MTK–CMB Cargo-UNI Győr 49–75 (13–24, 16–22, 14–14, 6–15)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Válé, Bagi, Nagy V.

MTK: Pál 4, Zólyomi 7/3, ADAMECZ 9/6, SZABÓ F. 7, Wéber. Cs.: Koch 7/3, Cvitkovic 4, Székely-Horváth 7/3, Szabó B. 4, Szeitl. Edző: Nagy Dorottya.

UNI Győr: Czank 9/3, FIELDS 12/3, Török Á. 2, Nagy-Bujdosó 2, KRIVACEVIC 11/3. Cs.: Lakóth 5/3, SIMON ZS. 14/3, SZTEPANOVA 20, Varga Zs. Edző: Völgyi Péter.

Az influenza miatt Goree Cyesha és Danielle Robinson nem lépett pályára a győrieknél.

Az első kosarat a hazaiak szerezték, ám egy 14–0-ás rohanással elléptek a vendégek, az MTK csak a 6. perc végén volt eredményes újra. A negyed hátralévő részében nagyjából ezt a különbséget őrizte a győri gárda, mely a második szakasz elején nagyon megugrott (13–30). A fővárosiak visszajöttek tíz pontra (20–30), de aztán megint a zöld-fehérek percei következtek, s a félidő hajrájában húsz pont körüli lett a különbség (27–44).
A második félidő eleje kiegyenlített játékot hozott, kicsivel az MTK kezdett jobban, de hátrányán nagyon faragni nem tudott, kézben tartotta a találkozót az UNI Győr, s tisztes távolban a hazai együttest. A zárófelvonásban egy 4–0-val kezdve hamar húsz pont fölé kúszott a győri előny, de egy 6–0-ával az MTK megint közelebb került ellenfeléhez. Fields egy, Sztepanova két büntetőt dobott be (49–67), ezt követően már nem potyogtak sűrűn a kosarak, a csendet a vendégek törték meg, s az utolsó bő egy percet 8–0-ra megnyerve fölényessé tették a győzelmüket.

Völgyi Péter: – Tartalékosan álltunk fel, de így is kézben tartottuk a találkozót. Tudtuk az agresszív letámadást és csapdázást gyakorolni. A játékvezetők a végén kicsit elveszítették a fonalat, mindkét oldalon maradtak el ítéletek, sok technikait viszont befújtak, de ezt fegyelmezetten tudtuk kezelni.