HAT-AGRO UNI Győr a Cegléd vendégeként győzött.
Cegléd–Hat Agro-UNI Győr 61–79 (14–23, 24–21, 14–19, 9–16)
Cegléd, NB I-es női mérkőzés. V.: Pozsonyi, Sallai, Rácz.

Cegléd: Orbán 6, HADZOVIC 19, Filipowicz D. 2, Jerkovic, VILIPIC 19. Cs.: Serbán 5, Szabó II D. 10, Filipowicz V., Vasas, Kobolák, Sándor. Edző: Áron Balázsné.

Győr: Gambiraza 6, Koch 6/6, LAKLÓTH 15/3, TINKLE 20/6, Diamant 4. Cs.: Lengyel 4, Mansaré 4, Török 2, Pénzes 2, SEMSEI 9, Ivanovic 7/3. Edző: Bencze Tamás.

Az első negyedben érvényesítette a papírformát a vendégcsapat, az utolsó egy percben azonban elég volt 2-3 buta hiba, hogy a biztos 15 pontos előnyből egy 6–0-val tízen belülre kerüljenek a ceglédiek. A második szakaszban elsősorban a védekezés nem működött győri oldalon, amit a kapott pontok száma is bizonyít, hiszen még a negyedet is elveszítették Laklóthék. A második félidőben már ismét koncentráltabbak voltak a zöld-fehérek, s támadásban is kontrollálták a mérkőzést, így végül biztosan hozták a kötelező győzelmet. A meccs krónikájához tartozik, hogy bemutatkozott a csapatban a fiatal Török Ágnes, aki ügyes megoldásokkal vétette észre magát, emellett első pontjait is megszerezte az NB I-ben.

Bencze Tamás: – Örülök a győzelemnek, mert a célunkat elértük, de ennél sokkal koncentráltabbnak kell lennünk, mert ez a játék most elégnek bizonyult a győzelemhez, de a többi ellenféllel szemben kevés lesz.

Korábban

A Győr a Cegléd vendégeként, a PEAC-Pécs hazai pályán, az MTK ellen aratott fölényes győzelmet a női kosárlabda NB I középszakaszának keddi játéknapján.

Eredmények, középszakasz

Ceglédi EKK - HAT-AGRO UNI Győr 61-79
(14-23, 24-21, 14-19, 9-16)

PEAC-Pécs - MTK-Budapest 105-76 (31-17, 25-16, 26-23, 23-20)

Győri ETO - Visszavett az MLSZ Lipták eltiltásából

Lipták Zoltán három mérkőzésre szóló eltiltását két, Michal Svec két mérkőzésre szóló eltiltását egy… Tovább olvasom