2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Női kosárlabda NB I - Ismét Győr-Sopron döntő lesz

A címvédő Győr után az alapszakaszgyőztes Sopron is bejutott a női kosárlabda NB I hétfőn kezdődő döntőjébe.
PINKK Pécsi 424 - UNIQA EUROLEASING SOPRON 54-64 (13-19, 13-9, 10-19, 18-17)

PINKK Pécsi 424: Iványi 4, Sarok 6/6, Laczi 2, Dorogobuzova 10, Brumermane 14 Cs.: Stewart 5, Kováts N. 6/6, Ruják -, Török Sz. 7/3

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 13, Johnson 9/3, Holt 7, Milovanovic 12, Krnjic 13 Cs.: Cserny 8, Zsovár 2, Pál Sz. -

Statisztika

2-pontos dobószázalék: 17/39 44% ill. 18/33 55%

3-pontos dobószázalék: 5/15 33% ill. 1/11 9%

Büntető dobószázalék: 5/8 63% ill. 25/28 89%

Lepattanó: 27 (Brumermane 7) ill. 32 (Krnjic 6)

Gólpassz: 11 ill. 6

Szerzett labda: 4 ill. 8

Eladott labda: 12 ill. 10

Fault: 26 ill. 18

IBM: 40 (Brumermane 11) ill. 81 (Krnjic, Cserny 18-18)

Nehéz mérkőzésre számítottunk a komlói csarnokban, ahol a fanatikusai által támogatott PINKK mindenkire veszélyes ellenfélnek számít. Jó volt felfedezni soproni szurkolókat is a lelátón! Egyik oldalon sem épültek fel a sérültek. Ellenfelünknél Kovács Kriszta, míg nálunk a Licskai-Szabó-Vágvölgyi trió hiányzott.

A bajnoki döntő menetrendje

Április 15., hétfő 18.45, Sopron

Április 18., csütörtök 18.45, Győr

Április 22., hétfő 18.45, Sopron

Április 25., csütörtök, Győr (szükség esetén)

Április 29., hétfő, Sopron (szükség esetén)

A találkozót mindenesetre nyugodtan kezdtük, előbb Sara majd Jeca volt eredményes. A hazaiak első pontjait a szellemi vezér, Iványi Dalma szerezte (2. perc 2-4). Előbb a hosszabb kispaddal rendelkező PINKK cserélt. Brumermanet az angol válogatott olimpikon, Stewart váltotta (6. perc 4-8). Nem sokkal később Zsovár Orsi jelentkezett játékra, miközben Sara büntetőit követően 8 pontosra duzzadt az előnyünk. Ez azonban nem sokat jelentett, hiszen még nagyon a mérkőzés elején jártunk, és a mai kosárlabdában könnyen eltűntethető egy ekkora különbség (7. perc 4-12). A szintén pályára lépő Cserny Réka duplája után kikérte első idejét a PINKK (8. perc 7-16). A negyed hajrájában büntetőkkel közelítettek vendéglátóink (13-19).

Elpuskázott helyzetekkel folytatták a felek, majd Zsófi és Dorogobuzova lendítette tovább csapatát egy-egy jó befejezéssel (12. perc 15-21). A 13. percben Fegyverneky Zsófi megkapta a harmadik személyi hibáját, ezért Pál Szandi vette át tőle a karmesteri pálcát (15-21). 6-8 pont között mozgott a különbség, kiegyenlített játék folyt ezekben a percekben a parketten (17. perc 19-25). A szünet előtt azonban már nekünk kellett időt kérni, miután két pontra érkeztek meg Iványiék (19. perc 23-25). Az első félidőt Kováts Nóra triplája zárta (26-28).

A szünet után is kiélezett küzdelmet láthattunk, majd a negyed közepén egy pillanatra növekedett a távolság. Shenise duplája után, amerikai játékosunknak ez volt az első találata a mai napon, 7 pontos különbséget jegyezhettünk fel (25. perc 30-37). Zsófi viszont már ekkor 4 faultnál járt, mely nem volt túl jó előjel a hátralevő 14 percre (32-37). Ellenfelünknél Stewart került hasonló helyzetbe a 28. percben (34-40). Shenise pontjai eddig nagyon hiányoztak, de végre ő is begyújtotta a rakétákat, és pillanatok alatt kétszámjegyűre növekedett az előnyünk . Cserny Réka pontos büntetőivel alakult ki a negyed végi 11 pontos vezetésünk (36-47)!

Kováts Nóra triplájával indított hajrát a PINKK, melyhez Brumermane is hozzájárult egy duplával, és máris látótávolságban voltak vendéglátóink (32. perc 41-47). Fegyverneky Zsófi kapitányhoz méltó kosarakkal verte vissza az éledő pécsi reményeket (33. perc 41-51). Újra pécsi pillanatok következtek. Brumermane egy duplát, Török Szilvia egy hármast eresztett el sikeresen. Székely Norbert időt kért, és ismét csatasorba állította Zsófit, illetve Sarat (35. perc 46-51). Török Szilvi újabb találatával 7-0-s rohanásban volt a PINKK. Ismét Zsófi állította meg riválisunk száguldását (36. perc 48-53). Sara két fontos ponttal hálálta meg a bizalmat, miközben Török Szilvia vette hátára együttesét (37. perc 50-55). Izgalmas végjáték elé néztünk! Jeca villant előbb egy duplával, majd egy kiosztott blokkal! Sara büntetőit követően ismét sikerült megugranunk (38. perc 50-59).

Stewart is visszaállt, és gólra is váltotta Török bejátszását. Sokat azonban nem tölthetett pályán. Shenise ellen elkövetett hibája után kipontozódott. Már az utolsó két percen belül jártunk, és még volt 7 pont előnyünk (54-61). Jöttek a pécsi tripla kísérletek, és a gyors faultok, de nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést! A komlói csarnokban a vártnak megfelelően meg kellett izzadnunk a sikerért, de megérdemelt győzelmünkhöz nem férhetett kétség!

Ezzel két győzelemmel jutottunk a bajnoki döntőbe, ahol a DVTK együttesét szintén két mérkőzésen búcsúztató Győr lesz az ellenfelünk. Az első mérkőzést április 15-én rendezik Sopronban, 18.45 órai kezdettel!

Székely Norbert: Teljesen más meccs volt, mint az előző. Ma nem mutattunk olyan jó formát, de küzdeni tudásunk kisegített minket! Az utóbbi évek legnehezebb elődöntőjét vívtuk. Mindenkinek gratulálok, aki részt vett ebben! Nagyon jó propagandája volt a női kosárlabdának!

Messi a társaival edzett: talán játszhat a PSG ellen

Lionel Messi kedden együtt edzett a társaival, és csapatánál, az FC Barcelonánál bíznak abban, hogy… Tovább olvasom