2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 13°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - A Sopron veretlenül nyerte az alapszakaszt

A zárófordulóban a címvédő Győr vendégeként is diadalmaskodó Sopron százszázalékos mérleggel nyerte meg a női kosárlabda NB I alapszakaszát.
Az euroligás csapatok vasárnapi rangadóján a házigazdáknál a múlt héten távozott lett Ieva Kublina és amerikai Chay Shegog mellett Nagy-Bujdosó Nóra is hiányzott, aki két napja a PEAC-Pécshez szerződött.

A szövetség versenykiírása szerint az első négy helyezett - Sopron, Győr, Pécs, Miskolc - a szlovák bajnokság első négy csapatával játszik a középszakaszban, majd közös négyes döntőre kerül sor. Idehaza az 5-10. helyért folytatódik a versengés, az ötödik helyen végző gárda a magyar-szlovák középszakasz negyedik helyezettjével, míg a hatodik a harmadikkal küzd meg az elődöntőért. Az első két helyezett pihen.

A négy között az első helyezett a negyedik és az ötödik csapat párharcának a győztesével, míg a második helyezett a harmadik és a hatodik alakulat csatájának nyertesével találkozik. A győztesek vívják a döntőt.

A 7-10. helyekért sorra kerülő küzdelmek végén az utolsó csapat kiesik az élvonalból.

HAT-AGRO UNI Győr - Uniqa-Euroleasing Sopron - Fotók. H. Baranyai Edina

Eredmények:
HAT-AGRO UNI Győr - Uniqa-Euroleasing Sopron 62-76 (20-19, 11-17, 17-24, 14-16)

legjobb dobók: Raksányi 23, Hurst 13, illetve Milovanovic 21, Krnjics 15

ZTE NKK - BSE-FCSM 83-62 (14-19, 15-9, 26-16, 28-18)
legjobb dobók: Vida 18, Czank 17, illetve Károlyi 25, Orsó 11

PEAC-Pécs - Work Force DKSK-Miskolc 87-70 (16-22, 31-17, 24-19, 16-12)
legjobb dobók: Fűrész 19, Jeaschke 17, illetve Sanford 22, Raven 13

Ceglédi EKK-Atomerőmű KSC Szekszárd 86-91 (27-18, 13-21, 17-18, 21-21, 8-13) - hosszabbítás után

legjobb dobók: Cymmer 23, Orbán 21, illetve Roglic 25, Bálint 19

Bácsbasket Kft.-MKB Euroleasing Vasas 72-53 (26-16, 21-13, 9-12, 16-12)

• 5. itov 2013. január 22. 08:56
    „Mire büszke a győri kosárlabda szurkoló? A Soproni Postásra, amelyet áttelepítettek Győrbe és Lővér Kft néven üzemeltetik? Mi ebben győr?”
  • 4. Frankie 2013. január 21. 11:20
    „Ilyen gondolatmenet mentén, akkor az ETO focicsapatának (és szélesebb kitekintésben bármelyik magyar labdarúgócsapatnak) is könnyű vezetni a bajnokságot a sok mazsolacsapat között, aztán meg láthatjuk, hogy mire képesek még akár 3. osztályú európai csapatok ellen is.
    Ez a kosárlabda-idegen duma meg egyenesen felháborít. Mert ha mondjuk amerikai fociról, baseballról vagy krikettről lenne szó, akkor el tudnám fogadni, de így csak azt tudom mondani, hogy egy kosárlabda ott idegen, ahol nem akarják befogadni. Biztos vagyok benne, hogy akár Győrben is sikersport lehetne a kosárlabda, ha nem lenne annyi ellenérdekelt - akik a "sportért" áldozni hajlandók pénzét mondjuk nem a botlábú fiúk, vagy a sok százmillióért feltuningolt kézis lányok irányába terelik. Egy normális költségvetéssel és tiszta viszonyokkal rendelkező klub európai viszonylatban is jó kosárlabda csapatot hozhatna össze - és erre a kiinduló játékosalap pár héttel ezelőttig meg is volt. Na meg persze, kell egy normális bajnokság.”
  • 3. molten13 2013. január 21. 08:16
    „Láthattuk miért nincs sehol az Euroligában a Sopron. Ilyen dobóteljesítménnyel csak itthon lehet meccset nyerni. A mellény sem tűnt kicsinek.”
  • 2. Feldwebel 2013. január 21. 07:58
    „Talán megint a kosárlabda-idegen Szíjjártó kreálta Győrbe?”
  • 1. nils 2013. január 21. 01:48
    „itthon könnyű brillírozni a sok mazsolacsapat között, nemzetközi porondon meg nagy nullák. remélhetőleg nem Sopronba kerül a bajnoki trófea.”

Sportlövészet Hungarian Open - Debütált az új szabályrendszer, nagy meglepetés nem volt

Már az új szabályrendszer szerint, kieséses rendszerű döntőkkel rendezték meg a légfegyveres Hungarian Open versenyeit Győrszentivánon. Tovább olvasom