2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 14°C | 23°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - A Sopron a bronzérmes - fotók

A címvédő Sopron diadalmaskodott a női kosárlabda NB I harmadik helyéért rendezett párharcban, mivel - szerdai, idegenbeli sikerét követően - szombaton hazai környezetben is legyőzte a DVTK-t.
Eredmények:
a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Uniqa Euroleasing Sopron-Aluinvent DVTK Miskolc 75-66 (21-21, 20-14, 21-18, 13-13)
A párharcot 2-0-ra nyerte a Sopron.

a 7. helyért, 1. mérkőzés:
ZTE NKK-MTK Budapest 75-85 (21-15, 16-14, 22-28, 16-28)
A párharc az egyik csapat második győzelméig tart. A következő mérkőzést hétfőn rendezik.

Bronzérem – becsületből

A Diósgyőr egy 8–2-es rohammal jelezte: szeretne javítani azok után, hogy a legutóbbi három meccset elvesztette. A soproniak a negyed közepe előtt kezdtek magukhoz térni, elsősorban a Simon–Hawkins duó eredményességére alapozva utolérték ellenfelüket. Lendületben maradt a Sopron, de a DVTK sem tört meg, a negyed közepén visszavette a vezetést. A félidő Hawkins révén egy 9–2-es hazai rohammal és 6 pontos Uniqa-vezetéssel zárult.

Sopron-DVTK női kosárlabda a 3. helyért. Fotó: Tóth Péter

Szünet után a Sopron a harmadik negyed első felét 12–4-re nyerve megnyugtató előnyre tett szert. Bálint vezérletével próbált visszakapaszkodni a Diósgyőr, amely 53–39-es hazai vezetés után egy 11–2-es futással öt pontra feljött, Poleneknek vissza kellett vinni csapata legjobbjait, akik kilencpontosra növelték a hazai előnyt a negyed végére. A zárószakasz elején tartotta tíz pont körüli előnyét a hazai csapat, a hajrában pedig a Diósgyőr érezte, nem tud közelebb kerülni a Sopronhoz, beletörődött a vereségbe.

Igor Polenek: – Tudtuk, hogy gyorsabbak vagyunk, mint a DVTK, és ezt a sebességbeli különbséget igyekeztünk érvényre juttatni. Nehéz hetünk volt az elveszített elődöntő után, de talpra álltunk. Jövőre újra harcba szállunk az aranyéremért!

Mikel López: – Gratulálok mindkét csapatnak, jó teljesítménnyel értéket adtak ennek a párharcnak, mely fontos a női kosárlabdázásnak. Büszke vagyok csapatomra, mindent kiadott magából, ez ennyire volt elég egy jó Sopronnal szemben.

Férfi kézilabda BL - Először jutott négyes döntőbe a Veszprém

Fennállása során először jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Veszprém, miután a negyeddöntő szombati visszavágóján is legyőzte. Tovább olvasom