2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - A PINKK nyert a Győr ellen

A PINKK-Pécsi 424 legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének megismételt első mérkőzésén.
CMB Cargo-UNI Győr–PINKK 69–78 (17–18, 15–13, 18–23, 19–24)
Győr, NB I-es női mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, 200 néző. V.: Györffy, Farkas, Balog.

Győr: RADOCAJ 19/3, Koch, Ivanovic 11/6, LAKLÓTH 14/6, VAJDA 16/3. Cs.: Czirják 7, Vincze 2, Török Á. Edző: Völgyi Péter.
PINKK: FAULKNER 22/3, Sarok 4, EGNELL 7/3, ŐRI 16/12, Stewart 9. Cs.: HALVARSSON 18, Ruják, Sánta 2. Edző: David Leman.

Miután a magyar szövetség fellebbviteli bizottsága elutasította a győriek fellebbezését, így a szombati, komlói meccs helyett vasárnap Győrben kezdte újra a negyeddöntős párharcot a két csapat.

A helyzet fonákságát mutatja, hogy a zöld-fehérek elindultak szombaton, de mikor Székesfehérvár előtt járt a csapatot szállító busz, megszületett a verdikt, másodfokon is jogos a PINKK óvása, így fordulhatott vissza az együttes, mely nagyon fogadkozott, a győri drukkerek pedig egy „Köszönjük, MK(á)OSZ!" feliratú transzparenssel jelezték, nehezményezik a döntést.

A győrieknél az volt kérdéses, a nagy akarás nem megy-e át görcsösségbe, mindenesetre a meccs eleje nem sikerült fényesre, az ex-győri Őri három triplájának is köszönhetően a negyed felénél 13–6-ra vezettek a vendégek, innen azonban a kisszünetig egy pontra felzárkóztak Laklóthék (17–18), majd a második szakaszban a fordítás is összejött (14. perc: 21–18). Egy 5–0-ás vendégroham után felváltva vezettek a csapatok, a félidő slusszpoénja Radocajé volt, 14. pontjának köszönhetően minimális különbséggel a hazaiak mehettek a pihenőre (32–31).

A második félidőben nem tudott egyik együttes sem meglépni a másiktól, de 48–46 után három kosarat is szerzett a PINKK, így a zárónegyednek végül 54–50-es vendégvezetéssel vágtak neki a felek.
Ebben Laklóth rögtön egy triplával jelezte, nem adják fel, majd az ő két jó büntetőjével megint a győriek vezettek (55–54). Ezt egy 7–0-ás PINKK-futás követte. Ezekben a percekben nem volt senki, aki nyugalomra intette volna a többieket, a nagy rohanás pedig a vendégeknek kedvezett. A hajrában mindent megtett az UNI Győr, de már nem tudott az elcsigázott, ennek ellenére nagyot küzdő zöld-fehér alakulat újítani, így 1–0-ás hátrányból utazhat a keddi, komlói mérkőzésre.

Völgyi Péter: – Feszültebbek voltunk a kelleténél, de ez az előzmények után érthető. A kritikus pillanatokban a PINKK volt a higgadtabb.

Korábban - A PINKK-Pécsi 424 legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének megismételt első mérkőzésén. A szerdai találkozót - melyet a Győr nyert 70-61-re - azután kellett újrajátszani, hogy a PINKK megóvta az összecsapást, mivel a klubvezetés szerint a bírók hibásan döntöttek úgy, hogy korlátozzák, mennyi külföldi kosárlabdázó léphet pályára a pécsi csapatban.

A PINKK azzal érvelt, hogy az úgynevezett "háromlégiós szabályt" csak az alapszakaszban lehet alkalmazni, azaz a bíróknak engedniük kellett volna négy légiós szerepeltetését.

A magyar szövetség (MKOSZ) versenyirodája pénteken helyt adott az óvásnak.

Eredmény: negyeddöntő, 1. mérkőzés

CMB CARGO UNI Győr - PINKK-Pécsi 424 69-78 (17-18, 15-13, 18-23, 19-24)

Az állás: 1-0 a Pécs javára.

10 nap alatt harmadszor győzte le a Sevilla a Villarrealt

A Sevilla 2-0-ra nyert a Villarreal vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának… Tovább olvasom