A PINKK, a Sopron és a DVTK után a CMB Cargo UNI Győr is bejutott az elődöntőbe.
CMB Cargo-UNI Győr–ZTE NKK 74–70 (10–15, 30–21, 11–17, 23–17)
Győr, női Magyar Kupa-negyeddöntő, 500 néző. V.: Földházi, Pálla, Boros.

Győr: RADOCAJ 24/9, Koch, Ivanovic 7/3, LAKLÓTH 12/6, VAJDA 10/3. Cs.: CZIRJÁK 11/9, Horváth K. 2, Vincze 8. Edző: Völgyi Péter.

ZTE: NAGY D. 17/3, Mackay 8/3, Szélesy 4, Darida 4, ZELE 19/3. Cs.: Aldazabal 8, VELKEY 10/6, Ambrus. Edző: Gáll Tamás.

Utolsóként a házigazda jutott elődöntőbe. A győri csapat fordulatos meccsen, szoros küzdelemben  kerekedett felül a Zalaegerszegen a csütörtöki negyeddöntős program  utolsó, negyedik mérkőzésén.

Völgyi Péter: – Óriási küzdelem, sok hiba jellemezte a mérkőzést, melyet mindkét csapat megérdemelten nyert volna meg. Szerencsére ez nekünk sikerült.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Atomerőmű KSC Szekszárd 95–59 (18–14, 19–15, 33–16, 25–14)
Győr, női Magyar Kupa-negyeddöntő, 400 néző. V.: Kapitány, Hegedűs, Surányi.

Sopron: CIGLAR 11/3, HARTLEY 12/6, GAUCHER 9/3, Krivacsevics 3, Krnjics 5. Cs.: SIMON ZS. 8, CRVENADKICS 16/6, Zsovár 3/3, Sztankovics 11, Licskai 6, WENINGER 11, Kocsis. Edző: Sterbenz László.

Szekszárd: Scsekics 10/3, Theodorán 6, Boskovics 4, Sztjepanovics 2, MANSARÉ 8. Cs.: Studer Zs. 4, Simon A., HAJDÚ 8/6, Kovalcsik 6, STUDER Á. 8, Lénárt, Tamis 3/3. Edző: Magyar Gergely.

A PINKK után a Sopron jutott másodikként az elődöntőbe a női Magyar  Kupa tegnapi győri nyolcas fináléjában. Az ötszörös, legutóbb 2013-ban MK-győztes csapat a  papírformát igazolva a Szekszárdnál bizonyult jobbnak a csütörtöki második negyeddöntőben. A Magvassy-sportcsarnokban lejátszott  meccs legjobbja a soproniak szerb légiósa, Aleksandra Crvendakics  volt 16 ponttal.

Sterbenz László: – Nem az elvárt szinten teljesítettünk az első félidőben. Főleg az első negyed huszonnyolc százalékos dobáspontossága, a két szerzett labda nem volt méltó hozzánk. A folytatás már rendben volt, így kell játszani pénteken is.

Korábban - Magyar Kupa, negyeddöntő:

Uniqa-Euroleasing Sopron - Atomerőmű-KSC Szekszárd 95-59 (18-14, 19-15, 33-16, 25-14)

Az ötszörös, legutóbb 2013-ban MK-győztes csapat a papírformát igazolva a Szekszárdnál bizonyult jobbnak a csütörtöki második negyeddöntőben. A Magvassy Mihály Sportcsarnokban lejátszott meccs legjobbja a soproniak szerb légiósa, Aleksandra Crvendakic volt 16 ponttal.

MK - Sopron-Szekszárd. Fotó: Bertleff András

A pénteki első elődöntőben a soproniak a PINKK-kel csapnak össze 15.30-tól.

Elődöntős a házigazda Győr is

Negyedikként a házigazda Győr jutott elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas fináléjában.

A hazai csapat fordulatos meccsen, szoros küzdelemben kerekedett felül a Zalaegerszegen a csütörtöki negyeddöntős program utolsó, negyedik mérkőzésén.

CMB Cargo UNI Győr-ZTE NKK 74-70 (10-15, 30-21, 11-17, 23-17)