Női kosárlabda Magyar Kupa: elmaradt a soproni címvédés

Uniqa Euroleasing Sopron–PEAC-Pécs 61–65 (20–23, 15–11, 13–19, 13–12)
Székesfehérvár, női Magyar Kupa-döntő, 1200 néző. V.: Cziffra, Papp, Szabó.

Sopron: CIGLAR, 10/6, FEGYVERNEKY 19/3, Simon 8, Hawkins 2, KRNJIC 13. Cs.: Faris 7/3, Zsovár, Tetemondová 2. Edző: Igor Polenek.

PEAC: REID 9/3, RAKSÁNYI 11/3, JOVANOVIC 10/3, Nagy-Bujdosó 5/3, BISHOP 19/3. Cs.: Szűcs 2, Kublina 4, Fűrész 5/3, Nagy D., Kaposi. Edző: Zeljko Djokic.

Remek játékkal kezdődött a finálé, sűrűn és felváltva estek a kosarak, pedig a védekezésre is ügyelt mindkét együttes. A Sopron járt előrébb, de a PEAC tapadt rá: Szűcs indítás után a negyed közepén egyenlített.

Aztán letámadásból labdát szereztek a pécsiek és Raksányi ziccerével átvették a vezetést, majd Bishop is villant, miközben soproni oldalon támadásban megállt a tudomány. A PEAC szerzett egy-két könnyű kosarat, egy 8–1-es rohammal megugrottak. Faris triplája lendített a soproniakon, fordulatos, nagy iramú játékkal, valamint hárompontos pécsi vezetéssel zárult az első negyed.

Raksányi triplával duplázta meg csapata előnyét a második szakasz elején. Nagy iramú, küzdelmes játék mellett tartotta 5–7 pontos előnyét a PEAC. Zónára állt az Uniqa is, kapitánya, Fegyverneky vállaira vette a címvédőt. Vezérletével egy 8–0-ás rohammal fordítottak a soproniak. A PEAC hosszabb kosárcsendjét Raksányi törte meg, de a félidő végén Fegyverneky révén a soproni csapaté volt az utolsó szó, egy ponttal az Uniqa vezetett szünetben.

Másfél perc elteltével Faris szerezte az első kosarat szünet után. Krnjic sportszerűtlen hibája után Jovanovic egy büntetőt, a következő labdabirtoklásból viszont Nagy-Bujdosó egy triplát dobott. Újra fordult a kocka. Ez feldobta a PEAC-ot, Jovanovic is beemelt egy hármast. Krnjics két soproni akciót is kosárral fejezett be, ezzel egyenlő lett az állás. Nőtt a feszültség, a játékosokon elkezdett érződni a fáradtság. Büntetőkkel araszolgattak a csapatok, Kublina közeli kosarával négy ponttal lépett el a PEAC. A szakasz végén Ciglar triplájára még Fűrész felelt hármassal, így ötpontos pécsi előnnyel kezdődött a záró tíz perc.

Reid duplájára Fegyverneky szintén duplával, a PEAC amerikai irányítójának hármasára – nyolcpontos PEAC-vezetésnél – Ciglar triplával felelt. Apránként faragta le hátrányát a Sopron, a pécsiek sok dobást rontottak,az Uniqa viszont többször is feljöhetett volna egyre, de Faris ziccerben lépéshibát vétett, Tetemondová pedig büntetőt hibázott.

A torna legjobb játékosa Abby Bishop (PEAC) lett. Az All-Star csapat tagjai: Medgyessy Dóra, Fegyverneky Zsófia (Sopron), Nevana Jovanovic, Horváth Zsófia, Abby Bishop.

Igor Polenek: – Gratulálok a Pécsnek, most jobb volt, megérdemelten nyert. A második félidőben – a szezon során sajnos nem először egyébként – nem találtuk támadásban a ritmust a zóna ellen. Ezt kell kijavítani, s mielőbb talpra állni. Természetesen a bajnokságot szeretnénk megnyerni.

Zeljko Djokic: – Valami volt a levegőben itt, a székesfehérvári csarnokban. Éreztem, hogy emberfeletti dolgot hajthatunk végre. Nagyot küzdöttünk, nagy önbizalommal játszottunk. Vezetőedzőként ez az első trófeám, amelyet feleségemnek, továbbá segítőmnek, Imreh Ajtonynak ajánlok.

Egyre nehezebb helyzetben - ETO-SZESE–Vác 25–29