2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Női kosárlabda Közép-európai Liga: kikapott a Sopron

A Sopron nyolcpontos vereséget szenvedett a PEAC-Pécs otthonában a női kosárlabda Közép-európai Liga vasárnapi játéknapján.
PEAC-Pécs–Uniqa-Euroleasing Sopron 68–60 (19–20, 14–20, 15–6, 20–14)
Pécs, női Közép-Európa Liga-mérkőzés, 1500 néző. V.: Cziffra, Papp, Pozsonyi.

PEAC: REID 16, FŰRÉSZ 7/3, JOVANOVIC 12/6, NAGY-BUJDOSÓ 13/3, WILLIAMS 12. Cs.: Szűcs, Orozovics 6/3, Horváth L., Kiss V., Pap 2, Kaposi. Edző: Zeljko Djokic.

Sopron: FEGYVERNEKY 17/6, Simon, ZSOVÁR 8/6, HAWKINS 15/3, Krnjic 10. Cs.: CIGLAR 8/3 8, Tetemondová, Stankovic, Licskai 2. Edző: Igor Polenek

Fordulatos első negyed végén egypontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző. A másodikban mezőnykosár több mint 3 percig nem született. A Pécs csupán a negyed közepén szerezte első pontjait, de a hazaiak ott loholtak a magyar bajnok sarkában. A félidő végén az expécsi Fegyverneky–Krnjic kettős lépett elő vezérré.

A második félidőben felváltva estek a kosarak, tartotta 5–7 pontos előnyét a Sopron, de jórészt Nagy-Bujdosónak köszönhetően a zárószakasz előtt már a hazaiak vezettek. Lendületben is maradtak a pécsiek, az utolsó percre négypontos hazai vezetéssel mentek neki a csapatok. Reid duplája aztán megadta a kegyelemdöfést a zöld-sárgáknak.

Igor Polenek: – Nagyon nehezen emészthető ez a vereség, mert nem tudtunk jól játszani a pécsiek zónája ellen.