Női kosárlabda: későn hajrázott a Sopron

a hajrában már ismét érvényesült a törökök erőfölénye. A 2/8-as mérleggel álló soproniak egy hét múlva Romániába, a Targovistéhez látogatnak.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Fenerbahce (török) 69–74 (15–17, 19–17, 12–21, 23–19)

Sopron, női Euroliga-mérkőzés, B csoport,  600 néző.

V.: Zurapovic (bosnyák), Balak (izraeli), Haszanov (azeri).

Sopron: Fegyverneky 8, JOHNSON 26/3, Holt 3, Milovanovic 10, KRNJIC 18. Cs.: Cserny, Zsovár 6. Edző: Székely Norbert.

Fenerbahce: Vardarli 5/3, BIBRZYCKA 15/3, McCoughtry 4, VERAMEJENKA 14/6, Matovic 10. Cs.:  PONDEXTER 16/3, Nevlin 6, Tuncluer 2. Edző: Roberto Iniguet.

A kilenc forduló után két győzelemnél és hét vereségnél tartó  soproniak – akik 2009-ben Euroliga négyes döntőt játszottak –  nagyszerűen kezdtek a 6/2-es győzelmi mérleggel álló Fenerbahce  ellen, és Shenise Johnson révén 9–2-re elhúztak, de a törökök a 8.  percben utolérték őket (13–13). A folytatásban kiegyenlített  lett  a küzdelem, a házigazdák részéről Krnjic  és  Milovanovic is belelendült. A  félidőben 34–34 volt az állás.

A hazai bajnokságot veretlenül vezető zöld-sárgák a nagyszünet után egyre kevésbé tartották a lépést az isztambuli elit alakulattal,  amely olyan sztárokat vonultatott fel, mint az olimpiai bajnok,  exsoproni amerikai Angel McCoughtry, a korábban Európa legjobbjává  választott lengyel Agnieszka Bibrzycka vagy a Sopronban szintén  megforduló szerb center, Ivana Matovic.

Az utolsó szakasz  kilencpontos vendégelőnyről indult (46–55), az élsportba nemrég  visszatért Cserny Réka vezetésével Székely Norbert együttese három  pontra visszakapaszkodott (52–55), de a hajrában már ismét  érvényesült a törökök erőfölénye.

A 2/8-as mérleggel álló soproniak egy hét múlva Romániába, a Targovistéhez látogatnak.

Székely Norbert: – Utálom a szimpatikus vesztes szerepét, de most a nagyobb tudás ellenfelünk oldalán volt. Két nagyon magas színvonalú meccset játszottunk a Fenerbahce ellen. Örülök, hogy az utolsó pillanatig nyílttá tudtuk tenni a meccset, csapatunk tudása legjavát nyújtotta.

Roberto Iniguet:
– Boldog vagyok, hogy nyertünk. A jól küzdő és játszó Sopron nehéz feladat elé állított minket, igazán jól csak a harmadik negyedben játszottunk, s az növeli győzelmünk értékét, hogy nem igazán jól játszva is sikerült nyernünk.
Johnsonék (42)  végig nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Fotó: Magasi Dávid

Az Uniqa-Euroleasing Sopron előbb simán kikapott Schióban, majd magabiztosan győzött a ZTE vendégeként. Székely Norbert vezetőedző a klub honlapján így foglallta össze a múlt hét eseményeit: „Schióban a játékunk színvonala és a lelkesedés sem volt megfelelő. Ez eddig nem volt jellemző ránk az Euroligában.

Eltekintve a végjátékok sikertelenségétől, a csapat, a tudásához mérten jól teljesített. Most viszont mentális problémák is felléptek. Ennek a Zalaegerszeg ellen viszont már nyomai sem voltak. Mióta én vagyok az edző, nem voltunk még ennyire erősek fejben Zalaegerszegen."

A soproni szakvezető hozzátette, már Schióból hazafelé, útközben is átbeszélték a történteket, és itthon is sok időt szántak erre a kérdésre.
„Úgy tűnik, ez vezetett eredményre. Hozzátartozik a tény, hogy az erős Euroliga-mezőnyben könnyebben előfordulhat, hogy alkalmanként megtörünk egy olyan erős szellemi kollektívával rendelkező csapattal szemben, mint a Schio" – fogalmazott Székely Norbert, aki szerint még nehezebb feladat vár most tanítványaira.

„Szerdán egy újabb komoly ellenfél van soron. A kinti mérkőzésen nagyon jól teljesítettünk, majdnem megleptük a Fenerbahcét, harminchét-harmincnyolc percig nagyon magas szinten kosárlabdáztunk. Ez mindenképpen bizakodásra adhat okot, viszont ez már egy másik mérkőzés lesz.

A szoros isztambuli mérkőzésből kiindulva, biztos, hogy a török együttes alaposan felkészül belőlünk, és koncentrált játékot nyújt. Muszáj azonban elhinnünk, hogy jók lehetünk ellenük most is" – mondta a szakember, aki szerint az egyik legerősebb belső sorral rendelkezik a török sztáralakulat, mely ráadásul tovább erősödött a Győrből távozott Ieva Kublinával.

„Nálunk Pál Szandi és Licskai Zsófi játéka továbbra is kérdéses, de a Fenerbahce is így van a világklasszis Pondexterrel, melyet a magunk javára fordíthatunk" – mondta végezetül Székely Norbert.
A csoport állása: 1. Kosice 16 pont, 2. Schio 16, 2. Fenerbahce 14 (8 mérkőzés), 4. Orenburg 14, 5. Sopron 11, 6. Targoviste 11 (8), 7. Arras 8 (8).

Soóky Gergely: Még többet kell edzeni

Három komoly versennyel zárta az évet Soóky Gergely, a győri Rekard súlyemelője, aki a korosztályos Európa-bajnokságra készül. Tovább olvasom