2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Női kosárlabda Európa Kupa - Már nem juthat tovább a Győr

A Győr hazai környezetben kilencpontos vereséget szenvedett a svéd Umeától a női kosárlabda Európa Kupában.
Így csoportjában már nem végezhet a legjobb 16 közé jutást jelentő első vagy második helyen.

A magyar együttes az egyetlen háromcsapatos csoportban szerepel északi riválisával, illetve a francia Lille-lel együtt, s a jövő héten utóbbi vendégeként fejezi majd be a sorozatát.

Eredmény (az európai szövetség honlapjáról): 3. forduló, F csoport: CMB Cargo UNI Győr-Umea (svéd) 65-74 (24-16, 7-24, 14-15, 20-19)

A győriek hazai környezetben kilencpontos vereséget szenvedtek a svéd Umeától a női Európa-kupában, így csoportjukban már nem végezhetnek a legjobb 16 közé jutást jelentő első vagy második helyen.

Völgyi Péter: – Sajnos kijött a csapaton a fáradtság, kevesen vagyunk, főleg a palánk alatti játékban, a rotációból nagyon hiányzik a két ember.
Így csak egy negyedig tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. A negyven perc alapján nem is érdemeltünk volna továbbjutást. Ami örömteli, a fiatalok jól teljesítettek, megmutatták, hogy van jövőnk, de ehhez sokat kell dolgoznunk.

Mikael Blomqvist: – Mi játszhattunk nyugodtabban, a győrieket, mely egyébként erős csapat, nagyon nyomta a tizenöt pontos győzelem tétje, s ezt mi jól használtuk ki. Kemény meccs volt, de most jobbak voltunk.

Takács Kata: – Jól kezdtünk, de aztán gödörbe kerültünk, s onnan már nem is tudtunk kikecmeregni. Sajnáljuk, hogy így alakult.

Agnes Nordström: – Nehéz meccs volt, de a második negyedtől kezdve átvettük az irányítást, s innen már nem volt kérdéses a győzelmünk.

Újabb vereségével búcsúzó a PINKK Pécs

A magyar együttes a csütörtöki ötödik fordulóban hazai pályán a Namurtól kapott ki 12 ponttal. Tovább olvasom