2018. 11. 13. kedd - Szilvia 9°C | 17°C Még több cikk.

Női kosárlabda Európa-kupa - Kikapott a Győr a spanyol Girona otthonában

Új edzővel állt ki a Győr, de egyelőre nem sikerült megszakítani a rossz szériát.
Spar Citylift Girona–CMB Cargo-UNI Győr 78–58 (23–17, 20–12, 14–11, 21–18)
Girona, női Európa-kupamérkőzés, F csoport, 3. forduló, 300 néző. V.: Simonow (német), van Hoye (belga), Barrima (portugál).

Girona: PALAU 11/9, Martinez 8/3, Hampton 13, Murphy 12/9, COLHADO 8. Cs.: OMA 10/3, REISINGEROVA 8, Buch 8/6, Moya, Bagaria, Martín. Edző: Eric Suris.

CMB Cargo-UNI Győr: Brown 7/3, CZANK 10/6, Raksányi 7/3, SPANOU 15/6, Gray 2. Cs.: KRNJIC 10, Varga Zs. 2, Nagy D. 3/3, Török Á., Szabó P. 2. Edző: Milos Pavlovic.

Spanyol kosárral kezdődött, Raksányi triplájával folytatódott a meccs. A negyed közepéhez érve fordítottak a hazaiak, de Spanou szép hármassal egyenlített (8–8). Fej fej mellett haladt a két csapat, de 12–12 után egy 5–0-ás hazai roham, majd Milos Pavlovic időkérése következett. A negyed két spanyol triplával zárult (23–17).
Kosár plusz büntető hazai oldalon – ez vezette fel a második tíz percet. A folytatásban egy 8–1-es szakasszal ellépett a Girona, érthető volt a győri időkérés (14. perc: 34–20). A félidő hajrájához közeledve növelte előnyét a hazai alakulat (42–25).

A második félidőben hamar húszpontos lett a különbség, s ez jelentősen nem is változott. Nagy Dóra triplája, majd Krnjic kosara jelentette a győri kapaszkodót. Az 5–0-ás szakasz láttán a hazai- ak kértek időt (29. perc: 53–38).

Az utolsó tíz perc elején két hármast is beemeltek a spanyolok, ezzel végleg eldőlt a mérkőzés. A hátralévő időben az volt a kérdés, megmarad-e a vendégek tartása. Sikerült két triplával közelebb kerülni, 71–52-nél időt is kért a hazai tréner. Két Girona-kosár után Milos Pavlovic is magához rendelte tanítványait. A végjátékban végül húsz pont lett a két csapat közötti különbség, az első negyedet leszámítva a hazaiak jobban is kosárlabdáztak, így megérdemelték a győzelmet.

Milos Pavlovic: – Az ellenfél tapasztalt, jó csapat, jól is játszott. Mi nehéz helyzetben vagyunk, de nem érheti szemrehányás a lányokat, mert harcoltak, de nem tudtunk olyan szinten játszani, ahogyan egy ilyen csapat ellen kellett volna. Sok támadólepattanót szedett össze a Girona, ez nagy baj volt. Vannak problémáink, Gray is betegeskedett, ezért játszott keveset. Sokat kell közösen dolgozni, hogy azon a szinten játsszunk, ahogyan szeretnénk.

Korábban írtuk:

Szerdán 20 órakor a spanyol Girona otthonában lép pályára Európa-kupa-mérkőzésen a CMB Cargo-UNI Győr női csapata.

Érdekes a helyzet, ugyanis hétfőn edzőt váltott a klub, az új trénernek, a szerb Milos Pavlovicnak sok ideje nem maradt, hogy felrázza a társaságot.

„Valóban nem vagyunk jó pozícióban, de ezt a rövid időt arra próbáltuk felhasználni, hogy kicsit rendbe tegyük a fejeket. Úgy tűnik, jó irányba mozdultunk el, de azt is hozzáteszem, számomra most a szombati bajnoki élvez prioritást. Ami persze nem azt jelenti, hogy a szerdai meccset feladnánk. Már csak azért sem, mert kellene a sikerélmény is a lányoknak" – fogalmazott Milos Pavlovic.

A mai Európa-kupa-mérkőzésre már nem tartott a csapattal Laklóth Anna. A nyolcadik szezonját Győrben kezdő játékos maga kérte, hogy a szezon hátralévő részében a klub tekintsen el a játékától.

„Sajnos olyan lelkiállapotba kerültem, mely megakadályoz abban, hogy segítsem a csapatot. Gyakorlatilag minden kosárlabdával kapcsolatos pozitív érzésem elveszett. Ez a helyzet pedig senkinek sem jó. Ezért a Cegléd-meccs után kértem a szerződésem szüneteltetését. Ebben pedig partner volt az egyesület. Egyelőre még magam sem tudom, hogyan tovább, hogy lesz-e kedvem egyáltalán még kosárlabdázni, de az biztos, máshol kell felépítenem magam. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, nem így szerettem volna lezárni győri pályafutásomat. Szívem egy része továbbra is itt marad, nagyon szurkolok a lányoknak, hogy elérjék a céljaikat, s ha levághatják a szezon végén a hálót, én ott leszek" – mondta a győri csapattal 2012-ben magyar bajnokságot nyert játékos.

A klub annyit mondott erről, hogy mindenben támogatják a játékost, akárhogyan is dönt, mellette állnak, segítik a jövőjét.