2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Női kosárlabda Euroliga - Súlyos soproni vereség Moszkvában

A negyedik felvonást hiába nyerte meg hét ponttal, végül 38-cal kikapott.
Szpartak Moszkva–Uniqa-Euroleasing Sopron 81–43 (24–11, 24–11, 24–5, 9–16)
Moszkva, női Euroliga-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, 1100 néző. V.: Brziak (szlovák), Kralj (bosnyák), Aunkrogers (lett).

Moszkva: BARIC 5, BELJAKOVA 16/12, PETROVIC 27/9, Tyihonyenko 2, VIERU 18. Cs.: Namok, Levcsenko 5/3, Ajdukovic 6, Kiszeljova, Grigorjeva, Gladkova 2. Edző: Alekszandr Vaszin.

Sopron: Ciglar 15, Fegyverneky 1, Faris, Hawkins 8/3, Krnjic 10. Cs.: Simon 2, Tetemondová 5/3, Zsovár 2, Stankovic, Licskai. Edző: Igor Polenek.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szpartak Moszkva javára.

Tompán, gyengén kezdett a magyar bajnok, rossz dobások és eladott labdák jellemezték játékát. Közel 3 és fél perc elteltével, 6–0-ás orosz vezetésnél Ciglar szerezte az első soproni pontokat. Kiegyenlített lett a játék, az Uniqa már tudta tartani a lépést ellenfelével, de az első percekben összeszedett hátrányát nem volt képes csökkenteni. A Petrovic–Vieru kettőssel nem bírtak a soproniak, a negyed hajrájában egy 10–2-es rohammal 10 pont fölé növelte előnyét a Szpartak.

A második negyed elején a PINKK-től igazolt Ajdukovic büntetőivel növelte előnyét a moszkvai együttes, majd hat rossz kísérlet után Tetemondová révén megszerezte első tripláját a vendégcsapat. Ez sem adott lökést a soproni lányoknak, Beljakova két triplájára alapozva egy 10–0-ás rohammal a negyed közepén 22 pontra nőtt a moszkvai előny. A Sopron közel 4 és fél percig nem szerzett pontot, amikor Simon végre betalált. Továbbra is nagyon egyoldalú volt a játék, folyamatosan nőtt a különbség, a félidő hajrájában egy újabb, több mint 3 perces soproni kosárcsend és egy 12–0-ás moszkvai futás után már több mint 30 pont lett a soproniak hátránya. A félidő ugyan hat Uniqa-ponttal zárult, de szünetben így is 26-tal „ment" a Szpartak.

Szünet után sem változott a játék képe, a harmadik negyed első felében nem dobott pontot a soproni csapat, miközben kilencet kapott. Krnjic találata után újabb moszkvai kosarak következtek, nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A 28. percben Sonja Petrovic 27, az egész soproni csapat pedig csupán 25 pontnál járt... A zárószakaszban, talán már a pénteki soproni visszavágóra gondolva, mindkét szakvezető többnyire csapata kiegészítő játékosait küldte a pályára.

Óriási pofont kapott Moszkvában a gyengén játszó Uniqa, de a két győzelemig tartó párharc állása ugyanúgy 1–0 a Szpartaknak, mintha egy szoros meccsen maradt volna alul.

Igor Polenek: – Nem voltunk fejben ott a mérkőzésen, elvesztettük az önbizalmunkat a sok kihagyott tiszta dobóhelyzet miatt, utána már nem találtunk rá a helyes ritmusra. A Szpartak kiválóan kosárlabdázott, sokkal jobban dobott. Saját pályánkon igyekszünk pénteken javítani.

Korábban

A Sopron a papírformának megfelelően simán kikapott a négyszeres bajnok Szpartak Moszkva vendégeként a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének keddi nyitányán. Eredmény: női Euroliga, nyolcaddöntő,

1. mérkőzés (a sorozat honlapja szerint)

Szpartak Moszkva (orosz)-Uniqa Euroleasing Sopron 81-43 (24-11, 24-11, 24-5, 9-16)

A magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 15, Krnjic 10

A három év után ismét rájátszásba jutó soproniak 5/7-es, az oroszok viszont 9/3-as győzelem/vereség mérleggel zárták a csoportkört.

A meccs esélyese egyértelműen a sorozatban 2007 és 2010 között - egy ízben Rátgéber László irányításával - diadalmaskodó moszkvai együttes volt, amely már az első negyedben igazolta a papírformát, és jelentős, 13 pontos előnyhöz jutott.

A folytatásban sem változott a játék képe, a hazaiak tulajdonképpen már a félidőre eldöntötték a találkozó sorsát (48-22). A nagyszünet után tovább nőt a különbség, a harmadik szakaszban a magyar bajnok Sopron mindössze 5 pontra volt képes, így a negyedik felvonást hiába nyerte meg hét ponttal, végül 38-cal kikapott.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második meccse pénteken lesz Sopronban, a harmadiknak - ha szükséges - jövő szerdán ismét az orosz főváros ad otthont.

Az április 7. és 13. közötti nyolcas döntőben a hét párharc győztese mellett a rendező és címvédő orosz Jekatyerinburg vesz részt.